Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényelmes így? Hány évesen...

Kényelmes így? Hány évesen mentetek érettségizni? Volt párotok az idő tájt? Kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Mi kényelmesebb? Érettségi pasival/barátnővel vagy utána? Mikor kezdenétek ilyen kapcsolatba? Hogy sikerült az érettségi? Volt akkoriban barátotok/barátnőtök? Ha egy lány/fiú dilemmázik a pasizás/csajozás között, akkor gondolom a tanulás az első... De mi van, ha a tanulás megy csak az illető nem akar kimozdulni a komfort zónájából, de mégis vágyik a kapcsolatokra?
2011. febr. 3. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Hát én csak most fogok érettségizni 1,5 hónap múlva. Én együtt élek a párommal, nekem így jobb. Kényelmesebb.

Miért?

2011. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
A párommal 2 éve jöttünk össze, tehát akkor is együtt voltunk már,amikor érettségiztem. Én be tudtam osztani az időmet, jutott időm a kedvesemre és a tanulásra is, egyik sem ment a másik rovására.
2011. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem értettem, miért ne lehetne összeegyeztetni a tanulás és barátot/barátnőt. Nekem volt érettségi alatt barátom, azt hiszem akkor már két éve jártunk, azóta is tart.:) Egyébkén nem kell ám túlmisztifikálni az érettségit, lesz annál sokkal(!) keményebb vizsgád még.
2011. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem aki normálisan tanult az elmúlt 4-5 évben, és nem csak bukdácsolt, annak nem kell látástól-vakulásig tanulnia érettségi előtt. És akinek mégis kell, és olyan barátja/barátnője van, aki emiatt cirkuszol, az le is tette magáról meg a kapcsolatról a "bizonyítványt". Tehát ha normális a barát/barátnő, és komoly a kapcsolatuk, szeretik egymást, azoknak ez nem olyan nagy dolog. Ha meg valaki olyan, hogy minden hétvégén más pasija/csaja van, az meg igazán leállíthatná magát, ha fontos neki az érettségi. Amúgy nem értem a kérdést. Te szakítanál a barátoddal/barátnőddel, csak azért, mert te most úristen érettségizni fogsz? Vagy nem is fogsz addig semmilyen kapcsolatba belebonyolódni, amíg le nem érettségizel, csak azért, mert majd tanulnod kell?
2011. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Én érettségikor már fél éve gyakorlatilag a barátommal laktam. Kollégista voltam, így könnyen kiengedtek.

De különben igaz, hogy ha négy évig tanultál, akkor az érettségire nem kell. Élő példa vagyok: írásbelikre semmit nem tanultam, szóbelin csak a magyarra, de nem értem végig, két tétel kimaradt, naná, hogy abból húztam az egyiket. Tehát gyakorlatilag annyit ért, mintha semmit nem tanultam volna.

És kitűnő lett az érettségim...

2011. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Érettségi előtt egy fél évvel jöttem össze a barátommal. Egyáltalán nem gátolt semmiben, sőt, volt, hogy segített. Én sem értem, miért ne lehetne összeegyeztetni a kettőt... amúgy tényleg nem nagy kunszt, nekem két 4-esem lett, a többi 5-ös, és nem szakadtam bele a tanulásba, nem ültem napi 20 órát a könyvek fölött és ugyanúgy eljárkáltam hétvégente ide-oda, mint általában.
2011. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

3 éve érettségiztem, 18 évesen. A párommal előtte évben jöttünk össze, 2007 júniusában.

Sikerült az érettségi (matek 3 a többi 5 lett, ebből a két nyelv emelt szinten), sokat segített nekem és nagyon jó érzés volt számítani rá.

Azóta is együtt vagyunk, már teljesen összeköltözve.

21/N, ő 29/F

2011. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Együtt voltunk már több mint fél éve mikor érettségiztem. Egyik se ment a másik rovására, minden nap találkoztunk, de az érettségim is jól sikerült. Azóta már 1 éve együtt is lakunk. :)

21/L

2011. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen érettségiztem, és azelőtt szakítottunk az első nagy szerelmemmel. A tanulásba merültem, mert be akartam bizonyítani neki, hogy mit tudok. Lelkileg készen voltam, de a bizonyítási vágy hajtott, így kitűnő lett.
2011. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Már 3 éve jártunk, mikor érettségiztem, és semmi gond nem volt az összeegyeztetéssel. Kitűnőre érettségiztem (biológiából tettem emeltet), mindenem 5-ös lett. Most az orvosira járok, és az érettségire összesen nem tanultam annyit, mint itt egy zh-ra :D De a párom erőt ad nekem a tanuláshoz, ami sokat segít. Az érettségi nem nagy durranás, egy vizsga sok ezerszer nehezebb.
2011. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!