Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék az ismerősö...

Hogyan segíthetnék az ismerősömön? (nagyon fontos) Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy nagyon közeli ismerősöm,de nem tudom hogyan segíthetnék rajta/rajtuk.

A testvérével közös házban laknak,de a testvér egyre rosszabb.Ismerősömnek 3 kicsi gyermeke van,jól megvannak,de az a baj,hogy ugye együtt laknak a testvérével,annak a feleségével és a lányukkal.Ezzel nem is lenne akkora baj,de ez a testvér nem foglalkozik semmivel.Pár hónappal ezelőtt az ő dolguk lett volna kifizetni egy számlát,de nemrég kiderült nem lett befizetve,mivel kikapcsolták.Azóta is azt állította a testvér,hogy ki van fizetve és még most is,de akkor hogy lehet,hogy kikapcsolták náluk a szolgáltatást?És sajnos nem éppen tv-ről vagy ilyesmiről van szó,hanem a villanyról.Ilyenkor mit tehetne az ismerősöm,nem tudja kifizetni a testvére helyett a számlát (amin már kamatok is vannak + a visszakapcsolási díj),mivel ők 3 gyermeket nevelnek és nem bírja.jelenleg azzal próbálkozna ismerősöm,hogy a házukra vesz fel pénzt és ebből mindent tudna rendezni,sőt tudna alakítani egy kicsit a házon is,de a testvére ezt sem hagyja.Azzal fenyegeti,hogy a felvett pénzből (kb 5 millió),adjon oda nekik 2 milliót,az örökölt földeket és a házat is,majd költözzön el vagy pereskedni is lehet.Ismerősöm már nem tudja mihez kezdjen,rokonaik nincsenek,nincs kihez fordulnia,de attól fél,hogy elveszik tőlük a gyerekeket,de sajnos a kölcsönt is csak 2-3 hét múlva kapják meg.Pénzük kevés van,hisz ő fizeti jelenleg a számlákat is a kikapcsolás miatt is+ ő fizette az értékbecslőt,tul. lapot stb.-t és nem maratdt nekik sem tüzelőre sem semmi másra sem.Nem tudom hogyan segíthetnék rajtuk én pénzzel nem tudok,2 gyermeket nevelek egyedül,az önkormányzathoz és a családsegytősökhöz nem fordulhatnak,mert a gyerekeket elvinnék tőlük.Mit tehetnének ilyenkor??Hogy segíthetnék rajtuk?Ismerősöm már depressziós lesz lassan,nagyon nehezen viseli ezt a dolgot.Köszönöm,hogy elolvastátok,kérlek adjatok valami tanácsot,hogy mihez kezdhetnének vagy hogy hogyan lehet ilyenkor segíteni.üdv mindenkinek!


2011. febr. 4. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebbe nem tudsz beleavatkozni úgy, hogy jó legyen.

:(


Legfeljebb, ha vidéken laktok, akkor beindítod az "ugatláncot". Elmeséled pár pletykás néninek, hogy jártak, és milyen a testvére. Ha szégyelli a p.fáját, kicsit összeszedi magát.


Az illető annyit tehet, hogy eladják a közös ingatlant, feleznek, és megpróbálnak egy kisebb, de saját ingatlanba költözni. Ha a testvér nem akarja eladni, akkor kikényszerítheti bíróságon, hogy megvegye a házrészt, vagy belemenjen az eladásba.

Minden egyezséget (ki mikor fizet számlát, stb.) ÍRÁSBAN rögzítsen, hogy egy esetleges pernél legyen bizonyítéka.


Esetleg védett fogyasztóvá nem lehet őket nyilvánítani? Erre rákérdezhet az önkormányzatnál, hogy megoldható-e.

2011. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: plusz befektetéssel jár, sajnos, de talán még annyit tehet, hogy külön villanyórát szereltet fel, ami az ő fogyasztásukat méri, külön vízórát, stb, így fizetik a saját számlát, és az övéket nem tudják kikapcsolni.

De a különköltözés lenne a legjobb megoldás, ha kivitelezhető. (Gondolom eddig se jókedvükből éltek egy fedél alatt.)

2011. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sajnos tényleg nem jókedvükből.A testvére nem éppen az az ember aki szégyelné magát,nem érdekli szinte semmi.És mivel ő a házon a haszonélvező az ismerősöm meg csak a 100% tulajdonos ezért nem nagyon tud mit tenni ellene.Igen a legjobb megoldás a költözés lenne,de elég nehéz.az eladásba nem megy bele a testvér és a kölcösnbe is csak úgy ahogy írtam.Tehát nehéz a helyzet.Egyébként sajnos nem mondhatják el senkinek,hogy hogy jártak,mint írtam attól félnek,hogy emiatt elviszik a gyerekeiket tőlük.Hiába dolgozik a párja is az ismerősömnek és ő is kapja a saját maga kis pénzét akkor sem tudnak mindent fizetni a testvér helyett. :(köszi az eddigi válaszokat.)
2011. febr. 4. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:

ingyenes jogi tanácsadás van minden település önkormányzatán


vagy jogiforum.hu


de én az egyetlen megoldásnak a közös tulajdon megszüntetését látom, a bíróságon lehet kérni

2011. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!