Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellene gondolniuk rám is?

Nem kellene gondolniuk rám is?

Figyelt kérdés

Néhány napot (kb 2 hetet) töltöttünk barátom szüleinél, leendő anyóséknál, akik cigiznek egész nap, lakásban, lakáson kívűl, mindenütt, és még akkor sem zavartatták magukat, mikor én ott voltam. Tudják, hogy nem dohányzom, és nem szeretem a füstjét sem, meg persze náluk voltunk, de azért nem kellett volna kicsit mérsékelniük magukat? Ennyi nem tehető meg a másik emberért? Ja, és ráadásul a torkom is fájt pont, hangom is sokx elment, aminek tudjuk, hogy nem jó a dohányfüst...Szerintetek?

És barátom is dohányzik, mondtam már neki sokx, hogy legalább mellettem ne csinálja, de nem nagyon hatja meg, rágyújt, legfeljebb sűrűn bocsánatot kér és legyezgeti a füstöt...


2011. febr. 2. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát figyelj nemtudom nem voltam ott, de bizonyos szinten ne hogy már valaki megmondja nekem mikor hol gyújtsak rá a saját lakásomban.Biztos volt helyzet mikor kényelemből és lesz@rom hozzáállással gyújtottak rá ott, ahol te is voltál,de végeredményben az ő házuk,te csak vendég voltál,ha nem tetszik nem kell 2hétig ott lenni.
2011. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen az, amikor valakin felul kerekedik a szenvedelybetegseg. Szerintem vagy ugy voltak vele, hogy a sajat hazukban azt csinalnak, amit vagy ok ezt mar annyira megszoktak, hogy nem is tunik fel nekik, hogy ez milyen rossz. Mivel igy elnek, nekik ez a termeszetes. Szerintem mindketto.


En nem dohanyzom, de ugy gondolom, hogy kultura kerdese, hogy ezt hogy oldja meg valaki. Van, akirol meg sem tudod mondani, hogy dohanyzik, mert kimegy vagy elvonul. De akik bent dohanyoznak az egesz hazban, a ruhak, a butorok, minden atveszi azt a szagot es az borzaszto egeszsegtelen amellett, hogy budos. Egyik rokonom is eros dohanyos, bent dohanyoznak a lakasban. Persze a fia es a felesege is raszokott emiatt. Ezert ha a baratoddal alapitasz csaladot, valoszinu, hogy a gyerek is konnyen atveszi a szokast, mivel ezt latja. A masik meg az, hogy terhes nonek ez nagyon karos lenne...en nem lennek olyannal, akiben nincs annyi kultura, hogy ezt masok bevonasa nelkul megoldja. Mindenki egyeni dontese, hogy dohanyzik-e vagy sem, de ezt ugy is el lehet intezni, hogy masok eletet ne befolyasolja ezzel.

2011. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem kellett volna gondolnod erre, mielőtt két hétre odamentél?

Gondolom, nem az anyósék hívtak, ők csak elviselték, hogy ott vagy, a fiuk kedvéért. Ergo a barátodtól elvárhatod, hogy ne gyújtson rá melletted, de a szüleitől nem!

2011. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon igaz, hogy minden mennyire büdös lesz a dohány füsttől....kinyitottam a bőröndöm, ahogy hazaértem, és olyan büdös, cigiszagú volt az összes ruhám, áradt a büdös a táskámból...szörnyű volt...

Egyébként nem is szándékozom többször náluk tölteni két hetet, de ez most egyedi eset volt, még ünnepek alatt. De pl. mikor testvérénél voltunk, ő megkérdezte, hogy nem baj, ha rágyújtanak, és még az ablakot is kinyitották, ott füstöltek csak közvetlenül mellette. Az azért elviselhető, nem a zárt lakást büdösítik...

Remélem barátom le fog szokni a dohányzásról, vagy legalábbis a lakásban való dohányzásról:-)

2011. febr. 2. 17:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát azért szerintem az embereknek tekintettel kellene lenniük egymásra...nem tudtam sehová se menni, csak az udvarra, ha nem akartam dohányfüstöt szívni...és elég hűvös volt.
2011. febr. 2. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

"Remélem barátom le fog szokni a dohányzásról, vagy legalábbis a lakásban való dohányzásról:-)"


Nem rosszbol mondom, de nem fog. Sosem szabad ugy allni egy kapcsolathoz, hogy a masik majd megvaltozik, mert nagyon picike ra az esely es abbol szokott a valas lenni. Fontos, hogy vagy ugy fogadsz el valakit, ahogy van vagy nem tudsz hosszutavon vele elni. Kisebb dolgokon lehet csiszolni vagy ha nem, akkor egyutt lehet veluk elni, de ez nem olyan pitianer dolog. Meg most gondolkodj el ezen, mert meg nem keso.

2011. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ők meg úgy voltak vele, hogy ők sem mennek ki az udvarra a saját házukból a te kedvedért, főleg mivel még hűvös is van:)

Ne várd el, hogy egy vendég kedvéért változtassanak bármit a saját lakásukban. Én biztos hogy nem vágnám magam két hétig haptákba, bármilyen vendégem is lenne.. Egy-két nap talán ok, de két hét már sok. Valószínűleg még tudatában sem voltak a dolognak, számukra ez annyira természetes.

Én sem dohányzom, de ha vendégségbe megyek, nyilván nem küldhetem ki a házigazdát a saját lakásából..

2011. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Es a dohanyosok mindig azt mondjak, hogy le akarnak szokni. Van ismerosom, aki 30 eve ezt mondogatja...
2011. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Amugy nem kotelesek kimenni a hazukbol. Az en rokonaim sem mennek ki a sajatjukbol, ha cigizni akarnak. Az o hazuk. De ne varj valtozast, mert nem lesz...a szulok tuti, hogy mar nem valtoznak ilyen tekintetben.
2011. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A szülők mindegy mit csinálnak, mondtam egyedi eset volt, hogy ennyi időt ott töltöttünk, csak épp engem zavart...az sem zavar, ha barátom dohányzik, de a lakásban nem fog, mikor új helyre költözünk, az tuti, különben nem sokáig fogunk együtt lakni....

De szerintetek az is normális, hogy a 16 és 18 éves unoka együtt dohányzik a nagyszülőkkel??? Én rosszul voltam ettől...Ez annyira nem normális dolog...És szerintem nem most kezdték, már pár éve inkább. Az én gyerekem biztos nem szokna erre rá....

2011. febr. 3. 09:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!