Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek árt egy gyereknek,...

Szerintetek árt egy gyereknek, ha a szülei pörgésben nevelik fel?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányunk, 20 évesen szültem, nem volt tervezett gyerek, de nagyon szerelmesek voltunk a barátommal és megtartottuk. Nem bántuk meg, hiszen nagyon szép, okos és jó lelkű pici lány, sok boldog percet okoz. Én most ismét tanulok, a barátom operatőrként dolgozik, én meg grafikus vagyok, neki most jó munkái vannak, nem unatkozik, én pedig szintén szeretnék dolgozni, most még csak itthonról, de hamarosan egy művészeti intézetben. Végre jönnek a lehetőségek, viszont nagyon féltem a gyereket, hogy be tudjuk-e osztani úgy az időt, hogy tudjunk vele eleget lenni. Nagyon alkalmazkodóképes, az apja néhányszor vitte magával kamerázni, mikor én tanultam, és nagyon élvezte, már megszokta körülöttünk ezt a pörgést. Kétszer koncerten is volt velünk:) Néha úgy érzem, hogy rosszabb szülők vagyunk, mint azok, akik már idősebbek, tapasztaltabbak, és meg tudják engedni maguknak, hogy az anyu otthon maradjon a gyerekekkel, míg apu dolgozik és mindenki nyugodt. Nagyon vigyáznuk rá és persze szeretjük, de fiatalok lévén még elég sok energiánk van, amiket csak úgy tudunk levezetni, hogy dolgozunk, tanulunk és néha szórakozunk is. Inkább az egyetemista barátaink között nő fel, mint otthon, burokban, de élvezi, mert a barátaink is nagyon szeretik és foglalkoznak vele. A kérdésem egyrészről a munkára irányul (árt-e neki, ha mindketten dolgozunk), másrészről pedig arra, hogy mennyire befolyásolja a fejlődését, ha kicsit "lazább", pörgősebb, de mégis odafigyelő közegben nevelkedik? Előre köszönöm mindenkinek!

23/L


2011. okt. 15. 01:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
néhol elég hülyén fogalmaztam, bocs, csak késő van már
2011. okt. 15. 01:22
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Ezt szokja meg, szerintem. Amíg ő is rááll erre, és akkor leshetitek, mikor-hova jár... Légy azért óvatos a tinikor küszöbén.
2011. okt. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, ha őrá is odafigyeltek, akkor ez így teljesen rendben van. Az én szüleim a másik oldalra túloztak, burokban neveltek, nem nagyon mentünk sehova, és olyan élményhiányos gyerekkorom volt, hogy a mai napig nem tudtam túltenni magamat ezen. Szóval csak bátran vigyétek őt magatokkal mindenhová, hagy rázódjon bele idejekorán, hogy milyen nehéz a felnőtt élet, és ne majd 20 évesen essen pofára. 25/F
2011. okt. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
basszus mindjárt bealszom, remélem nem baj, ha csak reggel reagálok, azért köszönöm a válaszokat és jóéjt!
2011. okt. 15. 01:32
 5/16 anonim ***** válasza:

Semmi gond ezzel, én is így nőttem fel.


Sok ismerősöm is hasonlóképpen neveli a gyerekét, nem lesz lelkisérült, nyugodj meg :-)

2011. okt. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hidd el, semmi gond, tanul mar most a kornyezetebol. Vidam, tarsszereto kislany lesz belole.
2011. okt. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Akartam irni, tarsasagszereto.

Enyem is igy nott fel, plusz sok utazassal. Nem artott. Minden korosztallyal el tud beszelgetni, az idosebbekre is van ideje, az eletet nem csak a konyvekbol tanulta.

2011. okt. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha ő is hozzászokik a pörgő életmódhoz nem lesz semmi baj. Késöbb ez majd hasznára válhat mert úgy is muszály lesz neki.
2011. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyerek nő fel úgy, hogy a szülei mindketten dolgoznak. A ti gyereketek ráadásul nem is bölcsiben van, ha jól veszem ki, hanem barátok között, akik sokkal töbet tudnak vele foglalkozni, mint egy bölcsődei gondozó, akire jut 20 másik gyerek. Nem lesz semmi baja a lányotoknak.
2011. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ami jot tenne a gyermeknek, hogy olyan parokkal jartok ossze, ahol szinten van kisgyermek, es ott mar a gyermekek egyutt tudnak jatszani pl., de ez a porges nem fog artani, mivel megszokja, es mint irod is, hogy nincs elhanyagolva, viszont nem jo, hogy mindig csak felnottek kozott van!
2011. okt. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!