Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik a) lenézik a diplomával rendelkezőket b) lenézik azokat, akiket támogat a családjuk?

Figyelt kérdés

Mert szerintem oké, hogy mindenkinek van saját véleménye, de elég bántó és felháborító olyanokat olvasni, hogy "az egyetemisták semmit nem érnek majd el az életben", meg "ha kap valaki lakást a szüleitől, akkor egy ingyenélő értéktelen senki". Mitől gondolják, hogy jobbak azok, akik fizikai munkát végeznek és nem támogatja őket senki? Ettől lesznek jobb emberek, hogy ennyi rosszindulat árad belőlük?

Ja, és nem provokálni akarok, csak már tényleg nem tudom, hogy mit gondoljak.


2011. febr. 5. 13:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Azt, h hányingerem van az ilyen szánalmas irigykedő emberektől.
2011. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Engem pedig nem egy egyetemista ismerősöm néz le, mert szakmát tanultam, és minél hamarabb elakartam kezdeni dolgozni. Állandó téma az egyetem így, az egyetem úgy...jaj te ezt nem tudhatod...

(Hozzáteszem, engem egy olyan szakma sem érdekelt ami miatt egyetemre, főiskolára kéne menni, nem szeretem az ülő munkákat.)

2011. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Az első tényleg egy szánalmas eset (persze fordítva is az, sose néztem le a kétkezi munkásokat, sőt, ha csak sima beszélgetésről van szó, sokszor jobban kijöttem egy olyan emberrel aki nem az értelmiséghez tartozott, egyszerűen ne akarjon senki senki fölé emelkedni). A második pedig, hát, az éremnek két oldala van. Vannak olyanok akik megérdemlik a sértést, de az olyanok, mint én, hálát adnak egy felsőbb hatalomnak, hogy ilyen szerencsések. Tudom, hogy lehetnénk sokkal rosszabb helyzetben is, és tudom, hogy az emberek 95%-a kidolgozza a belét is csak, hogy megéljen, és nem halad semerre mert félre tenni se tud, én pedig iszonyatosan hálás vagyok a szüleimnek, hogy majd ha egyetemre megyek, nekem - remélhetőleg - könnyebb lesz, de addig még sok minden változhat, épp ezért soha nem vettem alapnak ezeket a körülményeket. Egyszerűen nem szabad alapértelmezettnek tekinteni az anyagi hátteret, bármikor változhat bárkinél.
2011. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

1,sajnos a legtöbb ember irigy,mert szerintem ő is tanult volna vagy örülne ha lenne neki.

2,sajnos elég szar helyzetben van az ország és okot is ad rá h ennek amit mondanak alapja is legyen,sajnos nagyon sok az állástalan diplomás,pedig szerintem megérdemelné az aki ennyit tanult h el tudjon helyezkedni.

3,tényleg manapség van h inkább felveszik a kisebb iskolai végzettségüeket,mivel nem kell nekik annyit fizetni.

4,sajnso látok én is pár olyan embert akinek hiába van diplomja nem érdemelte volna meg és nem is valoszinü h helyt tudna álni a végzettségével,mert sajnos sok olyan ember kerül be egyetemekre aki nem éppen oda valo és ezt nem csak én mondom hanem tanárok és egyéb.

Összességében szerintem ártani nem árt ha van diplomája valakinek,a legjobb lenne ha szegények el is tudnának vele hylezkedni.Az biztos h a legtöbben irigyek akik öket fikázzák.Arrol ne is beszélve h a nem diplomások sincsenek sokkal jobb helyzetben melo ügyben.Még annyit h nevetségesek az emberek mert ha valakinek nincs érettségie akkor aza ciki ha valaki diplomás akkor az a ciki,mindenbe bele lehet kötni.Rosszindulatúak az emberek.

2011. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Hát...érdekes.

Őszintén megmondom, azokat én is irigylem akik csak úgy kapnak egy lakást vagy autót, nem tehetek róla, egyszerűen csak jön ez az érzés, én is szeretném, ha semmi nem kéne tennem azért, hogy ezek rendelkezésemre álljanak.

DE!!

Az is igaz, hogy sokkal jobban megbecsülöm akkor, ha keményen megdolgoztam érte.


Az egyetemistákról viszont nem tudok mit mondani, szerintem sosem baj, ha valakinek van egy diplomája.

2011. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyszer volt egy olyan kérdés, hogy mit gondolnak azokról, akik lakást kapnak a szüleiktől. Mindenki írta, hogy azoknak ki van nyalva a seggük stb, én meg leírtam, hogy én a nagyszüleimtől kaptam egy garzonlakást 18 éves koromban, de mégsem lesz belőlem ingyenélő, felesleges ez az általánosítás. Erre vagy húszan letámadtak, hogy egy r.ohadék semmirekellő vagyok, akinek semmi értéke nincs, és ők hiába nem kaptak, nekik legalább van szívük, én úgyis munkanélküli leszek, és majd a pasimmal tartatom el magam pénzért, vagyis 40 éves koromra egy kiégett prosti leszek:)
2011. febr. 5. 13:15
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

Harmadik válaszoló vagyok.

Kérdező: Végül is valahol megértheted őket is, nem mindenki olyan szerencsés mint te. Persze ezt nem szemrehányásként mondom, csak jó ha megérted, hogy mekkora ajándékot kaptál (bár biztos érted, értelmesnek tűnsz). A nagyszüleid idejében lakáshoz jutni még nem volt ám nagy kunszt, ezért az most sokkal többet ér egy friss egyetemistának.

2011. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Viki233 ***** válasza:
25%
hát ezek akkor nagyon idiótákxd
2011. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
25%

0_o

Te jó isten!

2011. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az zavar a leginkább, hogy ezek az emberek hangoztatják, hogy ők már bizony a mennybe jutnak, mert bennük megvannak az emberi értékek, nekik nincs szégyellnivalójuk. Közben pedig olyan stílusban fejtik ki a véleményüket, amivel másokat porig aláznak és egy percig sem gondolkodnak azon, hogy ezzel pont hogy nem a jó emberi mivoltukról tesznek tanúbizonyságot. Úgy támadnak másokat, hogy elképesztő, legtöbbször akkor is, ha őket semmi bántás nem érte. Én nem tudom felfogni, hogy hogy lehet emberekben ennyi rosszindulat. Ha csinos valaki, akkor egy ócska lotyó, ha egyetemista, akkor ingyenélő, ha már diplomás, akkor bunkó, ha dolgozik, miután leérettségizett, akkor elkerüli a tanulást, ha kimegy külföldre, akkor hazaáruló, ha idősebb a szerelme, akkor komplexusa van és még nagyon sokáig folytathatnám a sort.
2011. febr. 5. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!