Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Sose lesz rá megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal 1.5 éve vagyunk együtt.Vele lakom és a szüleivel.Szóba hoztam neki, hogy jó lenne külön költözni, külön életet élni.(Huszonévesek vagyunk)Nem azért mert bármi bajom van a szüleivel, szeretem őket, ők is engem. Mégis jobb érzés, amikor ketten építjük a saját életünk, a hétköznapjaink is úgy szervezzük, ahogy mi szeretnénk.


A gond azzal van, hogy a párom anyagilag sokat segít a szüleinek. Nélküle a szülei nem tudnák befizetni a számlákat.

Minap a kedvesem felmérgelte magát valamin, s szólt egy olyat, hogy ő fizet mindent ebben a lakásban. Erre az apja megharagudott rá , s azt mondta, hogy nem kötelező, lehet elköltözni. Az anyuka pedig mondta, hogy akkor kilakoltatják őket, s az utcára kerülnek. Utána nekem sírt, hogy jobb lenne, ha nem élne, felkötné magát, mert elege van, hogy a fiára van szorulva.

Nagyon sajnálom a szüleit, mert mindig szegények voltak ( az ő szüleik sem támogatták őket), sok havonta a hiteltörlesztés+rezsi+kaja.

A párom se akarja, hogy az utcára kerüljenek.


Csak akkor mi sosem tudunk ketten lakni, különélni? Vagy ha külön is élünk, akkor is a párom küldi nekik a pénzt a kiadásokra? Így meg mi nem fogunk 1-ről a 2-re haladni, mert sose lesz félretett pénzünk.


A páromnak van egy nővére, ő külön él a férjével, s gyermekükkel. Amikor mondva lett a szülőknek, hogy a lányuk se támogatja őket, külön életet élnek. Akkor azt mondták, hogy de ők nem itt laknak....na igen, akkor mi nekünk muszáj, mert mi emberszámba vesszük őket, s nem akarjuk, hogy éhen haljanak. Sőt a lányuk férje még azon hőbörög, hogy "anyósomék" nem támogatják őket, mert egy szülőnek az a dolga. Ezek szerint ők arról nem tudnak, hogy "anyósomékat" is úgy kell nekünk.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben, hogy mindenkinek jó legyen?


2011. nov. 18. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

PONTOSAN ugyanebben a cipőben járok! :-(

A bátyám és a nővérem éli életét a saját családjával, a saját lakásában, mi pedig a párommal nem tudunk külön költözni, mert a szüleim nem tudnák a nyugdíjukból egyedül fenntartani a lakást (lakótelepi panel..). Szükségük van a rezsi befizetéséhez ahhoz a havi 2*40 ezerre, amit hazaadunk a párommal. Így nekünk sem menne az, hogy elköltözünk, és továbbra is hazaadjuk ezt a pénzt, és pluszban még külön albérletet is fizetünk. Nem tudunk két háztartást fenntartani.

2011. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úristen!80ezer ft-ot adtok haza?????

Akkor a szüleid mit fizetnek?!

Ugyanebbe voltam én is,vagyis majdnem.Öcsém és én is otthon laktunk,én eljöttem a férjemmel és a babánkkal albérletbe de vszínű ha nem maradt volna az öcsém ott akkor mi sem jöttünk volna el.Sajnálom,nincs jó megoldás,valaki mindenképp sérül.

Költözzetek mind egy családi nagyobb,különbejáratú házba esetleg....!

2011. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha elköltöztök, a párod szülei tönkremennek, kötelezhető a párod és a testvéred szülőtartásra. Tény, hogy így a két testvér között eloszlana a költség. De azért ez eléggé szégyen lenne, ha így alakulna, ráadásul jól kijöttök velük. Sok pár cserélne veletek, akik idegbeteg alkoholista szülőkkel élnek, mert nem tudnak elköltözni.

Viszont nagy valószínűséggel a ház elúszna, ha magára hagynátok őket, amiért kár lenne. Szóval meg kellene beszélni velük, hogy amiért eltartjátok őket, a ház a tiétek.

2011. nov. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem akarjuk őket cserbenhagyni semmiképp.


A ház nem az övék, önkormányzati lakást bérelnek.

2011. nov. 19. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!