Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor külön lettetek a...

Amikor külön lettetek a párotokkal, visszaadtátok az egymástól kapott ajándékokat?

Figyelt kérdés
Vagy megtartottátok?Mik voltak az jándékok?Mit csináltál velük ha megtartottad?
2011. jan. 31. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Miért adnám vissza, ha egyszer ajándékba kaptam?Természetes, hogy megtartom, vagy kidobom. Teljesen szuverén jogom, hogy mit csinálok vele.
2011. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Csatlakozom az elsőhöz.


Sőt, férjemmel az első időkben néha szakítottunk, néha összejöttünk. Az első szakításnál az elcuccolás után itt maradt 1-2 zoknija. Zokszó nélkül vágtam ki a szemetesbe.

Ő két hónappal később felhívott, hogy hááát, ott maradt egy zoknim és mit csináljon vele, elhordani mégse tudja...

Mondom kukázz, én is ezt tettem.

Szerencsére jó lett a kimenetel, mert a zoknit is azért őrízgette, hogy legyen mire hivatkozni a telefonban. Happy enddel végződött, most már a férjem, de ott és akkor nagy ívben repültek a zoknik...


De korábbi kapcsolatokban is megtartottam, illetve nem kértem vissza az ajándékokat. Az ajándék attól ajándék, hogy a tulajdonjogot átruházza az ajándékozó az ajándékozottra.

Ha valamit egyértelműen "használhatod" felkiáltással adtak, akkor azt használatra kaptam, nem ajándékba. Azokat visszaadtam.


Bár a kedvenc esetem: 160 cm vagyok, alig 50 kg. Volt egy testépítő exem, 190 cm, 100 kg. A szakítás után egy ujjatlan pólója nálam maradt, itthonra hordtam "játszós ruhának". Egyszer átjött, meglátta rajtam és elkezdett ordítani, hogy kinyújtom (!!!) a pólóját, adjam vissza. Néztem, mint boci az új kapura, hogy feleakkora vagyok, hogy a p.ba tudnám kinyújtani?? De visszakapta, legyen vele boldog :)

2011. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az előző kapcsolatomtól kb semmit se kaptam, se lelkileg,testileg meg semmi ajándékot. Egy bizsu nyakláncot meg hozzá fülbevalót(gyöngyből fűzött). (karácsonyra) Én vettem neki egy vezeték nélküli billentyűzetet..(vicc..nem volt drága, de akkor is, tudom hogy nem az ajándék minősége a lényeg stb..azért fura volt:D)

Ám amikor szétmentünk, a tőle kapottakat megtartottam, bár nem használtam.

Ő pedig?? volt egy közös jóbarátunk, amikor elmentem hozzá (ő ilyen hatalmas wow meg stb számítógépes játék fan). Láttam hogy nála van a billentyűzet. AMikor rákérdeztem, hogy ezt hol vette stb. Mondta hogy az exemtől kapta.. :D Arról ő semmit se tudott, hogy igazából akkor közvetve tőlem.

Nem is mondtam meg neki, végülis az exem döntött a billentyűzet sorsáról. Azért rosszul esett. Adta volna inkább vissza, ha annyira nem volt rá szüksége.

2011. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megtartottam és ő is megtartotta, eszem ágában sem volt visszakérni ajándékba adtam amikor még szerettem és ő is ajándékba adta,amikor még szeretett. Kidobni sem fogom, mégis mire jó az?

Kaptam ékszert, parfümöt, az ékszerek szépek, a parfüm jó illatú, semmi okom megválni tőle. Az exemmel a mai napig barátok vagyunk. Elég nagy bunkóság lenne kidobni.

2011. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első fiútol akitől kaptam ajándékot( a nyaklánca), vissza dtam,mert csak 1-2 hetet jártunk.

De egy hosszabb több hónapos kapcsolatból kapott ajándékokat nem adtam vissza.Volt akitől medált kaptam, azt, pl. a polcomon tartom, nem hordom.Akitől ajándéktárgyat azt se nagyon tartom a szobámban, a ház többi részében van, vagy a lomok között.Mondjuk én nem kaptam sok ajándékot,mert nem voltak azok az ajándékozós emberek.ruhadarabból van még ami meg van,de van amire nem is emlékszem h. kitől van.

2011. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindent kidobtam. Nem haragból és nem is az "érzelmi válság" hatására, csak egyszerűen foglalta a helyet a sok lim-lom, és mivel én érzelmileg nem nagyon kötődtem ezekhez a tárgyakhoz, inkább kidobtam őket, persze előbb felajánlottam családtagoknak, hogy ha kel valami, akkor vigyék, mert ki lesz dobva, egy két tárgy "elkelt", a többi ment a szemétbe. Egyébként az "ajándék" nálunk hamutartó volt, bögre, dísztárgyak... sok olyan dolog, ami tényleg csak foglalta a helyet.
2011. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a pici dolgokat kidobtam a swarowsy ékszert gondolkodtam visszaadjam e de inkább megtartottam.eljegyzési gyürüt visszaadtam ja meg a ruhákat is megtartottam közös albumunkat visszavettem
2011. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!