Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a hibás?

Miért én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Lassan 17 éves vagyok, szerintem minden lány egy védelmező bátyóról álmodik. Na ehelyett van nekem egy közel 14 éves öcsém. Állandóan piszkál, van hogy meg is üt fiú létére, persze ilyenkor a szüleim szemében én vagyok a hibás, mert én kéne hogy példát mutassak neki. Kérdem én, ha alig találkozok vele (naponta ha 20 percere), akkor hogy is kéne példát mutassak? Miért én vagyok a hibás ha ő rosszul tanul? Miért mondják hogy a rossz dolgokat tőlem tanulja el, mikor szinte nem is ismerjük egymást?
2011. jan. 30. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Ne törődj vele, csak kell valaki, akire ráfoghatják, nem merik beismerni, hogy szülőként kudarcot vallanak.
2011. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 yuda ***** válasza:
Amit leírtál -az alapján egyetértek az első hozzászólóval-mindazáltal szeretem hangoztatni,hogy érdekes lenne meghallgatni a szüleidet-nyílván érdekes gondolatokat hallanánk tőlük is -és nem lepődnék meg,ha ennek a szöges ellentétét-de ismétlem,amit leírtál,az alapján igazad van, csak a valóság mindig árnyaltabb,mint az egyik fél előadja.
2011. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BlackSword ***** válasza:

Mert nem lehet mindenért a kormányt hibáztatni...

De most komolyan: Ne hagyd magad... Se az öcséddel, se a szüleiddel szemben... Öcséddel szemben mégiscsak Te vagy a lány, meg az idősebb... De ebben a korban inkább ne piszkáld... (én örültem volna 14 évesen egy nővérnek)...

És a szüleiddel szembes se hagyd magad... Az öcséd nevelése, és ezzel a példamutatás is az ő dolguk... Nem a tiéd... Végtére még Te is inkább gyerek vagy, mint felnőtt... (ezt most nem lekicsinylésnek szántam)...

2011. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!