Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm nagypapája meghalt,...

A barátnőm nagypapája meghalt, illik elmennem a temetésre?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem és azt mondta, hogy lehet jó lenne. De vannak emberek akik szerint nem illő és hogy nem így szokták. Szerintetek? Én úgy tudom, ilyenkor el szokták kísérni a barátjukat az emberek. Nem?
2011. febr. 10. 17:02
 1/9 A kérdező kommentje:

Nem ismertem a nagypapáját.

Még 1 kérdés, mi a véleményetek arról, ha egy barátnő nem akar elmenni a temetésre? Mert teszem azt, nem szereti, vagy még nem volt, vagy nem akar, stb ?

2011. febr. 10. 17:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem jól esne, ha eljönne a barátnőm. Temetésre bárki elmehet, aki szeretné leróni a kegyeletét, részvétét kifejezni. Én pl. elmentem a West-Balkán-tragédia egyik áldozatának temetésére, mert bár nem ismertem, annyira megrázott az egész történet, hogy úgy éreztem, vinnem kell egy szál virágot.


Ha a barátnőt azt mondta, hogy jó lenne, akkor meg nem is kérdés, hogy elmenj-e.

2011. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha vigaszt tudsz nyújtani a barátnődnek, minden féle képpen menj el, de ha úgy érzed, hogy nem, úgy elég egy részvétnyílvánítás is. Kötelességből nem jó, ha odamész.
2011. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak emberek akik szerint nem illő? Ezt nem értem. Ha a barátnőd szeretné akkor kísérd el.Aki nem akar elmenni én azt is meg tudom érteni.Lehet csendben magunkban is megemlékezni valakiről és lehet a temetésen kívül is részvétet nyilvánítani.
2011. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a családjával megy.Ha ö szomorú akkor máskor együtt kisétálhattok a temetöbe és igy kimutathatod együttérzésed.
2011. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a barátnődhöz közel állt a nagypapája, akkor illik.
2011. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed jól esne neki, akkor menj el. Ha nem mégy, akkor küldj neki egy részvétnyilvánító lapot legalább !


Másikra

Ezt nem illik csinálni. Megmerem kockáztatni, hogy senki nem szeret temetésre járni. Ez hagyomány, és illem kérdése.

Férjem nagyon nem szeret, úgy kellett rábeszéljem már kétszer mert munkatársa-barátja hunyt el. El is ment !

Ez egy úgymond elbúcsúzás, a halott persze nem tudja már (vagy ki tudja), de szerintem illendő !

2011. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Illik. Ez lelki dolog a barátnődnek. Ez tisztelet számára.
2011. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nagybátyám halt meg, és nem tudom, a barátomat illene-e odahívnom, vagy illene-e eljönnie. :S De szerintem inkább nem hívom oda, nem is nagyon ismerte. :S
2011. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!