Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben te mit...

Ebben a helyzetben te mit tennél? Vagy én akadtam ki feleslegesen?

Figyelt kérdés

10 éve albérletben lakom (1,5 szoba) a családdal. Picit átrendeztem volna a szobát, ahol alszom, viszont az ágyam mögött a fal erősen penészedik, és kellemetlen a szaga. Több helyen 20 cm-es, vagy annál nagyobb foltban van a falról lepattogva a festék, és a fal is kezd 'lyukadni' elég erősen. A fürdőben is több helyen ez van.


Szóba hoztam többször is a festést, de apámék éveken keresztül hülyítettek (bocsi, ez a jó szó), hogy majd tavasszal, majd összel, majd, majd, majd elköltözünk, de nem lett belőle semmi. Tudom, hogy nem egyszerű dolog a lakásvásárlás, illetve költözés (főleg a mostani helyzetben), de szerintem már az sem állapot, ami most van nálunk. A sarkamra álltam, és mivel anyám is látta, hogy milyen a szoba, beleegyezett a festésbe (nyárra próbálok munkát találni, hogy a festésbe tudjak besegíteni).


Ma sokalltam be ettől az egésztől, és apámmal veszekedtem is e miatt, hogy miatta kerültünk albérletbe (előtte volt lakásunk, de talán valamit bizniszelt, baromi sok pénzt bukott, és a lakásunkba került, és azóta 'keresi a kiutat'). Körülbelül 2007 óta munkanélküli (néha van kisebb munkája), és anyám dolgozik (vallás tanár, nem sokat kap egy hónapban, de nagyjából ebből élünk most). Ez elmúlt kb egy, másfél évben lett nagyon rossz a helyzet (csomó hitel, adósság).


Ma a vita közben mondtam, hogy már nem bírom, hogy nem dolgozik, egész nap itthon van, netezik, nem csinál semmit, miközben anyám dolgozik. Mire annyit mondott, hogy 50.000-ből nem telik semmire, főleg nem egy lakásra (mellesleg anyám is kb 50-et kap egy hónapba, és elvárja, hogy anyám dolgozzon helyette, és az anyukájától kért csomószor pénzt).


2011. jan. 30. 19:21
 1/10 yuda ***** válasza:
100%

Lakáskérdést és családi botrányt nem tudom megoldani,de elmondom mit tennék a helyedben:


vennék 80 ft-ért egy liter hipót, gumikesztyű fel és lemosnám azt az egészségkárosító penészt ,levakarnám a falat -lehet két óráig szellőztetni kellene,de akkor sem élnék így pillanatnyilag. Lehet foltos marad,de legalább egészséges.

2011. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Akárhogy is van, apád-anyád mindig tiszteld! Ilyen hangnemet nem engedhetsz meg magadnak vele/velük szemben! Ha meg szájonvág, akkor azért leszel felháborodva! Menj el diákmelózni, vagy feketén egy gyárba a sorra és majd utána pampogj!
2011. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy éve lett volna munkám, de pont apám intézte el, hogy ne vegyenek fel...
2011. jan. 30. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de mi az, hogy nyárra keresel munkát? Basszus, január van!!!!!!!

Én 18 évesen egy szál bőrönddel költöztem külföldre, voltam szórólaposztó, hostess, gyorsétteremben dolgoztam, munka után takarítottam az irodát, ahol napközben dolgoztam. Most 15 év után ügyvéd vagyok.

Szóval a probléma ott kezdődik, hogy januárban azon gondolkodsz, hogy nyárra esetleg keresel munkát. És ne gyere a hülye kifogásokkal, mert aki keres, az talál!

2011. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miert laksz 10 eve alberletben, ha apukad 2007 ota munkanelkuli? Akarhogy is szamolom, az csak 4 ev...hany eves vagy?
2011. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2007-ben már rég albérletben laktunk.
2011. jan. 30. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:

arra válaszolj hogy hány éves vagy

és hogy milyen iskolába jársz ha jársz

szerintem sem nyárra kéne állást keresni én is középiskola óta dolgozom

2011. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apáddal nem tudok mit kezdeni,de ha már pereg a festék akkor nem elég egy sima festés.Le kell kaparni a vakolatot,az is lehet,hogy tégláig,újra vakolni,csiszolni,majd festeni.
2011. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos még gimis vagyok. 17. éves.
2011. jan. 30. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy 17 evesnek meg a szuleinek kellene biztositani a normalis lakhatasi korulmenyeket, nem neki sajat maganak. Igaza van az elozo valaszolonak, egy sima festes nem segit. Miert nem alszik apad abban a szobaban ahol ilyen penesz van? Lesulne a bor a kepemrol a gyerekemet ilyen szobaba rakni! Ajanld fel neki a szobacseret.
2011. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!