Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Miért nem engednek el moziba a pasimmal. 14 vagyok és ő is. bátyámat ilyenkor már rég elengedték és ez engem nagyon idegesít h kivételeznek velem. most is kijelentette anyám h csak úgy enged be apám hogyha egy vonattal megyünk be ők is jönnek de ők nem velünk ülnek hanem távolabb. és ezt a pasimnak nem kell tudnia ezt mondta.tudom védeni akarnak stb. de ez engem már rohadtul idegesít..:@ egyszer úgy is felnövök is kiszállok a családi fészekből addig meg úgy sem járhatnak velem mindenhova. vagymég a vécére is elakarnak kísérni nehogy lehúzzam magamt vmi?! bocsi ha furákat v ilyeneket írtam csak nagyon kivagyok bukva...
2011. febr. 3. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért ilynek mert féltenek..de velem ugyanez van..

én is ugyanennyi vagyok..és engem se engednek el se moziba se vásárolni a csajokkal se semmi..a bátyáimat ilyenkor már rég elengedték még bulizni is..engem meg nem engednek..:S tudom milyen rossz neked.. és próbáld megbeszélni velük.. bár nekem nem sikerült..de hátha neked fog..:) sok szerencsét.. am te elballagtál már?

2011. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ismerik a baártodat? Azért mégis csak 14 éves vagy! Az más ha egy 14 éves fiút engednek el, ő meg tudja védeni magát. Meg ha vonattal mentek, akkor gondolom messze van az a mozi, szóval megértem a szüleidet. Meg részben téged is.
2011. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
vagy még most fogsz? mert ballagás után hátha elengednek..bár az még nem most lesz..de én megvárom. állítólag az anyukák utána jobban bíznak bennünk..mert érzik hogy középsuli és akkor ugyis el kell engedniük..
2011. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarnak nagyszülők lenni,meg gondolom nem szeretnék,ha az első unoka a moziban foganna...
2011. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
haha az utolsó. westendbe akarunk moziba menni. és vonattal csak 5 megállót kell mennünk és ott vagyunk. nem még nem ballagtam el. anyám látta már a pasimat de nem beszélt még vele. de apám már látta és beszélt is vele. ezért nem értem h miért nem enged el miközben ő találkozott vele(ő a szigorúbb szüleim közül)
2011. febr. 3. 19:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanak felelősségteljesnek, nem bíznak benned, nagyjából ez az oka, ezen te tudsz változtatni, ha értelmesebben állsz a dolgokhoz. Mikor akartok egyébként moziba menni? Mert nem látok kivetnivalót a mozizásban, viszont csak úgy engedném, hogy délután és még sötétedés előtt hazaérnél, vagy elmennék érted. Talán próbálj kompromisszumot ajánlani, hogy oké elkísérhetnek, meg haza is vihetnek, de ne aszisztáljanak a moziban is...
2011. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy még fiatal vagy és így könnyebben befolyásolható. Ha csak a felét tudják hogy mit szoktak egyes mai 12-14 éves lányok csinálni naivan elcsavart fejjel, megértem az aggodalmukat. Amúgy is abban a korban vagy, amikor nem tudják mi jár a fejedben. Valószínű azért szeretnének veled menni, hogy lássák a fiú nem máshova vinne, és nem azért, hogy megkeserítsék az életed. A fiúk esete azért más, mert bár akarhatnak akár szexuális kapcsolatot, nem nagyon van esélyük ennyi idősen, a lányok általában 16-18 éves fiúkkal vannak a korosztályukból és mondjuk 14 évesen mikor ránéztek kisfiút láttak, ha rád néznek már nem egy kislányt, hanem érettebbet és ezért féltenek. Hidd el sokkal jobb egy túl óvó szülőpár, mint egy olyan, aki rád sem hederít.
2011. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pasim így, pasim úgy..14 éves vagy,még kislány!

Azért nem engednek, mert a korodbeliek többségét még nagyon féltik, nem egy 16_17 éves ír ide hasonló gondokkal, azt már meg lehet érteni.

Szerintem nem hiszik el, hogy csak moziba akarsz menni vele, azért ez a kisérgetés, meg, hogy tuti ne történjen semmi olyan, amit ők nem akarnak. Néz körül a házad táján, mert leginkább úgy tűnik, hogy a szüleid nem bíznak meg benned, a szavadban. Néz magadba, min kellene változtatnod, hogy szófogadó, engedelmes, és felelősségteljes gyereknek látsz(lehetőleg legyél is az), a szemükben. Ha bíznak benned, több mindent engednek maj.......Ha 14 évesen ilyen agresszívan reagálsz a természetes szülői szigorra, a korlátokra, amiket MINDENKINEK felállítanak a szülei, hát mi lesz majd 2-3 év múlva, amikor a hormonjaid miatt igazán makacs és érzékeny leszel?

2011. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nyugodt természetű vagyok mosolygós meg minden. csak ez már teljesen kiborított.csak valentin nap alkalmából szerettünk volna bemenni moziba és nem csak sétálni másfél órát aztán puszi puszi és mehetünk is haza:(( többi bnőmet az anyja beengedi de ő mind kezdenek olyan kihívóak lenni... én közel sem állok hozzájuk h olyan legyek...
2011. febr. 3. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor jó.

Lehet nem hiszed, de később, majd huszonéves korodban hálás leszel nekik, hogy ilyenek voltak. Most nehéz, de tényleg csak 14 vagy. Még akkor sem lenne gáz, hogy ezt csinálják, ha már 16 lennél. Illetve akkor már kicsit igen, de úgy értettem, hogy még egy 16 évesnek is hasznára válna az efféle szülői féltés.

Légy velük megértő, tudom, nehéz, ennyi idősen nekem sem ment, bár engem anyukám engedett mindenhova(meg is lett az eredménye!!!), de amióta megszületett a kislányom, már tudom, milyen érezni, hogy van valaki a világon, akit szívem szerint még a kezemből sem engednék ki soha, és már előrre félek, mi lesz, ha suliba megy majd, meg fiúzni kezd.....Az apja meg annyira durván imádja, hogy viccesen ugyan, de azt mondja, hogy szüzen fog megöregedni, mert ő aztán nem fogja hagyni soha, hogy egy fiú hozzányúljon....

Szóval ilyenek a szülők, egyszerűen imádnak téged.

2011. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!