Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehúzós barátnővel mit csináljak?

Lehúzós barátnővel mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak én apukámmal élek. Fél éve kb. van barátnője. Először nagyon örültem hogy végre van egy társa, szóval nem a féltékenység beszél belőlem. Ez a nő teljesen kihasználja őt anyagilag+még csicskáztatja is. Pontosan tudja hogy mennyi a fizetése, és hogy neki 2 gyereke+albérletben lakunk. Átlagosan keres, de nekünk még félre is kéne raknunk hogy saját lakást v. házat tudjunk venni. Apukám nagyon rendes, "jóhiszemű", mindig csak aztmondja hogy a barátnője csak "igényes". A félrerakott pénze is csak fogy. Próbáltam már ezt finoman mondani neki, de nem érti. Olyan rossz ez így! Mit csináljak?
2011. febr. 4. 18:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Azt mondja, kell a megélhetésre.
2011. febr. 4. 20:02
 12/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha apád hülye, úgy sem tudsz mit csinálni, ha apád meg nem hülye, akkor valamiért megéri neki finanszírozni a nője igényességét. Egy férfi sem költ ok nélkül egy nőre. Nem a te dolgod.
2011. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Fúú anno kiskoromban a legjobb barátnőm apukája is felszedett egy ilyen nőt. 5 évig figyeltem, ahogy a barétnőm egyre mélyebb depresszióba süllyed, mert onnantól az apucinak csak az a nő jelentet valamit pénzügyileg, lelkileg. Még képes volt a saját lányának a nő kifizetettni egy angliai 3 hónapos utazást. Persze barátnőm ilyenekben nem részesült hisz "nincs pénz".

Hát náluk a nagyszülők állították helyre a rendet 5 év után. De az alatt az 5 év alatt a barátnőm egy roncs lett, és csak mostanára szedte össze magát ismét.

Javaslom, az ilyen pénzhajhász nőt már az elején próbáld kijebb szorítani vagy a fejedre/fejetekre nő.

Amugy meg én is igényes vagyok, de ettől még nem tarhálom el a párom keresetét, és inkább az igényeimből veszek vissza, mint az étkezésből. Szerintem fontosabb, hogy egy fejlődésben lévő szervezet mint te megfelelő tápanyaghoz jusson, mintsem annak a nőnek "igényes" holmijai legyenek. A zsebpénzedről nem is beszélve...

Sok sikert, és kitartást!

2011. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

15 éves vagy


Nincs joga elvenni a zsebpénzedet! Számoltasd el finoman, hogy ugyan hova fogy el a fizetése, ha a te pénzed kell a megélhetésre?


Fordulj a gyermekvédelemhez, hogy az apád mit művel veled. (el akarja venni a pénzed) De előtte mindenképpen az apukával beszéld meg, hogy NEKED mire van igényed.

2011. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek van egy közel hasonló korú lánya. Néha hihetetlen összegeket költ rá (karácsonykor szerintem 100 rugó felett költött rá), de eszem ágában sincs szólni, mert ő a gyerek és elsősorban ő legyen fontos.

Akkor szólnék talán, ha az alapvető megélhetésünk rovására venne luxuscikkeket a lányának, de szerencsére ez nem áll fenn, nem éhezünk miatta. Innentől nincs beleszólásom, hogy a lányára mennyit költ a közösből, tudtam, hogy van gyereke, ez azzal jár, hogy rá is költ időt, pénzt.

2011. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Korzika : ***** válasza:
93%

ha annyira igényes a csaj, akkor miért nem a saját pénzén igényes?



esetleg, ha valahogy utánanyomoznál a csajnak, h milyen volt az előélete. pl. másokat semmizett-e már ki, vagy hasonló?

2011. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%

Mondd el ezt az egészet minél gyorsabban Mamádnak, ő gondolom, NEKED adja a zsebpénzt, és nem apukád barátnőjének.

Apukádat elvakította a szerelem, de azért elég durván... Odáig nem mehet el, hogy Te kevesebbet egyél, vagy ne legyen zsebpénzed.

2011. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem költözhetnél az anyukádhoz?
2011. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%

szerintem beszélj pl mamáddal (főleg ha apud anyja)

apuddal is beszélj. vagy csak mond el azt hogy a ti/te rovásodra megy az egész.ahhoz meg nincs joga, hogy elvegye mamádtól kapott pénzed. főleg nem hogy rajtad spórol és a nőre költ.

csak az a baj, hogy pl apósom is így van (őt nem húzza le az új nője) de annyira vak, mert hogy szerelmes vagy nem is tudom már mi ez és őt meg pl a fia és én ellenem hangolja a nő. szóval én értem milyen szar amikor egy 3.személy miatt romlik meg a kapcsolat.

2011. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!