Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg elég a jó anyasághoz,...

Tényleg elég a jó anyasághoz, ha a gyerek megéli a 18 éves kort?

Figyelt kérdés

Sokszor találkoztam már azzal, hogy ha valaki nem akarja az anyjára/anyósára bízni a saját gyerekét, az "orra alá dörgölik", hogy te is felnőttél valahogy, vagy x gyereket felnevelt, azoknak se lett semmi baja.

Ez azért kínos kérdés, mert pl. én sem engedem a gyerekeim közelébe az anyámat, és nagyon jó okom van rá. Többek közt egy pokoli gyerekkor, és jelenleg is rettentős sokat ártott nekem is, a kicsiknek is.

Kifejezetten fáj, mikor ezt így valaki foghegyről odaveti, és ha elmesélném, miket kellett nekem át élni a négy fal között, talán el se hinné.

Hozzátartozik, hogy persze kifelé mutatni kell, milyen csodás anya is ő, és milyen odaadó, szerető nagymama, közben meg.... hagyjuk.


Ez az érvelés nekem egyet jelent azzal, hogy ha az ő gyereke nem halt meg 18 éves kora előtt, nem ölte meg se szándékosan, se véletlenül, maradandó károsodást se szerzett, az épp elég, hogy a gyerekre vigyázzon, és részt vegyen a nevelésében.

Komolyan, ezzel az erővel a pedofil bácsiknak is oda lehetne adni a gyereket, meg nem öli, csak megszeretgeti egy kicsit. :(


Aki ezt szokta mondani (te is felnőttél valahogy, nem lett semmi bajod, hány gyereket felnevelt, stb...) komolyan úgy is érzi, hogy ennyi épp elég??


Mi kis hü.lyék közbe meg megszakadunk, hogy "szuperanyuk" legyünk. :S


2011. jan. 31. 11:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%
OKE, akkor most mi a problema? Nem engeded gyerekeid anyadhoz es kesz. Ne tedd tonkre magad ezert. Te vagy az anyjuk, a Te kivansagod szamit, nem mase.
2011. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

De azért azon is el kell gondolkozni,hogy talán csak az a baj,hogy nagyon különbözik a meglátásotok.Lehet,hogy anyukád szeret téged,csak nem úgy, ahogyan te igényelnéd.Talán őt sem tanították meg , hogy fejezze ki jobban a szeretetét, törődését.De ha dicsekedett az érettségiddel másoknak,az bizony jó jel,ha nem szeretne kicsit sem, akkor nem mondana rólad semmi jót.Talán érzi, hogy nem bízol benne és ezért nem próbál közeledni.

És vajon a gyerekeid szeretik, igénylik a nagymamát?Ha igen, akkor talán nem a legbölcsebb dolog ennyire tiltani őket egymástól.Mert lehet, hogy a gyerekeknek nagyobb korukban hiányérzetük lesz, mert "nem volt" nagymamájuk,pedig lehetett volna.Szóval,értem,mire gondolsz, de azt mondom,több oldalról át kell gondolni a dolgokat.

2011. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem elég egy anyának kötelessége szeretni támogatni a gyermekét bármikor bármilyen helyzetben akár hány éves is a gyereke. Nem pedig bántani mert aki képes ilyesmire az nem anya csak egy nő aki megszült egy gyereket. Egy anyának a világ legdrágább kincse a gyermeke és úgy is kell rá vigyázni mint egy kincsre ami pótolhatatlan hiszen az is.
2011. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is nagy vesszőparipám. Főleg az, hogy egyes emberek azt hiszik, hogy akkor már ők a tökéletes szülők, ha ruházzák, etetik a gyereket. Persze, ez is remek dolog, meg sok gyereknek még ez sem adatik meg... de azzal nem számolnak, hogyha vki alapból nem alkalmas szülőnek, mert megkeseríti lelkileg a gyerek életét, az korántsem jó szülő. El kell fogadni, hogy vannak ilyen szülők-és a gyerek is többféle személyiség lehet... olyan, aki a jég hátán is megél, és le sem szarja a szülőt, ha az cseszegeti... de olyan is, aki labilis idegzetű, és annak egy életen át szóló kárt okozhatnak. Pl. én még mindig nyögöm azt, hogy tőlem mindig mindent elvártak, és ha már egy 3ast hoztam haza, akkor is jött a nagy nulla vagy, lányom, nem leszel így jó semmire, csalódtunk benned (közben öcsémnek meg mindent megengedtek, neki sosem kellett házimunkát csinálnia, nála az egyesért sem balhéztak annyit, mint nálam egy 3asért)... lelki terrorral sokkal könnyebben meg lehet keseríteni vkinek az életét, mint tettlegességgel...
2011. jan. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha a szülőnek jó gyerekkora volt, már rá lehetne bízni az unokát is.
2011. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!