Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan aki megbeszéli az...

Van olyan aki megbeszéli az ilyen intimebb dolgokat a szüleivel vagy valamelyik szülőjével?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy elmondtad-e hogy elvesztetted a szüzességed vagy ezt magánügynek tartod, amit még a szülőkkel sem kell megosztani.Van 2 barátnőm akik szinte mindent megbeszélnek az anyukájukkal.Én is sok mindent megbeszélek vele, de az ilyeneket senkivel sem tudom.Még szűz vagyok, de ha megtudná hogy nem vagyok az nagyon durván kiakadna pedig ismeri a barátomat és jóba is vannak.Nekem olyan szokatlan ha valaki meg tud beszélni ilyet az édesanyjával.Anyukám véleménye, hogy a szex házasság után helyes.
2011. febr. 9. 22:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%
Én speciel, nem sok mindent mondok el nekik! Szerintem ez nem rájuk tartozik. Majd rájönnek maguktól a dolgokra..
2011. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem szívrohamot kapnának (és nem azért, mert olyan begyöpösödött konzervatívok:D)
2011. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én anyával teljes mértékben megtudom az ilyet beszélni, sőt, ha valami problémám van azt is.

22l

2011. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az a helyes, ha a szülő olyan kapcsolatot alakít ki a gyerekével, hogy mindenről, akár ezekről is tudjanak beszélni egymással. Ha úgy érzed nem mondhatod el neki a gondolataidat, érzéseidet, akkor már régen rossz. :S
2011. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
22:26 vagyok. igen ezt én is így gondolom, mint az utánam szóló. nekem az olyan undorító, mikor ilyen dolgokat a barátnőjével beszéli meg egy lány. A szülőknek semmi köze hozzá, de a barátoknak igen??? hogy is van ez? én 1000szer inkább anyának mondom el, mint a barátnőmnek
2011. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eléggé megbeszélős fajta voltam, de ezt nem mondtam el nekik. Mondjuk elég későn csináltam amit sejetettek, mert nem voltam nagy fiúzos, szóval nem aggódtak, és nem akadtak volna ki ha már szóltam volna, de szerintem nincs ezzel gond, ha nem mondja el az ember. Ő sem mondja el mikor bújnak össze apuddal. Ha vannak kérdéseid, nem vagy valamiben biztos, azokat a dolgokat kérdezd meg, mik a legjobb védekezési dolgok, ezzel építed is a bizalmát, hogy foglalkozol a védekezéssel is, nem csak a dologgal, és ezt remélhetőleg értékeli majd, és bízik benned.

Ne érezd magad rosszul.

Az régi dolog, bár van aki még csinálja, hogy házasság után, de hallottam már olyat, is, hogy kivárták, és nem voltak egymásnak jók azon a téren és válás lett.

Tőled függ, ha úgy érzed megbeszéled, ha nem nem, ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2011. febr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az a normális dolog ha megbeszéled vele . Sokkal jobb ha tudja mintha mástól kéne megtudnia . Főleg ha pletykában szembesülne vele . Én tuti megbeszélném vele és meg is szoktam ez már azért nem olyan tabu téma .
2011. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22.29-es! Jó neked, hogy ilyen jó a viszonyod a szüleiddel. Sajnos nem mindenki van így, nem kéne undorítónak tartanod ezért őket. Én sem beszéltem meg semmi magánügyet a szüleimmel, mert 1. kikaptam miatta, 2. hetekig sopánkodtak rajta szünet nélkül, 3. visszahallottam nagyszülőktől, testvérektől, egyéb rokonoktól. Az ilyen embereknek, mint én, maradnak a barátok, barátnők, vagy a net.
2011. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen téren sincs normális vagy nemnormális. Személyiségfüggő ez is. Én speciel meg tudom ezeket a dolgokat beszélni anyukámmal, egyikünknek sincsenek extrém ideológiái ezzel kapcsolatban. Szóval ha valami kérdésem volt, azt feltettem, de ő is néha megkérdezte már, hogy minden rendben van-e a szexxel.

De a te anyukádnak elvei vannak, ráadásul igen szélsőségesek. Szerintem a "ne szexelj házasság előtt" 200 éve is ellehetetlenítette a dolgokat, főleg, hogy még a válás sem volt szokás, szóval ha nem ment a szex, akkor az illető egy életre bebukta az egészséges szexualitást.. de ebbe most ne menjünk bele, és igyekszem inkább objektív maradni. Szóval anyukád egy olyan elvhez ragaszkodik, ami a mai (ahhoz képest egészségesebb) felfogással összeegyeztethetetlen. Szerintem ha valaki így gondolkoik erről, azt nincs az az isten, ami kimozdítsa az álláspontjáról, szóval te sem tudnd meggyőzni az ellenkezőjéről soha. Innentől kezdve semmi értelme a szexuális életedről beszélni neki, mert csak kiakadás lenne, és a nagy elvek. De lehet, hogy ezt a témát ő sem fogja erőltetni, mert a konzervatív felfogás gyakran együtt jár némi prűdséggel, vagyis eleve kiínos neki a szex-téma és nem akarja erőltetni. De mindez neked is szokatlan, mint ahogyan írtad. Úgyhogy nincs itt semmi probléma – nem vele fogsz ilyesmiről beszélni és kész.

2011. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy valakit milyen hamar lenéznek az emberek...tudjátok nekem sem volt (van) olyan szoros kapcsolatom anyukámmal, hogy az ilyen dolgokat megtudjam vele beszélni. 18 évesen másfél év kapcsolattal a hátam mögött kérdezte meg először, hogy van-e valami kérdésem?!:-S hát...mit is kérdezzen olyankor egy fiatal lány.

Nekem abban az időszakban ott volt a párom, vele megtudtam beszélni MINDENT (ahogy a mai napig is). Azóta évek teltek el, anyukámmal azóta sem beszéltem erről a dologról. Nyilván tudja, hogy megtörtént a dolog, sosem kérdezte, én sosem mondtam, Van egy (!!!nem több) akivel erről a dologról bármikor beszélhetek. Az a lány olyan nekem mint a testvérem, mindent megosztunk egymással. Teljesen komolyan, normálisan tudunk beszélgetni a témáról, nem hülyéskedjük el és nem perverzkedünk, idétlenkedünk ilyen témáról.

Viszont mint pszichológus megtanultam, hogy a kommunikáció a gyerekkel mindennél fontosabb és én majd teszek érte. Viszont a szüleimet sem hibáztatom, őket is igy nevelték...ezt adták tovább. Nekünk meg a párommal csak nyitott szemmel kell járjunk és vevők kell legyünk a beszélgetésre. Természetesen tabuk nélkül:)

Szóval nem kel elhamarkodottan ítélkezni...

21-L

2011. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!