Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyunak?

Hogyan mondjam el anyunak?

Figyelt kérdés

hogyan mondjam el anyunak hogy a barátomnál akarok aludni a hétvégén? 16 éves vagyok de anyunak nem nagyon merek semmit se mondani:S:S

A barátom azt mondta hogy ha nem enged csak jöjjek el úgyse tud semmit se csinálni!

léci segítsetek fontos lenne.

köszi


2011. febr. 3. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt a fiúval? Anyukád ismeri a barátod?
2011. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hát így. ott szeretnék aludni és azért mondod el mert te egy őszinte gyerek vagy és megtiszteled a szüleid azzal, hogy az igazat mondod ahelyett, hogy a lépcsőházban meg az árokpartján csinálnád... meg fogja érteni és legalább tudja hol vagy
2011. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

fontos hogy milyen régóta vagytok együtt

ha még nem annyira sok ideje akkor lehet, hogy ezért nem engedi majd meg

de a barátodnak sem kéne ilyet mondani...még csak 16 vagy

anyukád felel érted

ja és fontos:lefeküdtetek már?

2011. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
ja és a barátod hány éves?
2011. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szimpi a barátod hozzáállása!! Ne uszítson anyukád ellen. 16 éves vagy, anyukáddal nyilván vannak konfliktusaid, és lehet, hogy nem mindig érted, mit miért mond, de jobb lenne átgondolni néha, hogy lehet, hogy ő jobban tudja, és csak jót akar neked!! Beszélgess higgadtan anyuddal.
2011. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is: egyenesen és őszintén kérdezd meg.

Nem fogja befolyásolni a válaszát, hogy hogyan kérdezed meg. (Na jó, azért kulturálatlan, káromkodós, szemtelen kérdésnél persze nemet mond alapból, de gondolom nem ez a kérdés.)


A másik: baromi sürgősen gondold át, jó-e neked, ha a barátod anyád ellen uszít.

Az összeveszés garantált, és később sem biztos, hogy jóvá lehet tenni. Többé nem fog benned megbízni, és nem épp jó pont anyádnál, ha fontosabb a szex, mint az ő szava. :(

Aztán ha fél év múlva a pasid dobni fog, anyáddal meg még mindig haragban vagytok, megveregetheted a válladat.

Nem a barátod tart el, nem ő etet, nem ő fizeti a tanulásodat (tankönyvek, tanszerek, buszbérlet, főiskoláról később nem is beszélve, ami minimum havi 50 ezer alsó hangon), úgyhogy jobb, ha inkább anyád véleménye érdekel.

Mit tud csinálni???

Bocs, de olvass bele, itt hány 15-17 éves lány sír-rí, hogy kidobta az anyja, most mit csináljon, hova menjen, meg 16 évesen beköltözött a barátjához, most meg kidobja, a szülei látni se akarják, hová menjen.


A te életed, akkor ne a barátod cse.ssze el.



Egyébként elárulom: egy ilyen fiúhoz én nem engednélek el.

30/N

2011. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ha őszinte vagy én elengednélek 34/N
2011. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha nekem a barátom azt mondaná, hogy szökj meg, megváltozna róla a véleményem, mivel anyám ellen uszít... Nekem mindig azt mondja, ha anyával összevesztünk és nem aludhatok ott, hogy hazakísér, 9-10 körül, hogy ne legyen semmi baj. És az istenért se engedné, hogy sztrájkoljak és ne aludjak otthon, amikor anya nem engedi.


Szerintem probléma van a barátod hozzáállásával, olyan, mintha csak le akarna fektetni, és magasról tenne rá, hogy anyukád mit lépne arra, ha nem tudná hol alszol... vagy ha tudná és nem engedné meg. Több hétig sehová nem mehetnél, hasonló eltiltások. Kell ez neked? És egy ilyen pasi kell neked?

Anyukádat kérdezd meg, ha nem engedi, hát nem engedi. Nyilván félt téged, azért nem fogja megengedni, főleg, hogy azt se tudja, lefeküdtetek-e, meg lehet, még nem is ismeri a srácot.

2011. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged jobban érdekel egy pár hónapja megismert fiú véleménye (ha nem enged, menj, úgyse tud csinálni semmit), mint az anyádé, aki 16 évig nevelt (és még fog is!), az nagyon nagy baj.

És igen, tehet, aminek a következményeit neked kell viselni majd. Egyrészt hazavitethet a rendőrökkel, másrészt feljelentheti a barátodat és a családját, harmadrészt megbüntethez, pl. zsebpénz- és internetmegvonás, eltilthat a rosszra bíztató kedves barátodtól.


Ha az én lányom lennél, elengednélek, ha a fiú megbízható, ismerem, a szüleit is ismerem és ők is megbízhatóak, és ha te is felelősségteljes és megbízható vagy. (Ez pl. onnan látszik, hogy nem dőlsz be az ilyen "úgyse tud semmit tenni, ne hallgass rá" dumáknak, a fiú pedig nem biztat arra, hogy szállj szembe velem, és nem uszít ellenem, hanem tiszteli, hogy én vagyok az anyád, végülis nekem köszönheti, hogy a lányom van neki.)

Ha mégis elszöknél akaratom ellenére, akkor nagyon rossz világ jönne rád: ha nincs szükséged a véleményemre, akkor a "szolgáltatásaim" (ruhák, internet, kedvenc ételeid, pénz) sem járna. Természetesen az alap dolgokat megkapnád, tankönyvek, tornacipő a suliba, kaja, de nem kapnál divatos holmit, és nem főzném a kedvenc ételeidet, nem vennék neked Túró rudit, nem sütnék sütit. Ha akarnál valamit, azért megdolgoznál, és a munkától nem jutna időd a link haverodra.

2011. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Pasidnak is csak az a célja hogy megbasszon azt ennyi, csak úgy elmenni engedély nélkül, azt te fogod szívni, nem ő. Ha apád lennék a szart is kiverném abból a srácból...
2011. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!