Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha nem mennék el a...

Mi lenne, ha nem mennék el a temetésre?

Figyelt kérdés
A nagyapám haldoklik,de én már előre félek mi lesz ha meghal.Temetés,rokonok ilyesmi.Lelkileg engem a dolgok nagyon megviselnek.Ha látok valakit sírni engem is elkap a sírógörcs és nem bírom abbahagyni.Falun laknak,én is ott laktam,meg elég sok rokonunk van ott,meg ismerős.Igazából nem szeretnék ebben a szituációban senkivel sem találkozni,és az lenne a kérdésem,hogy ha akkor nem mennék el a temetésre csak utána kimennék,szerintetek ezért nagyon elítélnének?Mit gondoltok erről?
2011. okt. 14. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem el KELL menned. Amikor apukám meghalt én olyan voltam, mint egy zombi, alig bírtam egyik lábamat a másik után rakni. Mégis elmentem. Úgy éreztem, hogy tartozok Édesapámnak annyival, hogy elkísérem az utolsó útjára. A másik, hogy nem bírnék tükörbe nézni, ha nem mentem volna el a temetésére.


Menj el mindenképp. Elhiszem, hogy félsz, de neked is jobb lesz, ha tudod, hogy elmentél és nem futamodtál meg.

2011. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen valóban félek.
2011. okt. 14. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában jó szembenézni a helyzetekkel. Ha valami görcs, gátlás van ezt nehéz, de csak kitolódik a lélekben annak a feloldása. De én is így voltam: nekem gyerekkoromban édesanyám temetésén kellett állnom. Sok évig mindig kibújtam a temetések elől, betegségre hivatkozva(ezt ajánlom Neked is, ha mégi úgy döntesz, nem mész el,nem vagy rá kész, hogy szembenézz ezzel a helyzettel, akkor nem "ítélnek" el, ami egyébként a lényeg szempontjából mindegy).

Azt mondtam, a saját temetésemre sem megyek el:)

Évtizedek után mégis megtettem. És most már tudom, az a jó, ha szembenézek a nehéz helyzetekkel.

2011. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
10évesen halt meg apukám,lehet,hogy ez is közre játszik.Az anyai nagyszüleimet,egyiket 3,másikat 2 éve temettük.Ők messze laktak,így nagyon muszáj volt menni,mert oda nem mehetek minden nap,de lelkileg teljesen megviselt,hiába nem voltunk közeli kapcsolatba.
2011. okt. 14. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon sajnálom:( Nekem szerencsére még egy közeli hozzátartozóm sem halt meg, de biztos nagyon nehéz lehet a temetés és nagyon megrázó, szerintem menj el, és gondolj arra, hogy végső búcsút veszel tőle fizikailag, de nem örökre megy el, mert lélekben veled marad. Sok erőt kívánok!
2011. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%
Szerintem nem lenne szép dolog ha nem mennél el..a temetésére:S Az utolsó vég tiszteletet meg kell adnod..Főleg a papádnak..Búcsúzz el tőle..nagyon csúnya dolog lenne ha nem mennél el,az meg nem tudod hogyan tud foglalkoztatni hogy mások látják h sírsz hidd el ez érthető hiszen fáj az elvesztése,annak sokkal rosszabb aki nem tudja kisírni magába..Muszáj elmenned!Hisz a papád biztos rosszul esne a családodnak h ilyen hülyeségért nem mennél el..S Ott a helyed és búcsúzz el..Szépen!Nagyon sajnálom h így alakult:(
2011. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igazatok van,csak baromira félek.
2011. okt. 14. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!