Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen dolog az,...

Szerintetek milyen dolog az, hogy ha a nagyszülő különbséget tesz az unokák között?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves lányom. A férjem anyja alig érdeklődik felőle, pedig egy városban élünk. Sosem ér rá, ha elhívjuk, nem állít csak úgy be stb. A férjem nővérének lánya 16 éves, őt viszont isteníti a nagymama. Ők nem ebben a városban élnek, de naponta megy fel a fővárosba, hogy találkozzanak. Nem szép dolog, szerintem, hogy ennyire különbséget tesz köztük. A férjem nem emészti magát ezen, de nekem rosszul esik..ti mit gondoltok erről?
2011. febr. 8. 19:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A lányom sem panaszkodik szerencsére, de én mégis észreveszem, hogy nagyon keveset törődik vele az anyósom. Elhívjuk a gyereknek valami fellépésére, nem jön. De a másik unokával napi szinten találkozik, meg bármit megvesz neki, őket anyagilag is támogatja, minket nem. A sógornőm férje elhagyta őket, úgyhogy ezt részben megértem, de akkor is, a lányom is az unokája.
2011. febr. 8. 19:52
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
Ebben nőttem fel, 8 unokája van, és amikor már két éve nála laktunk (anya, apa, én) kijelentette, hogy neki csak egy unokája van, a bátyám ( ő nem él velünk ). Miért? Nem tudom. Soha nem tettünk semmi rosszat ellene, mindig felköszöntöm ha szüli-vagy névnapja van, hordom orvosról orvosra, segítek neki amit csak tudok, és ember számba sem vesz. Ez van, max nem hullajtok könnyeket, ha arra kerülne a sor.
2011. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos nálunk az én szüleim ilyenek... :-[[

A bátyám fia volt az ELSŐ unokájuk, úgy látszik az ő szívükbe nem fér bele több unoka, mert amikor az én gyerekeim megszülettek pár évvel később, őket már nem tudták szeretni...


Mindent a bátyám fiának adnak, neki bankszámlára gyűjtögettek, sőt amikor mi látogatóba mentünk, akkor is egyfolytában róla áradoztak, ügyet sem vetettek a kislányomra, kisfiamra.


Én leginkább a gyerekeimet sajnálom, mert így nincs nagymamájuk, nagypapájuk (férjem szülei hamar meghaltak).


Igen, sajnos van ilyen...

Nem tudsz mit csinálni, törődj bele a helyzetbe, próbáld a kislányodnak mással pótolni a nagymamát, ha lehet ezt egyáltalán...

2011. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem szép nem szép, ne idegesítsd magad rajta.

Nem tudni a másik családdal úgy egészében milyen a viszonya és veletek milyen az. Így nehezen írhatunk véleményt.

Mellesleg az én nagyimnak is tesóm volt ő volt a legidősebb a kedvence. Meg merem kockáztatni, hogy anyukámnak tesóm legnagyobbika a kedvence. De ezt ú a gyerekek közt és nekünk sem nem mutatja ki, de mikor még nekem nem volt, tett egy megjegyzést amiből tudom. De engem ez nem bánt. Én amit kapok annak örülök, érzelmire gondolok most, amit meg nem azon nem rágódok. Próbáld meg ezt tenni, meglást jobban fogod magad érezni.

2011. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mamám elsüllyedne szégyenében, ha ilyet tenne.


Ellenben a másik szülőm anyja...nagyon gáz gyerekként, ha mindenütt azt hallod, hogy a nagymama kedves és imádja az unokáit, te meg azt látod, hogy az unokatestvéred szereti, tegeződnek, sokszor van nála, tudja mikor van a születésnapja, karácsonyra kap ajándékot stb. és nem érted, hogy mi rosszat csináltál, vagy tényleg ennyire rossz ember vagy, hogy még a saját nagymamád se szeret?


Persze nagymami is ember, tehát képtelenség, hogy mindenkit ugyanúgy szeressen, megsértődhet, meg minden egyéb, de ha csecsemőkortól "csakúgyból" utálja az egyiket és szentnek tartja a másikat, arról nincs valami jó véleményem.


Gyerekkoromban egyébként szerencsére volt egy kedves néni, nem messze lakott tőlünk, ő lett a másik nagymamám a vér szerinti helyett.

2011. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen. Én vagyok az idősebb, engem különböztettek meg a pozítiv irányba ebből kifolyólag. Ez ellen senki sem tehet semmit, ha ő úgy akarja, akkor úgy cselekszik. Mindenki saját szíve-joga. Az más kérdés, hogy ronda dolog.
2011. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát... elég szemét dolog, főleg ha a gyerek születésétől kezdve fennáll... még ha a veletek való esetleges rossz kapcsolatának van is "oka", a gyerek nem tehet semmiről. Tudom, milyen ez, nálunk is így van... nagymamám mindig is kivételezett nagybátyámmal, így az ő gyerekei lettek a szentek, mi meg öcsémmel... az lehet, hogy később ellenségesek lettünk mi ketten vele, de ennek pont az volt az oka, hogy a nagymamám minket kutyába sem vett, meg megsértődött azon, hogy asztmásként befulladtam a penészes házukban -.-...
2011. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Sajnos mi is ebben a helyzetben vagyunk, anyóssék az első lányunokájukat szeretik, foglalkoznak vele jobban, az enyém csak akkor jó ha a másik nincs ott. Ló nincs, jó a szamár is alapon. Engem nagyon dühít és zavar, de nem tudok vele mit csinálni, már többször kinyilvánítottam nemtetszésemet, sőt be is szólogattam, de én lettem a rossz. A férjem persze ezt nem látja vagy nem akarja látni, de ő szerinte én képzelődök, ami nem igaz.

Ez anyaként nekem fáj a legjobban, hogy az ugyanolyan unokája (fia gyermeke) miért nem kell úgy mint a lánya gyermeke???!! De a helyzet mintsem változott és nem is fog változni. Lehet, hogy ők észre sem veszik hogy milyen különbséget tesznek a két gyerek között???

Mi a tetőtérben lakunk, anyósék meg lent, de egyszer nem jött volna fel a gyerekemért, hogy hát gyere már le mamáékhoz egy kicsit.

Ez borzasztóan bosszantó, de nem tudom mit lehet ezzel kezdeni?

Undorító dolog! Ennyi a véleményem róla!!!

2011. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!