Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gügyögnek a szülök a...

Miért gügyögnek a szülök a gyereknek? Nem zavarja öket, hogy a gyerek úgy megy iskolába, hogy náluk még mindig "tistutya" meg "csicsa" van otthon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ez hülyeség! Miért beszélne így egy gyerek? Max. ha súlyosan beszédzavaros, beszédhibás. 6-7 évesen már egyáltalán nem így beszélnek.
2011. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
én is ismerek 5-6 éves gyerekeket, fiúkat is, akik borzasztó kényeskedve beszélnek, affektálnak, szegények pedig csak leutánozzák az anyjukat. Ezt én sem értem, hiszen az ilyen gyerekeket kinevetik és nem aranyosnak tartják.
2011. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Mi az a csicsa? Én sem ismerek egy ilyen gyereket - meg szülőt sem szerencsére.
2011. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

most tényleg ennyire nem akarjátok megérteni a kérdést, vagy nem találkoztatok még ilyen gyerekekkel??

gy.k.: a csicsa ezeknél a gyerekeknél cicát jelent.

2011. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem, én szerencsére nem találkoztam ilyen gyerekekkel. Az óvodában persze vannak beszédhibás gyerekek, köztük az én lányom is az volt, de nem azért, mert én selypegtem volna neki...az távol áll tőlem.
2011. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elsö, pedig hidd el,hogy de. Játékboltban dolgozom és havi szinten van egy extrém eset. Múltkor mondjuk pont az volt,hogy betolt egy min.4éves gyereket az anyja babakocsiban.A gyerek megunta,kikapta a cumit a szájából és ö pl. teljesen tisztán odaszólt as anyjának,hogy "menjünk már".majd kikelt a kocsiból és kitolta az üzlet elé. A döbbenettöl alig tudtam tovább segíteni az anyjának.
2011. ápr. 11. 11:31
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Igazad van, kérdező, egyre több ilyen nyelvi tunyasággal lehet találkozni, mert sok szülő, főleg anya azt képzeli, hogy de jó, de aranyos dolog az, ha szándékosan hibásan mondd jópár szót a gyerek meg persze, hogy eltanulja a rossz példát, és itt nem bántom magunkat - én is kisgyerekes anyuka vagyok - de végülis mi foglalkozunk a gyerekkel leginkább, főként a beszédtanítással is; anyanyelv elvégre, nem pedig apanyelv)

A cukiság nem itt kellene, hogy kezdődjön.

2011. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én arra tippelek,hogy így akarják tovább megtartani öket babának.
2011. ápr. 11. 11:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért az óvodában is elég sok ilyen jellegű foglalkozás van, nem hiszem, hogy elnézik, hogy valaki 'tistutyázzon'még nagycsoportban, 6-7 évesen is...

Nekem most a legkisebbem 2 éves múlt, de már most inkább macska mond a cica helyett, elég nyomatékosan. De hozzáteszem, én sem vagyok ilyen becézgetős típusú anyuka, aki szerint így kell beszélni: tejci, tejcsi, anyuci, babuci stb.

2011. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért csinálják,azt nem tudom,de tény,hoyg csinálják.

Nagyrészük valószínűleg pusztán megszokásból,még babkorból.


Hozzá teszem,hogy babakorban is ellenzem a gügyögést.

És mivel a gyerek a szüleitől tanulja a beszédet (is),így tanulja meg,így rögződik,sok esetben már a szülő hiába "kapcsol" és vált normális beszédre a gügyögés helyett,elég nehéz módosítani a berögzött szavakon.


Én elsősorban nagyszülőknél vettem észre ilyet a környezetemben (többek közt egy darabig anyósom is csinálta),de gyorsan leszokott róla,mert a kislányom babakorától fogva mondtam,hogy ezt ne csinálja.

2011. ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!