Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, hogy mondjam...

Terhes vagyok, hogy mondjam el anyunak? És mikor?

Figyelt kérdés
23 éves leszek, múlthét szerdán csináltam tesztet, pénteken pedig orvosnál is voltam. A barátommal 4 éve vagyok együtt, nagyon meglepődött, de aztán elkezdett könnyezni, azt mondta, hogy most nagyon furán érzi magát és hogy ne aggódjak, minden rendben lesz. Már annyit sírtam én is..tudom, nem vagyok kamasz, de nem jókor jött ez most, most csinálom a szakdogámat, dolgozni dolgozom, de még messze nem indult be a karrierem, mivel a diplomára várnom kell, nem lakom együtt a barátommal, bár sokat vagyunk egymásnál. Nagyon nehéz lesz:( Hétvégén anyukáméknál voltunk, illetve csak vasárnap, akkor nem mertem felhozni a témát, mert most nincs jó passzban, sok gondja van, és nem akartam ezzel terhelni, mert tudom, hogy ki fog akadni. Ő 26 évesen szült engem, de megkereste a pénzt a saját házára, kocsira, saját vállalkozása volt, és én jelenleg nem vagyok ilyen helyzetben. Nagyon félek neki elmondani, legközelebb hétvégén találkozunk, de lehet, hogy inkább nem megyek haza, vagy még mindig várok. Nem könnyű dolog ez..tudom, hogy azt hiszitek, annyi az egész, hogy megmondom neki nyíltan, de nem fogadná jól és nem akarom hirtelen rázúdítani ezt is. Szerintetek mit tegyek? Csak normális válaszokat kérek, nem vagyok a legjobb passzban most.
2011. ápr. 26. 21:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%
Hagyj nála egy levelet, amikor nincs otthon. Így az első reakciót nem te kapod, hanem lesz ideje lenyugodni, mire találkoztok.
2011. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Pedig mást nem tudsz tenni kedves Kérdező.


Ha levelet hagysz is megtudja, őt nem kíméled csak magadat.

2011. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben lesz, először lehet, hogy nem úgy reagál, ahogy szeretnéd, de aztán hidd el, örülni fog. Nem vagy már gyerek, ráadásul keresel is, apa is van, nincs itt gond. :) Fel a fejjel, és minél gyorsabban ess túl rajta, hogy minél többet lehessen együtt örülni!
2011. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább személyesen mondd el, de menj el most hétvégén, ne várj. Sok anya megenyhül, ha unokáról van szó :)) Lehet, hogy nem jött jókor, de nem hiszem, hogy mérges lenne, esetleg tudja, hogy lehetne jobbkor. De biztos örülni fog!! :D Vagy ha nem is, legalábbis először, akkor majd lecsillapodik. Hidd el, ha megszületik, vagy még hamarabb, meg fog enyhülni :)
2011. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%
Pedig el kell mondanod. De mondd el az életed többi részét is, hogy hogyan tervezed! Akkor látni fogja, hogy komolyan gondolkozol, nem vagy hebehurgya.
2011. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy örülni
2011. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
Én szívből gratulálok, és tudom, hogy pár hónap múlva már mind várni fogjátok a babát, a koroddal, életeddel semmi baj, hisz diploma lesz(sokan szülnek előtte, lesz segítséged biztosan), munka is volt már, abszolút nem rossz a helyzeted, később már csak mosolyogni fogsz, ha visszagondolsz rá. Ez a baba most, bármely furán hangzik, jókor jött, mire nagyobb lesz, már örülni fogsz, hogy ezt az időpontot választotta :)
2011. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%
+ fog neki, tehát mondd el hamar :)
2011. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
43%
Én vennék egy babás képeslapot és feladnám neki rendesen postán:) mellé egy levelet is írnék, és leírnám, azt amit te most ide, a gondolataimat, és azt, hogy félsz neki megmondani, ezt az útját választottad mert leírni könnyebb..félsz attól, hogy csalódik benned stb, de ez már így esett és nagymama lesz..valami ilyemsi
2011. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%

úú szerintem az első válaszoló ötlete nagyon rossz, és gyáva.., már elnézést!! Először is próbáld TE elfogadni a helyzetet, találj ki valamit (hogyan tovább ezek után) és mikor anyukádnak elmondod próbáld a lehető legpozitívabban beállítani a dolgot, állj elő kész tervekkel, ne hagyd szóhoz jutni, lássa, hogy kezedben tartod a dolgot. HA nem jön be akkor hozd elő az emlékeit, amikor te még kicsi baba voltál, és milyen aranyosak a gyerekek, és most lesz egy unokája ééés satöbbi satöbbi...

Én gratulálok a babához! Lehet, hogy nem a legjobb az időpont, de ha már így alakult akkor örülj neki! Én 19 éves vagyok, de ha megtudnám, hogy terhes vagyok még én is örülnék neki :) (persze direktbe nem látnék neki egy ilyen projektnek :P)

2011. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!