Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok erről?

Mit gondolnátok erről?

Figyelt kérdés
A férjemmel (4 éve vagyunk együtt, ebből 2 éve házasok, egy kisbabánk van) közösen néztünk egy kvízműsort, ahol az alábbi kérdés hangzott ez: "Ön hisz-e a szerelemben?" Erre én viccből megkérdeztem a férjemtől ugyanezt, mire ő nemmel válaszolt. Én ledöbbentem, és visszakérdeztem, hogy ezt hogyan érti. Erre ő azt mondta, hogy a nagy, mindent elsöprő, lángoló érzelemben nem hisz. Nem beszéltünk a dologról többet, de azóta is bánt.
2011. febr. 7. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

:) Nyugodj meg simán férfi:) Másképpen látja a világot mint egy nő és náluk szerintem az érzések hamarabb alakulnak át szeretetté,mint a nőknél. Viszont az a szeretet pedig többet ér.

Mamámmal is erről beszélgettem a múltkor,azt mondta az a lángolás úgyis elmúlik, ennek ellenére ő a mai napig azt vallja,hogy nagyon nagyon szereti papámat és valóban így van.

Szóval szerintem ne vedd a szívedre :)

2011. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem se csinálj belőle nagy ügyet.

én nő vagyok, de én sem hiszek a szerelemben.

egy idő után elmúlik, ami nem azt jelenti, hogy ne lehetne időnként, napokra, akár hetekre is újra fellobbantani a régi érzéseket.

2011. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon megértelek, de hidd el az előző válaszolónak igaza van: Egyszerűen férfi. Teljesen máshogy jár az agyuk, mint a mienk. Az én férjem is már évekkel ezelőtt valahogy a tudomásomra hozta (valami ilyen módon, ahogy most a Te férjed), hogy ő már nem szerelmes. Persze ez alatt ő azt értette, hogy ez már nem a szerelem érzése amit érez, dehát szerejük egymást. Engem is nagyon bántott, és nem is tudom elfelejteni. De már 16 éve vagyunk házasok, és jól megvagyunk. Úgyhogy tedd túl magad rajta, mert ez részükről nem azt jelenti, amit mi értünk ezalatt. Attól még szeret.
2011. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Racionálisabb, pasiból van:)

Ha teljesen lecsupaszítanánk részelemeire a szerelmet, akkor tényleg elég kiábrándítóan hatna! Jobb is, ha nem tudunk mindent, vagy nem gondolunk bele;)

2011. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok pasi nem hisz benne. Inkább mondja ki, minthogy összehordjon mindenféle romantikus körmondatot csak azért hogy örömet okozzon.....szerintem jobb hogy őszinte volt, mintha mondott volna pár filmben hallott klisét.
2011. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ha egyébként semmi nem változott, ugyanúgy szeretitek egymást, akkor ez a döbbenet csak azt jelenti, Te mást gondoltál, most pedig megtudtad, hogy amit gondoltál, az nem volt reális.


Ez egy remek alkalom arra, hogy összevesd a valósággal azt, amit eddig gondoltál. Ha a valóságos férjedet is képes vagy annyira szeretni, mint azt a képet, ami benned élt eddig róla, akkor semmi baj! Sőt, én arra biztatnálak, hogy ismerd meg minél jobban ezt az embert! Beszélj vele mindenféléről! Olyanokról is, amikről még soha, és olyanokról is, amiről azt hiszed, már régen tudsz mindent. Ha jól figyelsz, akkor lehet egy, az eddiginél még mélyebb, bensőségesebb kapcsolatotok egymással.

2011. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ezek szerint én vagyok egy kicsit túl romantikus... köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. febr. 7. 12:21
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Úgy látom tényleg nem éri meg férjhez menni :(
2011. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is az a véleményem, hogy egyszerűen csak férfiből van és ők teljesen másként látják a dolgokat. Nem olvastak szerelmes lányregényeket, nem ábrándoztak már 10 éves korukban a menyasszonyi ruhájukról és a születendő gyerekeik nevét sem döntötték már el :)


Az én párom, akivel 6 éve vagyunk együtt és van 2 gyerekünk, azt mondta a múltkor, hogy ő engem már nem hagyna el soha, bármi is történne, mert van 2 gyerekünk. Ez elsőre nagyon jól is hangzik, de azért elég kiábrándító, hogy inkább élne egy szar kapcsolatban a gyerekek miatt, meg hát akkor mégis honnan tudjam, hogy azért van velem, mert tényleg szeret még vagy már nem, de próbál elviselni :) Sajnos nálunk vannak problémák is :(

2011. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem én is, és sokan mások is csak álmodoznak a filmekben látott, regényekben olvasott mindent elsöprő, lángoló érzelmektől forrongó szerelemről. Én hiszek ugyan a szerelemben, de ez elég nehezen definiálható érzés, nem sokban különbözik a szeretettől. Tulajdonképen a szerelem egyenlő a szeretet és szexuális vonzalom együttesével, csak az ember ezt hajlamos túlmisztifikálni.
2011. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!