Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Optimisták, szóljatok! Hogy...

Optimisták, szóljatok! Hogy vészeljem túl?

Figyelt kérdés

egy bonyolult 11 hónapos kapcsolatnak lett vége.

első komoly kapcsolatom, nagy szerelem!!

És most nem tudom mihez kezdjek, mert ugyan előtte is egy egyéniség voltam, nem ő tett valakivé, de a létezésemet ő tette életté. Azelőtt unalmas szar volt az egész életem érzelmileg.

A szüleimmel őszinte a kapcsolatom, a barátaim szeretnek, de most ez se vigasztal. Mihez kezdjek, hogy ne csak kényszer-elfoglaltság legyen minden, és hogy jól legyek újból csak érzelmileg?

19/L


2011. febr. 1. 01:25
 1/8 anonim válasza:
100%

Gondolj arra hogy jó volt hogy megtörtént, hogy az első legtöbbször nem végleges, és ami nem végleges az nem is a legjobb, tehát bármilyen szép és jó volt ez, ennél sokkal sokkal jobb lesz az igazival, aki máris közelebb van hozzád, és minden pillanatban közelebb és közelebb kerültök egymáshoz. Attól függetlenül hogy lehet hogy még nem is ismeritek egymást. Valahol vár rád.

Vidámság!


Egy optimista.

2011. febr. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kell érzelmileg jól legyél, az életünkben helye van a fájdalonak is, máskülönben honnan tudnád, hogy milyen örülni?

épp most vesztetted el életed egyik nagy szerelmét, miért is akarsz azonnal happy lenni?

tudom, nagyon nehéz, nagy szerelmek utáni fájdalmat nem lehet megúszni, sajan ez van

adj magadnak időt a fájdalomra és szépen lassan érezni fogod azt, hogy az élet önmagában is nagyszerű, értekes vagy ... és egyszer csak azon kapod magad, hogy megint szerelmes vagy és most egészen másképp :)

2011. febr. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én azóta mentálisan beteg vagyok, és valószínűleg már soha nem leszek a régi... de kicsi az esélye, hogy ez veled is előforduljon :)
2011. febr. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért valami miatt vége lett a dolognak.

Nálam szakaszokra bontható egy szakítás, ha velem szakítottak.

1. A felfogás szakasz, hogy realizáljam, hogy kimondta a végét.

2. A halálvágy szakasz, amikor minden mindegy, persze nem az.

3. A depressziós szakasz, amikor mindenki felhőtlenül boldog párkapcsolatban van, csak én nem.

4. A merengős szakasz, amikor felidézem az elmúlt kapcsolat jó oldalait.

5. A féltékenységi szakasz, amikor percenként ellenőrizgetem, hogy kapcsolatban van -e már.

6. A kétségbeesett szakasz, amikor részegen felhívom, vagy SMS-t írok neki.

7. A másnapos gondolkodó szakasz, amikor végre elkezdem meglátni a hibáit, és hogy miért is ment tönkre minden.

8. A belátás szakasz, amikor elfogadom, hogy az egésznek vége, és ideje továbblépnem.


1 és 8 között hónapok telhetnek el, de bármekkora is a fájdalom az 1-6 szakaszban, végül eljön a 7 és a 8, még sosem maradt ki. Viszont az elsőt sosem fogod elfelejteni, mindig különleges helye lesz a szívedben. Csak az a fontos, hogy a jövőbeni kapcsolataidban érzett érzéseket ne ehhez a kapcsolathoz hasonlítsd, mert ilyen sosem lesz többé. Az első az különleges.

2011. febr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
www.visszaszerzemaszerelmem.hu oldalra nézz be, egyébként meg ne sírj azért, mert valami befejeződött, hanem nevess, mert így történt!
2011. febr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"- Mester! Boldogtalan vagyok! Mit tegyek?

- De hát a ki a fene mondta, hogy neked boldognak kellene lenned?"

- írta a példabeszédet egy filozófus író.

És így is van, az élettel együtt jár, hogy néha szomorúak, boldogtalanok legyünk.

Majd elmúlik.

A kérdésedre, hogy mit tegyél: várj. Az idő meg fog gyógyítani. Csinálj mindent úgy, ahogy jól esik, gyászold meg a kapcsolatodat, de mellette keress valami rendszeres elfoglaltságot, és egy idő után azt veszed észre, hogy már két hete nem jutott eszedbe a szerelmed, vagyis hogy már nem zavar annyira a dolog.

2011. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ezt majdnem minden embernél előfordul.Ez azért van,mert amit a szerelem által keletkezett kémiai folyamatok,most nincsenek meg, és ezért úgymond elvonási tüneteid vannak.De hidd el idővel elmúlik. Nekem ilyenkor a futás segített(futópad),az nagyon jó feszültséglevezető.Szerintem nézz vígjátékokat,menj el a barátaiddal ide-oda,keress magadnak hobbit és hidd el jobb lesz.Aztán majd jön valaki más.Fogd fel úgy h. lehet nem volt igazi ez a kapcsolat,de legalább nem voltál egyedül és tanulni is tudsz belőle, h. mi az amit ne tegyél meg mi az amire jobban oda kell figyelned.Fiatal vagy még, lesz még alkalmad megismerkedni vkivel.
2011. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem volt az igazi, abban nem vagyok biztos, csak nem MOST vtunk egymásnak az igaziak. talán jópár év múlva. de egyébként meg nem akarnék tőle megválni, mert nagyon megszerettem, mint embert is.. de azt már beláttam, hogy nem tudnék túllépni rajta (túl könnyen legalábbis), ha továbbra is találkozgatnánk, meg minden, de később, mikor már "kiszeretek belőle", ugye még lehetek jóban vele? nincs bennem az az exellenesség, hogy beszélni se jó meg ilyesmi, és szeretnék továbbra is a bizalmasa lenni, csak ahhoz tényleg kell az az idő, hogy kész legyek azt is meghallgatni, hogy mik az új csaj-ügyei. szeretettel mindig szeretni fogom őt, és ő is engem. csak a szerelem múljon el!!

a visszaszerzésről meg annyit, hogy kétszer békültünk ki, és ez most végleges szakítás. már teher volt neki a párkapcsolat:(

2011. febr. 1. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!