Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánnak így velem a szüleim?

Miért bánnak így velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Már 19 éves vagyok, de a szüleim még mindig úgy kezelnek mint egy kisgyereket. Idén érettségizek, és mondtam anyumnak hogy szeretném én eldönteni hova megyek tovább tanulni, mit kezdek az életemmel. De erre az volt a válasza hogy igen is ő akkor is megfogja mondani nekem hogy hova menjek mit hogyan csináljak. Mikor középsulit választottam akkor is miatta mentem 5 éves nyelvielőkészítős suliba hol ott felvettek egy másik helyre is. De hát nem én választottam hanem ő. :/ Most nem szeretnék ugyan ebbe a hibába beleesni. :S

Mit tegyek? :S


2011. nov. 3. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit akarsz. Mégis mit tehet ellene?
2011. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj én nem tudnám elviselni utána azt amit itthon kapnék! Legszívesebben itt hagynám őket.
2011. nov. 3. 15:42
 3/9 anonim válasza:
100%

Ülj le vele beszélni. Mond meg, hogy a te életed és neked kell róla dönteni. Életképtelen valakit akar belőled nevelni? Igenis 19 évesen van annyi esze egy embernek, hogy tudjon mérlegelni és előrelátni.

Közöld velük (persze normálisan), hogy egyszer elköltözöl, saját életed lesz, lesz egy nap amikor igenis te mosod majd ki a szennyesed.

Hozz fel észérveket az általad választott iskola mellett és ha nem tetszik neki, akkor dolgozza fel valahogy.

Állj a lábadra. (de ne azért add meg a szülőnek járó tiszteletet is, normális hangnem!!)

2011. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi a baj akkor valóban a te hibád lesz ha szívsz egész életedben mert nem azt tanultad amit akartál. Senki mást nem hibáztass. A szüleid olyanok amilyenek (nincs igazuk de ez van), ha te alkalmazkodsz hozzájuk akkor magadra vess.
2011. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg még a gyereket látja benned, akit irányíthat, befolyásolhat, ráerőltetheti az akaratát. Döntsd le benne ezt a rólad alkotott képét azzal, hogy a sarkadra állsz és oda jelentkezel, ahová te akarsz!
2011. nov. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Erre nem tudok receptet mondani,mert nekem megmondták hova kell mennem általánosba,gimibe és egyetemre is :(


Bármi legyen is,igyekezz jól tanulni majd érettségire,és egyetemen is,hogy minél előbb elhúzhass otthonról...

2011. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben oda jelentkeznék, ahova akarok. Aztán már most nyáron dolgoznék és szeptembertől koleszba mennék. (olcsóbb,mint az albi.) Kikérném egy közjegyzőtől az önellátós nyilatkozatot. És keresnék olyan állást (4 órás, diákmunka), amit suli mellett is tudok végezni. Beadnám a kérelmet szociális ösztöndíjra. Ha gazdag karra mész, sokat adnak. Ha jó átlagod van, második félévtől jár tanulmányi ösztöndíj is. A szülővárosodban igényelhetsz Bursa Hungarica ösztöndíjat is. Ezekből így együttesen egész jól meg lehet élni egyetem alatt. Vagy vállalhatsz külön órákat,abból, ami neked jól megy. Én pl. németből korrepetálok középsulisokat. 1 óra 1500 Ft. A párom beadandókban segít a csoporttársainak, ismerőseinek. Nyáron én is dolgoztam. 500 Ft-os órabérben,11 napig 10-16 órában. 73ezer forintot kerestem. Még mindig van belőle.

Na és arra akartam kilyukadni még, hogy a koleszból nem kell hazajárni, bent lehet maradni szünetben, hétvégén, ünnepnapon. (Még karácsonykor is!) Vannak mosógépek, tudsz mosni. Ebédre ha menüt eszel, az 1 héten kb 5000 vagy 6000 forint.. Sajnos ez kicsit sok. De mondjuk, ha veszel egy zacskó tésztát (200 ft) + bolognai vagy milánói szószt (300-500 ft), akkor simán 1000 ft alatti összegből eszel 2 napig. Krumpli, tészta, zacskós főzelékek, dobozos főzelékek. Ezek nem olyan drágák, és ha csak egyedül eszed, 2 napig simán kitartanak.

Bár engem hazavárnak minden hétvégén, nemsok pénzt kapok otthonról. Ha szeretnél erről beszélgetni, írj privátot. Szívesen megosztom veled a tapasztalataimat. Másfél éve vagyok koleszos. 19/L

2011. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
végezz vele
2011. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hm, hát nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat!

Szerintem is úgy lesz, hogy érettségi után megoldom magamnak a kollégiumot. És a nyáron elkezdek dolgozni, és nem tudják a szememre hányni hogy az ő pénzükből, oda megyek ahova ők szeretnék.. :)

2011. nov. 3. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!