Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lány vagyok most...

18 éves lány vagyok most fogok érettségizni. és azt gondoltam hogy utána átmegyek szakmunkásképzőbe (hentesnek). Tudom hogy nem pont egy lányos "szakma" de tudnám csinálni. De az a gond hogy anyu nem tudom mit szólna hozzá?

Figyelt kérdés
mert ő azt szeretné ha pénzügyel foglakoznék. de ehhez nekem semmi kedvem.. Hogy mondjam meg neki?:S
2009. dec. 10. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
úristen, hát, ez borzalmas!! :S
2009. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

nézd én mindig azt mondom, hogy azt tanuld csináld amihez kedved van.


de számolj a következményekkel is. hentesként nem lesz nagy karriered, nem fogsz sok pénzt keresni. Sokan elcseszik a lehetőségeiket aztán meg itt az oldalon sírnak, hogy nincs pénz.


ezekbe gondolj bele, és ha úgy érzed, hogy a pénz nem számít meg neked ez a vágyad )és persze nem arról van szó, hogy büdös a suli és nem akarsz tanulni), ha ez így okés, akkor szerintem menj, anyádnak mondd meg, hogy a döntésed, ennyi.

2009. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell értenie, hogy ha nem akarod, akkor nem is fogod tudni csinálni. Anno rám lett erőltetve a pénzügy, egy év után ott is hagytam a fősulit. :S Kibuktak, de utólag belátták, hogy nem szabad erőltetni semmit, mert csak boldogtalan lesz az ember. Mond meg anyukádnak, hogy a te életed, a te jövőd. Hentesekre is mindig szükség lesz.
2009. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
" Anyu! Hentes akarok lenni!" szerintem így. és sztem nem gáz! Legyél hentes, ha azt szeretnéd! Remélem, jó hentes leszel! Megyek hozzád húst venni....!:D
2009. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen az mert mindent ő akar írányitani.és nagyon makacs .. Bele akar szólni az életembe olyan szakmát akar nekem választani amit utálok! (Főiskolát vett célba) de nekem ehhez semmi kedvem!
2009. dec. 10. 20:57
 6/21 A kérdező kommentje:
Épp az hogy kiszeretnék menni külföldre dolgozni Német középfokom már megvan.
2009. dec. 10. 21:01
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz dolgod lesz anyukáddal.Azért szeretne pénzügyre irányítani, mert mégsem 20-30 esetleg több kilós húsokkal kell megbirkóznod a pénzért.

Engem annak idején lebeszéltek arról, amit szerettem volna és nagyon megbántam, hogy hallgattam rájuk. Ne hagyd, hogy ezt tegyék veled és elnyomják a vágyaidat. Én már 15 éve ezen kesergek....

2009. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Lehet,hogy van ennek a szakmának hátránya de előnye is,Van pár hentes ismerősöm(köztük van nő is,és jól bírja),de egyik sem panaszkodik,hogy éhezne a családja...Minden nap megvan a maga hús adagja..Nem hiszem,hogy egy hentesnek pénzbe kerülne egy mélyhűtő láda telepakolása....

Kedves kérdező.Én amikor fiatal voltam ötvös,vagy fodrász szerettem volna lenni..Apám megtiltotta.Szerinte senki nem fog ékszereket venni,és a fodrász szakmában nem lehet jól keresni.2 szakmát mondott,hogy válasszak.(végül is ő választott)Az egyik a karosszéria lakatos a másik a könyvkötő szakma..Hát persze,hogy nőként könyvkötő lettem.Elvégeztem a sulit,de annyira utáltam,hogy jó ha 3 évet dolgoztam a szakmámban..Mára kiderült,hogy halott szakmám van,mert már nincs szükség ilyen szakmai tudásra..

Annyira bántott,hogy nem álltam ki magamért,és nem harcoltam azért,hogy az legyek aki akarok,hogy lassan 40 évesen kezdek gondolkodni,hogy mégiscsak meg kéne tanulni az ötvös vagy fodrász szakmát...De lehet hogy késő már!

Ezért tanácsolom,hogy ne mondj le arról amit te szeretnél,mert később egy életen át bánni fogod!

2009. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Miert eppen hentes?Egesz nap a hideg uzletben allni,fel marhakat meg disznokat trancsolni,a kezeid is elveszitik a noies formajukat, nembeszelve a kormeidrol.Reggel 6-kor mar ott gozolog az orrod alatt a budos fokhagymas kolbasz.
2009. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
miből gondolod, hogy a kérdező nőies? Vannak férfiasabb nők is. feltételezem, hogy nem egy modell alkatú csinibaba plázapitsa féle csajról van szó. gondolom.
2009. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!