Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szóljatok hozzá jó volna e ez...

Szóljatok hozzá jó volna e ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Mit szólnátok, ha mondjuk törvényi keretek között lenne szabályozva, hogy egy olyan melóhelyet pl egy gyárban csak azért nehogy ne tölthessen be egy végzettségileg is megfelelő, ember, mert a főnök rokona, ismerőse végzettség és iq nélkül beül arra a helyre ami lehet téged illetne? Számításba véve, hogy ez gyakori, és nem fer, hogy aki tanult évekig és mondjuk gyárban kénytelen lenni, az még ha bent is van, nem juthat előre, mert lehet, hogy nem képességhíján, csak az életét lustaságból elbulizó veszi át a jobb munkakört?
2011. jún. 19. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hatszor olvastam el mire megértettem mit akarsz. A fogalmazást még gyakorolni kéne.

Tehát ez szabályozva van. Vannak tevékenységek,amit kizárólag végzettség birtokában gyakorolhatsz. De a többi szabadon betölthető.És itt a cég dönti el, hogy kit alkalmaz.

És "helyed" nincs,amire más beülne. Hacsak nem a tiéd a cég. Különben ők döntik el,hogy ki milyen munkát végezzen,te pedig elfogadod, vagy nem.

2011. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A protekciót nem tudod eltöröltetni! A főnök azt alkalmaz,akit akar. Hiába lenne jó,amit írsz,megvalósíthatatlan.
2011. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
A főnök azt vesz fel, akit akar. Nem tudom, hogy mi a probléma ezzel?! A rokonodat te is segítenéd, nem így van? A saját gyárában hadd döntse már el a vezető, vagy a vezetés, hogy kit vesz fel. Mit jelent az, hogy téged illető hely? Akkor minden gyárban, amiben van ilyen munkakör, csakis Te lennél a megfelelő munkaerő? Bocsi, de nem tudom megérteni a felháborodásod, és tényleg kicsit zavaros a megfogalmazás.. igazából magát a kérdést sem tudom hova tenni. Ez egy ilyen világ, gyárból meg van 15252 ezer, lépni kell, ha nem tetszik!
2011. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Manapság vannak egyenlők és még egyenlőbbek. Törődj bele.

Protekció mindig is volt, van és lesz is, törvény ide vagy oda. Senki nem tartaná be.

Elhiszem, hogy rosszul esik, de biztos volt (vagy lesz) olyan helyzet, amikor te leszel előnyben valaki miatt mással szemben.

Na meg mindenki rögtön puffog, hogy preotekcióóóóóóóóóóóós, azt sose ismernék be, hogy esetleg alkalmasabb a munkára, lehet h apuci kicsi fia, de ő egész életében hallgatta a munkahelyi dolgokat a vacsoraasztalnál, stb.

Az élet szívás. Jó lenne, ha nem így lenne, de ez van.

2011. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel nincs is gond, tudok én is a protekcióról nem arról van szó, én is voltam pár protkós, de mondjuk én meg is érdemeltem, hiszen mindent kihozok magamból, függetlenül attól, hogy nem a szakmám, nem az élet kívánt melóm. Csak az a fura, mikor tényleg azt viszik előre, aki nem hogy nem csinálta rendesen, egyenesen xart is bele. Persze ha én tenném... biztos észrevennék. Köszi és bocsi a megfogalmazásokért.
2011. jún. 19. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!