Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mennyi pénzt illik...

Mégis mennyi pénzt illik hazaadni az otthon élő gyereknek? Ez túl kevés lenne?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, fél éve dolgozom. Eredetileg azért hagytam abba a főiskolát, mert anyagilag nem bírtuk még ezt is. Ezért aztán elkezdtem dolgozni, hogy összerakjam a tandíj árát, és levelezőn folytathassam a tanulmányaimat. A helyzet az, hogy egy fillért nem sikerült félretennem, mert a szüleim állandó jelleggel segítségre szorulnak.

Azelőtt, mikor tanultam (a nagyszüleim támogatták) is megéltek, most már én is hazaadok fizetést, és mégis úgy érzem sosem elég. Hozzá tenném, mindkét szülő dolgozik!

25-30 ezer forintot adok nekik havonta, ha használom az autónkat, akkor én tankolok bele, illetve minden második autótörlesztést én fizetek be, valamint anyagilag támogatom az öcsémet (ruhák, költőpénzt, stb), néha bevásárolok, telefonszámlámat, pipereholmikat (tusfürdőtől elkezdve az utolsó parfümig) saját magamnak veszem. Durván 40 ezer forint biztosan elmegy a családra egy hónapban.

Magamra nagyon ritkán költök, és csak a legszükségesebbeket, a hónap végén általában már megszorulnak, és elkérik a félretett pénzem.

Új munkahelyem van, ahol az előzőnél úgy 30 ezer forinttal többet fogok keresni. Már előre félek, hogy még inkább rám fognak támaszkodni, és nem tudok majd spórolni, pedig a sulit szeptemberben folytatnám, a tandíj pedig közel negyed millió forint.

Szörnyen érzem magam, mert ők neveltek fel, de úgy érzem, ha mindig beadom a derekam, akkor belőlem sem lesz semmi.

A kérdésem az lenne, mennyit ILLENE hazaadni? Nagyon gáz, hogy sokallom már?


2011. febr. 1. 18:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Szüleid mégis mennyit keresnek? Mire megy el otthon a sok pénz? Amúgy annyit illene szerintem adni, hogy otthonra is jusson, amire kell, de te is tudjál spórolni, mert így nem jutsz egyről a kettőre soha az életben.
2011. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem gáz. Állapodjatok meg egy havi fix összegben és azt add haza.


Nem kell a szüleid orrára kötni hogy mennyit keresel. Kérjenek tőled X összeget, de a többi a tiéd legyen. Állj a sarkadra, ennél lassan az is jobb ha elköltözöl, 30-40-ért már Pesten is találsz albérletet (persze lakótársakkal, dehát fiatal vagy).

2011. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Egy ideig inkább tanácsokkal segíts, hogyan osszák be a pénzüket.
2011. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

én is 22 éves lány vagyok. De a szüleim azt mondják, hogy soha nem kérnének el tőlem egy forintot sem, az az én pénzem, és én dolgozok érte. A gyerekük vagyok, akár dolgozok, akár nem, ezért nem kérnek semmit.

Természetesen azért megszoktam őket lepni kisebb dolgokkal, csoki, meg ilyesmik.

2011. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is a sulira kellene spórolnod, mert később megbánod, hogy nem sikerült befejezni.Ezt a szüleidnek is be kellene látniuk.

Én is kíváncsi lennék az ő fizetésükre.

2011. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Azeriel válasza:
78%

szia a 25-30 ezer az nagyon is megfelel,de sztem A 20ezer elég lenne. főleg ahogy írtad az autót is használod + tankolsz bele.. én azt mondom 20-30. ahogy érzed....

amúgy én is így vagyok!! mint TE..

2011. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

Nem gáz. Én is sokalltam, mikor már 30-50 000 Ft-nál jártunk...

25 000Ft sztem elég lenne.

2011. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

Biztos vagyok benne, hogy a szüleid muszájból kérnek tőled is pénzt...


Sajnos, a legtöbb embernek egyre kevesebbet ér a fizetése, a szüleidnek titeket is el kell tartani, amint írod az autó részleteit is fizetniük kell, számlákat és millió dolgot...


Próbáljátok meg, hogy együtt leül a család és közösen összeszámoljátok : mennyi kiadás van egy hónapban?!... Mennyi a bevétel egy hónapban?!...


Így mindenki jobban tervezhetne, talán az öcséd is takarékosabbá válna, te is tudnád, hogy mihez tartsd magad!


Ennél a családi megbeszélésnél szépen illeszd be a te tandíjadat is a "kiadások" listájába és ha így közösen spórolnátok rá, talán biztosabban összejönne!


Mert most valahogy ahányan vagytok, annyi felé költötök, úgy érzem nem egy kézben van a kassza!

2011. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Szerintem ez inkább a fizetésedtől függ. Ha keresel mondjuk 300 ezret, akkor abból szerintem 70-80 ezerrel is segítheted őket (vagy még többel, ha komoly adósságaik vannak), ha mondjuk kapsz 80 ezret, akkor abból elég sokat adsz.

2011. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Édesanyám és édesapám fizetése együtt úgy 250 ezer forint. Tény, hogy az autó és a lakáshitel együtt 50 ezer... Szívesen segítek nekik, csak úgy érzem, nem igazságos, hogy míg én egyáltalán nem járok el itthonról, addig Apum mondjuk hétvégén igenis elmegy sörözni a haverokkal, Tesó meg moziba, ide-oda... Holott "elvileg" megtehetném, mert kereső ember vagyok.

Az új, "magasabb" fizetésem is 75-90 ezer forint közt változik, túlóráktól függően, ebből adok még otthonra nekik.

2011. febr. 1. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!