Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim állandóan azzal...

A szüleim állandóan azzal "csesztetnek" (jogosan), hogy mindig a gép előtt ülök. Mivel/hogyan vegyem rá magamat, hogy ne üljek egész nap itt? A tanulás rovására megy már!

Figyelt kérdés
Jó lenne a több órás gépezést egyszerre max fél órára leszorítani, de ötletem sincs, hogy hogyan.
2011. nov. 11. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

1.Kelsd fel érdeklődésed, a tanulni kívánt tantárgyak iránt. 2.Motiváld magad, hogy most tanulsz egy órát aztán gépezhetsz 10 percet.

3.Gondolj bele, a világ nem abból áll hogy gép előtt ülsz, millió egy jobb dolog van avilágon mint a sz.gép. Ne a virtuális életbe éldd az életed, hanem mindennap érezd hogy tettél valami azért hogy az életed jobb legyen.

2011. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
csak úgy megy, ha erőt veszel magadon és csakis a kötelező dolgaid elvégzése után kapcsolod be a gépet. Sokkal jobb lesz úgy kikapcsolódni, hogy tudod a házi meló a tanulás aznapra elvégezve.
2011. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 yuda ***** válasza:
78%

Lehet mindenféle trükköt tanácsolni, hogyan csapd be magad,nehezítsd meg a dolgot, mivel mással foglalkozz ehelyett,. . .stb, de végeredményben egy szó: önuralom.

Ha igazán akarod változtatsz, ha nem, úgysem fogsz. . .

2011. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Start -> futtatás

Shutdown.exe -s -f -t 1800

Tuti, hogy fél óra múlva leállsz a gépezéssel;)

2011. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy az első - és egyben a legnehezebb - lépést már megtetted. Te magad is tudod, hogy ez így nem jó, ahogy van.
2011. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Fogod magad szépen megnyomod a ki kapcs gombot és a táp kábelt szépen alrakod valahova, és addig nem veszed elő ameddig nem végeztél a tanulással.
2011. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Először próbáld meg simán kikapcsolni. Néha csodákat tesz :). Amit még tudok ajánlani:

-keress vmi időigényesebb hobbit (gyűjts vmit)

-írj magadnak össze "órarendet"-ha vmit leírsz, mint időrendet, azt általában jobban betartod, mert jobban érzed, hogy utasítás... egyszerű pszichológia :).

2011. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Könnyebb be sem kapcsolni, mint lerövidíteni az időt.
2011. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy oldom majd meg szerintem a vizsgaidőszak előtt, hogy egy jól látható helyen kiragasztom nagybetűkkel, hogy : ÖSZTÖNDÍJ! És így meg van a motiváció, hogy egy kicsit jobban húzzak bele:)))
2011. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezzel az a baj, hogy nekem már mindenhova az van kiírva :D

Egyébként nagyon jó tanuló vagyok, de sokat gépezem. :/

2011. nov. 11. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!