Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek-e valaki ellen rosszat...

Tehetek-e valaki ellen rosszat, ha azt csak azért teszem, hogy neki hosszútávon jobb legyen?

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, de sajnos ő nagyon rossz ember és csúnyán viselkedik az emberekkel és olyan dolgokat tesz, amivel másoknak árt. De én kedvelem őt és tudom,h ennek nem kellene így lennie, nem kellene így élnie ahogy él. Szavakkal nem lehet rá hatni, úgy gondolja ebben a világban csak a tisztességtelen úton lehet boldogulni. Szeretnék rajta azzal segíteni, hogy megakadályozom, hogy ezt a tevékenységet tovább folytassa és ne ártson másoknak. Megtehetem én ezt a lépést az ő érdekében?

( Bocsi, hogy nem tényeket írok le, de nem tehetem és nagyon őrlődöm ezen:( Kérlek csak normális hozzászólásokat írjatok!!!


2011. febr. 5. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keveredj ebbe bele, mert a vegen rad fog haragudni es neked akar artani bosszubol. Aki ilyen, az ilyen. Nem fog megvaltozni csupan attol, hogy megakadalyozod ot a terve veghezviteleben. 1. nincs jogod egy embert megvaltoztatni, 2. nem tudsz egy embert megvaltoztatni az akarata nelkul, 3. miert nevezed ot kedves ismerosodnek, ha olyan gonosz, 4. miert is baratkozol ezzel az emberrel??
2011. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudná meg, hogy én voltam, mert nem konkrétan én akadályoznám meg, hanem valamely hivatalos szerv!
2011. febr. 5. 20:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarán azt gondolod, ha feljelented, és börtönbe kerül, akkor hosszú távon neki jó lesz, mert megváltozik.

Az ilyen ember nem változik meg, és nem fog tudni beilleszkedni a társadalomba, sőt ő is egészen másképp gondja, hogy jót tettél-e ezzel.

Egyszerűen csak kib.nak fogja gondolni.


Szerintem akinek ennyire nem tudod elfogadni az életmódját, és elítéled (gondolom jogosan), inkább ne nevezz barátodnak.

A helyedben megszakítanék minden kapcsolatot, jobban járnál.


Lehet, hogy idővel kiderül, hogy te voltál, és bosszút áll.

2011. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Na latod ezert lett volna jo, ha magyarazatot is adsz. Ha valami torvenytelen dologra keszul, jelentsd fel! Egyebkent nem tudom, hogy tisztaban vagy-e vele, de ha valami buncselekmenyrol tudsz es nem szolsz rola, azert te is buntetheto leszel! Tehat szolni kell mindenkepp, ha errol van szo.
2011. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki megváltozik a kedvedért, ő tesz szívességet neked, nem fordítva.
2011. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg nem lesz jobb ember, de nem akarom, hogy ezt tovább folytassa! Egyébként meg megérdemelné a sorsát. Ő keresi magának a bajt!
2011. febr. 5. 21:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem teheted mások életébe nem szólhatsz bele és nem is tudhatod hogy fog rá hatni egy rossz dolognak nem lesznek pozitiv hatásai.
2011. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mégis mért képzeled hogy neked kell megbüntetni gondolod te tökéletes vagy.
2011. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha vállalod, hogy megharagszik rád, mert beleavatkoztál, akkor megteheted ! Még ha meg is haragszik, ha sikerül a terved, és kigyógyul ebből a dolgából, utána te lehetsz neki a legnagyszerűbb ember. A másik oldal amit írtam, hogy elveszítheted !
2011. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy aki börtönbe kerül nem változhat meg. Lehet, hogy az ébreszti fel, és jön rá az élet másik - jó - oldalára.

Sok drogost így tudnak elvinni rehabba. Mert a börtöntől félnek. És mikor már ott vannak rájönnek, hogy milyen mély ponton vannak életükben. Ilyenkor nem is szabad őket kihozni, töltsék le a büntit, különben elveszíti az erejét, nem tanulják meg a leckét.

Hogy nem írtad le nehéz pontosabb válaszokat adni.

2011. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!