Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy biztos megélhetés?...

Család vagy biztos megélhetés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk. (21 éves lány, 28 éves férfi)

Egy nagyvárosban próbáltunk 3 évvel ezelőtt egzisztenciát kialakítani, de sok rossz döntésnek az lett a vége, hogy napról napra éltünk egy albérletben. Mivel nem terveztük soha, hogy nagyvárosban alapítunk családot, és az otthoniak is hiányoztak (nem a szülők, és testvérek elsősorban, hanem a 4 keresztgyerekünk, akikkel nagyon jó a kapcsolatunk), és hazajöttünk egy kisvárosba, hogy többet együtt legyünk. Ez a része nagyon jól sült el, mert még soha nem voltam ilyen harmonikus, kiegyensúlyozott, jó irányba fejlődtem több szinten, levelező szakon egyetemen is tanulok. Lelkileg nagyon jól érezzük magunkat. A kereszt gyerekekkel minden héten több napot is együtt vagyunk, szünetekben még többet. Ez nagyon sokat jelent nekünk, igyekszünk pozitív példaként előttük állni, pozitívan hatni az egyéniségükre.

De anyagilag még soha nem voltunk ennyire a padlón. Úgy jöttünk haza, hogy kész munkalehetőség vár minket itthon, de délibáb volt. A párom tanárként munkanélküli, az árvízvédelemben van kint (most éppen már pont lefújták az első fokot is), pedig több művészi területen kiemelkedő tehetség országos szinten is. Én is művész vagyok, a honoráriumom hónapról hónapra csökken, folyamatosan dolgozom, de kevesebb jön vissza, mint amennyi kellene. Gyakorlatilag fogalmam sincs, hogy lehet az, hogy alig van bevételünk, még is mindig tele a hűtő, és albérletben vagyunk. Mintha telepakolnák kis tündérek minden reggelre. :D A lényeg, hogy hosszútávon ez nem mehet tovább. De nincs kilátás ebben a városban még egy ideig munkára. Más városokban, messzebb viszont nagyobb valószínűséggel lenne. Melyiket kellene választanom, ha reálisan nézzük? Azt, hogy a kereszt gyerekekkel legyünk, és összetartó legyen a szűk család, ami nagyon ritka és fontos, vagy menjünk megint szerencsét próbálni más városba tőlük távol?


2011. febr. 2. 14:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem család vagy megélhetés kérdés, hanem család vagy család.


Gondolom nektek is lesz majd babátok, őt miből fogjátok eltartani? Szerintem erre gondolj... Sok sikert, tényleg!

2011. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Na igen. Az is szempont, hogy egy idő után a párod lesz a családod + a közös gyereketek, nem a keresztgyerekek meg a szülők, testvérek. Remélem, érted, mit akartam ezzel mondani, nyilván a háttérben megmaradnak, de a mindennapokat nektek kell élni és túlélni. Tehát mindenképpen a saját lábatokra kell állni. A kérdést úgy is fel lehetne tenni, hogy család vagy saját család.
2011. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt írod, jó példát szeretnétek mutatni a keresztgyerekeiteknek.. nos akkor azt kéne végiggondolni melyik a jobb példa:

a karriert feladni a családért

vagy a családot feladni a karrierért.


Viszont azt is érdemes figyelembe venni, hogy ha tegyük fel elköltöztök egy olyan városba, ahol tudtok érvényesülni, összeszeditek magatokat anyagilag, felépítitek az egzisztenciátokat, stb... attól függetlenül a család még megmarad, bármikor beszélhettek, találkozhattok, és még az is lehet hogy ők fognak abba a városba költözni ahol ti éltek, vagy ha már befutottatok a pályán nyílhat újra lehetőség számotokra a kisvárosban...


de ha most a családot választjátok és begyepesedtek a kisvárosi semmittevésbe és pesszimizmusba... ha napról napra éltek elfecsérlitek a "fiatalságotokat"... nem szereztek elég szakmai tapasztalatot... és akkor később, amikor a "család már kirepül" és ők mennek másik városba tanulni vagy dolgozni, ott fogtok állni egzisztencia, tapasztalat és munkalehetőség nélkül. Plusz család nélkül.

Megéri?!


Szóval én azt mondom építsétek a kettőtök jövőjét, és a keresztgyermeketeiknek így mutathattok leginkább jó példát... hogy közben megtartjátok velük is a jó kapcsolatot.

2011. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!