Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi élet ez így,...

Milyen családi élet ez így, hogy mindig egyedül vagyok a kicsivel?

Figyelt kérdés
A párom hétköznapokon dolgozik,mint mindenki más. Ha este hazajön 6-8 között, újra bekapcsolja a számítógépét ès dolgozik,kèt szinttel feljebb mint ahol én vagyok a 7 hónapos kisfiunkkal. A baba fürdetésére is csak kivételesen ér haza. Hétvégén nálunk van a 10 éves,egyik előző kapcsolatából származó fia. Arra hivatkozva,hogy egész héten nem látta,kizárólag vele foglalkozik,nem dolgozik,sétálnak,játszanak,számítógépeznek,tanulnak. Persze,szép dolog,hogy a fiával ennyire törődik. Ha én hívom sétálni,beszélgetni, mindig az a válasz,hogy nincs ideje. A legutóbbi sétakísérletről 3 (!) perc után visszafordult és rohamléptekkel megindult haza,hogy ez neki nem esik jól. Egyáltalán nem csinálunk semmit közösen! Én társra vágynék, ehelyett egyedül vagyok akkor is, ha itthon van. A fiára miért szán időt,sokat, rám miért nem? Ha rákérdezek, megsértődik. Értitek? Reggeltől estig egyedül vagyok hétköznap, és hétvégén hallgathatom, milyen jól elvannak 2 szinttel feljebb, csak enni jönnek le,amit persze főzzek meg, és az 5 perc együttevés után pakoljam is el egyedül, illetve a babával a karomban. Mit csinálnátok?
2009. febr. 8. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Hát nagyon meg tudlak érteni,és teljesen igazad van.

Szerintem ültesd le a férjedet beszélgetni amikor nincs veletek a fia,és a kicsitek alszik.Mondd el ezt neki is,hogy neked ez a kapcsolat így nem felel meg,mert ez így nem házasság.Csak arra vigyáz,hogy még a látszatát is kerüld annak,hogy féltékeny lennél a fiára.Miért nem szerveztek közös programokat?Miért csak vele van elfoglalva szabadidejében?Mindig ilyen volt,vagy mostanság változott ez meg?Gondolom meg tudnád oldani,hogy ha keveset van otthon,hogy ne akkor főzzél,és más teendőket is el tudsz végezni mikor dolgozik.Akkor miért ne tölthetnétek együtt négyesben a szabadidőt?Pláne,ha olyan kevés van neki?Én valamilyen problémát sejtek a háttérben,hogy menekül a férjed.Normál esetben Ő is vágyna a Te társaságodra,és a babátokéra is.

A házaséletetek rendben van?Nem lehet,hogy van valakije?Bocs,csak találgatok ám,de valami nem stimm itt az tuti.

Remélem rendbe jönnek a dolgaitok.

2009. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

teljesen megtudlak erteni en is!

a helyedbe leulnek vele beszelni ha akarja ha nem!

ha nem hallgatna meg biztos hogy en is ugy allnek hoza! ez absziolult nem szep tole,de ezt tudatni is kell vele, hogy szalljon magaba es gondolkozzon el a dolgon, de lehet kicsi meg a ti kozos babatok es esetleg nem tud vele mit kezdeni meg most? de hat ilyenkor kell elkezdeni...

2009. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
a babánk születèse előtt a nagyfiú csak a szombatot töltötte velünk, a vasárnap a miénk volt. A házaséletünk fizikális értelemben rendben van. Azóta foglalkozik megszállottan csak a naggyal,amióta a kicsi megvan. Én nem közös programokat szeretnék,mert azok kizárólag a nagyfiú èrdeklődésére irányulnak,hanem kettőnkről szóló programot, nem nagy dolgokat,csak séta,beszèlgetès (erre sincs ideje),közös bevásárlás... Ha 4- en megyünk valahová, akkor is csak a nagyfiút szórakoztatja,hogy jól érezze magát. Ha egy nő szül, akkor már "megkaptuk",nem fog elhagyni,így nem kell vele foglalkozni? Beszélni hiába próbálok vele, szerinte amikor ő otthon van ès némán számítógépezik, akkor velem van, mit akarok még?
2009. febr. 8. 17:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

hmm! a masodik hoza szolo vagyok!

pedig ha nem beszelgettek ez nem fog jora vezetni ezt te is nagyon jol tudod! elobb utobb elfogtok hidegulni egymastol,pedig ha egy aszonynak faj valami JOBB MINNEL HAMARABB MEGBESZELNI A FERJEVEL mert magamrol tudom hogy konfliktushoz vezetnek en sem szoltam ha valami fajt a ferjemmel kapcsolatban es felgyult es mikor kirobbant hat nem volt egyszeru... azota nem tartom magamba es akartetszik neki akarnem mondom!!!

2009. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
jaa es azota van ugy hogy este 11 tol reggel fel 7 ig is beszelgetunk pl tegnapelott volt egy ilyen:)
2009. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Vannak ilyen típusú férfiak (pl. az én férjem is ilyen), egyszerűen nem fogja föl, hogy baj van, amig az ember el nem kezd csomagolni, és el nem költözik. Akkor aztán rádöbben, mennyire szeret, 2 napig a csillagos eget is lehozza az égről - utána visszaáll minden a régi kerékvágásba.

Én erre csak annyit tudok mondani, hogy elég baj, hogy ebbe a férfiba szerettél bele, mert javulni nem fog, te meg boldogtalan leszel egész életedben.

Ha az eszedre hallgatsz, elhagyod.

Van egy mondás, mely szerint olyan emberrel szabad házasságot kötni, akivel jókat lehet beszélgetni, mert öreg korotokra csak ez marad...

2009. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sem vezet semmi jóra,ha nem beszélgettek.De én úgy látom,Te nem vagy partner az Ő fiával való kapcsolat tartásban sem.Hát,pedig gondolom tudtad mielőtt hozzámentél,hogy gyereke van.Ez is okozhat problémát köztetek,hogy Te féltékeny vagy a fiúra,nem,vagy nehezen viseled el a társaságát.Egy jó apa törődik a gyerekeivel,ez így helyes.De attól még lehetne kettesben is programot szervezni.Ez a helyzet így csak el fog fajulni hidd el,végleg tönkremegy a kapcsolatotok.És ahogy nagyobb lesz a fia,úgy fog téged Ő is egyre jobban ellenségként kezelni.Én megpróbálnám normálisan megbeszélni,mert az nem igaz,hogy két értelmes ember valamit nem tudjon megbeszélni.
2009. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, beszéljétek meg, ha nem beszéltek, így marad minden, persze, hogy a nagyfiával is kell törődnie, hiszen ő is a gyereke, és az is igaz, hogy hetente egyszer látja, de akkor a hétköznapokból kéne több időt adnia nektek, hiszen van egy pici gyereke is, akinek ugyanúgy apja, nem beszélve rólad, bár a szememben a baba az elsődleges, ha már van.


17:57 - a szerelem soha nem volt és soha nem lesz logikus, aki az eszére hallgat egy ilyen helyzetben, az vagy boldogtalan lesz, vagy a gyerekét teszi azzá, vagy ha mégis boldog lesz, akkor nem is volt szerelmes abba, akit elhagyott

2009. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék ebben a szituációban a férjemmel és a századik beszélgetés alól is kibújna, vagy nem lenne eredménye, akkor még egyszer leültetném és a legnagyobb komolysággal csak annyit kérdeznék meg tőle, hogy az újabb válás után, ha a közös babánk már akkora lesz, hogy a hétvégét együtt tölthetik, akkor hajlandó lesz-e vele is foglalkozni? Mert ha igen, akkor talán ez a legjobb megoldás, hiszen így akkor legalább hétvégén lenne apja a gyereknek, nekem előbb-utóbb új társam egész hétre, aki egyben hétköznap tökéletesen betöltené azt a funkciót, amit ő jelen pillanatban nem hajlandó.

És ezt nem fenyegetésként mondom, nem zsarolásból, csak simán állapotfelmérésként, tájékoztatásként.

Legalábbis hosszú távon ennek úgysem lenne más vége, ha nem javulnak a dolgok...

2009. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

teljesen egyetértek a 18.35-össel.

A nagyfiúval rengeteget foglalkoztam a babám megszületése előtt, saját bevallása szerint szeret és aranyélete van mióta az apjával vagyok - ő mondta 8-9 évesen így - nem rá vagyok fêltékeny, hanem a "társam" viselkedése érthetetlen, miért nincs igénye rám is (a fizikális együttlétre van). Nem akarnám elhagyni,De nem akarok életem végéig férfi,társ,szerelmem nélkül élni, úgy,hogy ugyanakkor meg ott van a lakásban valaki,akivel élek.

2009. febr. 8. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!