Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki gyerekkorát...

Van itt olyan, aki gyerekkorától cukorbeteg, vagy ilyen gyereket nevel?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha rossz kategóriába írom, de itt talán még választ is fogok kapni.

A barátnőm tízéves kislányáról most derült ki, és a szülei érthető módon teljesen el vannak keseredve. Mit mondhatok nekik? Hogyan tud ezzel egy kiskamasz együtt élni? Mehet azért táborba, osztálykirándulásra? Kérlek, írjon, akinek van tapasztalata!


2011. febr. 6. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két ismerősömnek van cukorbeteg gyereke.

Az egyikük 4 éves korától, a másik 11-től. Mindkettőt inzulinozni kell. Aki fiatalabb korától cukros, az oviba is járt, és ott evett (persze figyeltek a kajájára az oviban)

Érdekes módon a mindkét gyerek "jobban" kezelte a betegségét, mint a szülők.

Mindketten elég aktív közösségi életet éltek/élnek (az egyik már 17, a másik pedig 25 éves)

Jártak táborokba, osztálykirándulásokra. Az egyik néptáncol, gyakran járnak fellépésekre (olyanokra is, ahol ott alszanak) A másik is hasonlóan aktív életet él, színjátszókörös volt, szinte minden városi rendezvényen szerepelt. És még a bulik sem maradtak ki az életükből.

A környezetükben levő gyerekek is meglepően jól reagálták le, hogy cukrosak ezek a gyerekek: megértették, hogy nem szabad akármivel kínálgatni őket, figyeltek rájuk, ha kirándulni, táborozni mentek. Persze azért e gyerekek közötti cívódás, piszkálódást sem maradt ki az életükből.

2011. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátom kb. 9 évesen lett az! Megtanulta szúrni magát. Már a kórházban ügyesebben szúrta magát, mint az anyukája! Anyukának persze meg kellett tanulni,hogy mit főzhet, mert az ugye nem mindegy. De ettől függetlenül azt mondja,hogy olyan nagy változást nem hozott az életükbe. Illetve próbálták úgy felfogni, hogy ne legyen az, mert akkor a gyereknek is könnyebb. Ma már 25 éves, sokat sportol, teljesen jól van!

Ő is ment mindenhova anno. Annyi,hogy mondjuk a reggelinél a táborban ő csak fél zsömlét evett. Jó a tanárnő részéről kellett azért odafigyelés, de megoldották!

2011. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Az én férjem is kamasz korában lett cukros. Nem könnyű, sok mindenre kell odafigyelni. A cukorbetegségben leginkább a szövődmények a legrosszabbak. Viszont ajánlok neked egy könyvet, amelyet ha írsz privit, szívesen elküldök e-mailben. A táplálkozás megváltoztatásáról szól.

2011. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia én 11 éves lány vagyok és 6 éve vagyok cukorbeteg.
2011. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
78%
bocsi úgy akartam írni hogy a lányom. És mehet mindenhová az inzulinjával. Semmi baja nem lesz. A mi lányunk már megtanulta mit hogyan.
2011. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!