Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Irigy vagyok a...

Mit tegyek? Irigy vagyok a húgomra. :s

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a húgomat, de azt érezem hogy sajnos irigy vagyok rá :(. Nagy közöttünk a korkülönbség ő 15 éves magas és gyönyörű.

Én nagyon csúnya gyerek voltam és sose voltam se elismert se sikeres. Őneki az egyénisége se átlagos.

Valahogy a családi életünkben is népszerűbb, bár tudom hogy engem is szeretnek,de nekem sose mondta senki hogy szép vagyok ,vagy egyedi.. Szinte sose volt igazán sikerélményem, éss folyton motoszkál bennem a bizonyítási vágy ..de valahogy nem megyek vele semmire .

Hihetetlen az is hogy egy családban születhet két ennyire különböző ember. Sajnos nekem nagy erőfeszítés ,és kellő smink kell hogy egy "csinos vagy " bókot kapjak nagy ritkán.. A munkában sem vagyok sikeres, olyan jelentéktelennek és elvesztetnek érzem magam. Mindevvel együtt a családomnak a legjobbat akarom köztük a húgomnak is ..csak a szívem szakad meg hogy nekem nemsikerül igazán semmi.:( CSak kapálódzok és marad a középszer feledhetőség, ő meg ilyen fiatalon belép egy terembe és mindenki odakapja a tekintetét..


Mit tegyek ? Végül is itt nem a húgomról van szó hanem az én életemről érzéseimről.

Azt is érzem néha próbálok is eltávolodni tőle mert nem tudok magamban mit kezdeni ezzel az érzéssel ,pedig ő is szeret engem ..


Volt valaki hasonló helyzetben ??


24 L


2011. febr. 5. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de kicsit nevetséges, hogy egy 9 éves gyerekre!! vagy irigy. Még ő is sokat fog változni (akár negatív irányba is).

Mellesleg úgy beszélsz, mintha már leélted volna az életed nagyrészét. Pont most vagy a legszebb korban. Fiatal vagy, előtted az élet, még te is lehetsz sikeres és elismert. Csak tegyél is érte.

Akkor fog változni ez az érzés, ha te jobban fogod érezni magadat a bőrödben és nagyobb lesz az önbizalmad.

2011. febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
23:24 - milyen 9 éves gyerekre? tudsz olvasni? 15 éves a húga
2011. febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Dawe93 válasza:
100%

Úgy látom nincs sok önbizalmad, és ez a baj.

Én is ilyen vagyok de egyre jobban sikerül ezt legyőznöm.

Szerintem magadba beszéled hogy neked sosem sikerül semmi, hogy te másabb vagy mint a húgod. Ha így van akkor ne sanyargasd önmagadat ilyesmivel.


Bocsánat ha esetleg valami sértőt vagy bántót mondtam.


18F

2011. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Ja igen, félrenéztem. De a lényegen nem változtat. Egy 15 éves lány is gyerek még.
2011. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
én a nővéremre vagyok irigy! szebbnek tartom őt nálam.. szebb a haja, egyszerűen mindent irigylek rajta.. példaképem is volt egykor.. :) akit utálok, arra nem szoktam irigykedni.. én nagyon szeretem a nővéremet.. ahogyan meséltél a húgodról, a szavaidból ki lehet venni hogy nagyon szereted őt.. a nővéremet mindig megnézik, én meg alig tudok valamit kezdeni pl a hajammal.. ő meg felkel tiszta kómásan, és akkor is tökéletes.. :) a természetét sem lehet leírni.. kedves, csak a jót szeretné!! szerintem a húgod büszke lehet a nővérére, hogy felnézel rá mint testvér, mint ember.. ne feledd, senki sem csúnya, mindenkinek más az ízlése.. fel a fejjel.. aki így beszél valakiről, nem lehet egy rossz ember.. mit gondolsz, miért szeret a húgod?? :)
2011. febr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Sőt, 18 éves koráig gyerek. Amúgy meg még változhat negatív irányba is, de ne légy rá irigy, inkább büszke.
2011. febr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vicc nélkül, keress magadnak társat. Utána már nem lesz ez olyan probléma, mert el leszel foglalva a pároddal.
2011. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

ez adottság. van aki szépnek és megnyerő személyiségnek születik, tennie sem kell érte semmit, árad belőle a vonzerő, van aki pedig átlagosnak születik.

javítani lehet a fellépésünkön, külsőnkön, de egetrengető változást nem fogunk tudni előidézni.


szerintem inkább közeledni próbálj a húgodhoz, hátha ellesel tőle egy-két trükköt.

2011. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Itt nem csak az a probléma, hogy féltékeny vagy rá, hanem hogy a saját munkádban sem vagy sikeres. Nem tetszik? Akkor nem a "sorsod" éled, keress valami mást.
2011. febr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat ! És írjatok még mert minden tanács vélemény fontos számomra. Szőnyű h nem akarok így érezni de magától jön gyomortájon az a facsaró érzés..

Amúgy van párom,akár gyerekünk is lehetne ,de amíg én nem vagyok rendben lelkileg addig nem akarok gyereket mert aki önzésből szül annak a gyereke is lelkileg sérült lehet.

Viszont attól kicsit tartok mivel a párom is tudja az irigységesemet hogy elveszítem ,pedig nagyon szeretem többek között a reális értékítéletéért ,és azért mert tényleg szeret. Engem.

És valaki írta az önbizalmamat,ami kb. a béka feneke alatt van. :(

2011. febr. 6. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!