Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néz gyereknek mindenki?

Miért néz gyereknek mindenki?

Figyelt kérdés

A szüleim és a tesóm úgy viselkednek velem mintha gyerek lennék! Hogyha elkezdek mondani valamit és a tesóm közbevág akkor mindig mindenki ráfigyel, és amit én mondtam arra bezzeg senki se mond semmit! Anyuék tesómat mindig ügyesebbnek tartják mint engem, mert ő bejutott főiskolára én pedig nem, pedig ő is hasonlóan érettségizett mint én. Mindenki Picurnak hív a családból, ami engem eléggé idegesít, már kiskorom óta így becéz mindenki a rokonságból!

L/20


2011. okt. 28. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
ülj le a szüleiddel és beszéld meg velük, h mit érzel, mond el h mit szeretnél, miben változzanak, próbáljanak meg téged felnőttként kezelni. De te is próbálj meg felnőttként viselkedni. Ha ezután sincs változás, akkor ne törd magad, nem lesz jobb. Éld az életed, esetleg menj albiba és állj a lábadra. De sosem értettem az ilyen "okos" szülőket akik ennyire megkülönböztetik a gyerekeiket...
2011. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Most gondolkoztam hogy majd írok valamit. De rájöttem hogy nem tudnák jó pontos tanácsot adni, vagy egyáltalán megfogalmazni. Akkor inkább figyelj a többi válaszra. Azt tudom hogy bele lehet hülyülni. És..nem,, jó rxv vsy,es,des.
2011. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a választ, viszont a másodikat nem értem hogy egyáltalán miért írt hogy ha nem tud tanácsot adni!
2011. okt. 28. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Nalunk is kb ez volt a helyzet, egeszen addig, amig el nem kezdtem dolgozni es egy kicsit fuggetlenedni toluk. Addig itt is az ment, hogy pl. megkerdeztek, mi legyen a vacsi, en egyet mondtam, a tesom masat, akkor tuti az lett, amit o akart. Aztan legkozelebb, amikor megint megkerdeztek, azt mondtam, miert kerdeznek engem, ha ugysm erdeklik amit mondok?? Aztan szep lassan ram is el kezdtek figyelni. Neked is azt tanacsolom, legyel egy kicsit fuggetlen, mert csak igy veszik eszre, hogy mar nem vagy kicsigyerek, pl utazz el hosszabb idore, keress tavolabb allast, ilyesmi.

Engem azota is ughyanugy Kicsinek nevez mindenki, de ez nem zavar kulonosebben. Szerintem aranyos a Picur becenev is. :)

2011. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki!

Az legyen a legkisebb bajod, hogy ki kit tart ügyesebbnek. Magadnak kell bizonyítanod nem nekik.


Engem 13 éves koromtól felnőttként kezelnek, de ezt úgy értsd hogy a család összes anyagi és egyéb gondját a vállamra akasztották.

nesze neked normális kamaszkor.


Addig örülj, míg nincs ilyen gondod, megoldják helyetted.

2011. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Haha utolsó. Ez ismerős. Próbálj meg megfelelni ilyen hülye elvárásoknak, szétrobban az agyad, plusz örülj hogy egyáltalán figyelnek rád még mindig jobb helyzetben vagy mintha lese szarnának.
2011. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor legközelebb a testvéred közbevág a szavaidba, azonnal szólj rá, és közöld vele, pl. "lennél kedves megvárni, amíg befejezem a mondatomat?"


A szüleiddel pedig szintén közölni kell, hogy régen nagyon örültél a Picur névnek, de már felnőttél és zavar. Kérd meg őket, hogy ne hívjanak így többé. Nyugodtan mondd meg nekik, hogy mit sérelmezel, és mi fáj neked. Ha ennek ellenére sem tesznek semmit, akkor tényleg jobb azon gondolkodni, hogyan lehetsz tőlük szabad, felnőtt emberré.

2011. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. okt. 30. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!