Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit kell mártírkodni...

Most mit kell mártírkodni anyámnak?

Figyelt kérdés
Reggel 6tól este 6ig dolgozott,nemrég ért haza. A kaját én meg tesóm csináltuk meg,igaz nem egy nagy szám,meg ezt mondta h ez legyen és mi megcsináltuk. Sajtos tejfölös tészta,nem egy nagy kaland,igaz. Szóval anyám haza ért megfürdött és melegített magának tésztát. Akar rá tenni sajtot meg tejfölt,kérdezi h hol a sajt,mondom reszelni kell még(tesóm pont elötte evett és gondolom ő hazsnálta el azt ami még le volt reszelve),venném elő a hűtőből de már látom h borítja vissza a tésztát,h akkor ő nem eszik. Egész nap evett 2 zsemlét,és még itthon se eszik,hanem itt mártírkodik! Elhiszem h elfáradt,és ki van de akkor is. Reszelek sajtot(mert amugy is én is enni akartam),meg kimerem és elkészítem neki a kaját,szólok neki h gyere mertem neked is,erre csak mondja h nem ezsek,meg pofákat vág. Tök nem hiszem el,h majdnem 50 éves létére ugy csinél mint vmi gyógyos. mondom neki akkor maradj éhen,aztán otthagytam. a kaja még mindig ott van az asztalon,nekem meg lelki ismeret furdalásom van.
2011. febr. 10. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtteknek is lehet rossz napjuk. Menj oda hozzá és kedvesen kérdezd meg mi bántja, lehet hogy baromi szar napja volt, cseszegették a melóhelyen, meglökték a bkv-n/rádudáltak kocsival, fájt a feje, szóval minden szar volt ma, ezért már egyetlen aorócska csepp is elég, egy bármilyen kis hülyeség ahhoz hogy végleg rátegye a keresztjét a napjára.

Inkább ülj mellé, mondj neki valami pozitívat ami történt ma veled, valami vicceset vagy érdekeset amit olvastál és főzz neki egy fino teát :)

2011. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

Biztos rossz napja volt, lehet, hogy holnap meg is említi, hogy nem viselkedett szépen.

Ti pedig máskor figyeljetek a részletekre is ! Tényleg sokat dolgozik, ennyit néha elvárhat. Sőt jóleshet neki.

Egyik nap kérés nélkül csináljatok valamit amit szeret, és legyen minden kész és előkészítve, még elé is rakhatod.

Neeem, nem ilyen anyuka vagyok aki ezt várja el, még picik a kicsinyeim, de én csináltam szüleimnek ilyeneket, és tudom jólesett nekik.

2011. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Viki233 ***** válasza:
nem kell evégett lelkifurdalásodnak lenni, nem te vagy a hibás.anyudnak meg nézd el mert biztos nyűgös a fáradtságtól.majd eszik ha akar:)
2011. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ne legyen! Nincs miért!
2011. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az a baj h ismerem,és tuti h ma már semmit nem fog enni. Én meg aggódhatok h nehogy rosszul legyen a meló helyen,mert még zsömlét se vett holnapra magának. Mi meg nem vettünk,mert azt hittük h ő majd vesz,hisz meló után még elment Penybe,és onnan jött haza,a bolt meg már zárva :S

Elhiszem h szar napja volt,meg h nagyon elfáradt,de ez akkor is durva amit csinál. Ilyenkor mikor dolgozik,mikor hazajön,neki semmit nem kell csinálni,tesómmal mindent megcsinálunk.Neki csak enni meg pihennie kell.


Az nem jó ötlet h vmit magunktól csináljunk amit szeret,a multkor is nem mondta h mit főzzünk és tesómmal csináltunk rakottkrumplit,azt mindenki szereti. de anya hazajött munkából és csak ránézett és mondta h neki ez nem kel,és inkább neki állt tojást sütni magának. Mindennap amig még volt a rakottkrumpliból addig csinált magának külön vmit.

2011. febr. 10. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Anyád egy hisztérika. Valamilyen úton, akár rokon felnőtt segítségével rá kellene döbbenteni, hogy így egy felnőtt sem viselkedhet a gyerekkel. Lealázni és a földbe döngölni nagyon nem szép dolog olyan gyerekeket, akik a lelküket kiteszik, hogy neki könnyebb legyen az élet. Ha még így is fárasztóak, akkor előbb kellett volna gondolkodni: senki nem dörömbölt az ajtón, hogy meg akar születni.
2011. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak étvágytalan.
2011. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
én 24 órákat dolgozok de nem adom ki feladatnak ,hogy ez meg az legyen a kaja .de amikor nekilátok főzni ,vagy takaritani ,vagy egyéb háztartási melonak akkor a fiam mindig segit akárcsak a párom.és ha megmelegitik az ebédet vagy megteritenek már azt is végtelen nagy segitségnek gondolom.és ha nagyon fáradt voltam és nem főztem semmit akkor is megoldják a vacsit egy virslivel ,vagy szendvics félével és én hálás vagyok érte.még egy utsó megjegyzés az hogy manapság valaki 12órát melózik legalább annyira normál mint 20évvel ezelőtt 8óra.hozzáteszem,hogy sajnos.és egy anya aki nem értékeli azt hogy a gyereke kiszolgálja nem érdemli meg ,hogy anya legyen.le is pontozhattok
2011. febr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Részlet a fenti linkről:


Biztosan sok ember élt át hasonló helyzeteket, amelyek megkeserítették a gyermekkorukat. Bűntudattól szenvedve nem érezhették át az elfogadást, az otthon melegét, biztonságát. A szerepek, forgatókönyvek ismerősen csengenek: mártír anya, bűntudattal küszködő családtagok, megfelelési próbálkozások és kudarcok, meg nem értettség, kiborulások, feszültségoldásra használt pótszerek (drog, alkohol, házasságon kívüli kapcsolatok).


Mégis: Mi az üzlet mindebben?


Minden kapcsolatban, így a családi kapcsolatokban is mindenki akkor érzi jól magát, ha azt érzi, hogy fontos mások számára, értékelik, elismerést kap. Elismerést a szakmai tudásáért, értelmi képességeiért, külsejéért. Ha érzi a felé irányuló szeretetet, figyelmet, törődést. Optimális esetben a vágyott szeretetet, elismerést elérjük személyiségünk természetes megnyilatkozásaival. Természetesen nem feltétlenül mindig, vagy nem olyan mértékben, ahogy szeretnénk, de ezt fel tudjuk dolgozni, bízunk magunkban, kapcsolataink erejében, a saját értékességünkben.


Azonban, ha csekély az önértékelésünk, magunknak kreálunk fontosságot, ezzel kierőszakolva környezetünk figyelmét, remélve, hogy ettől majd fokozottabban fejezik ki a szeretetüket. A pótolhatatlanság érzetének átélése mindennapi szükségletté válik, s aki ebbe a helyzetbe kerül, innentől fogva csak szüntelen demonstratív foglalatosságával tudja a család nélkülözhetetlen tagjaként meghatározni magát. Aki ezt a szerepet veszi magára, bár szenved attól, hogy fáradt, de kétségbe esik, ha valaki nélküle is el tudja látni magát, meg tudja főzni az ételt, ki tudja mosni a ruháját.


A család számára a legnehezebb ebben a helyzetben az, hogy nem lehet tudni, minek higyjünk. A szemrehányó szavaknak, amivel elmarasztalnak azért, mert nem vettük ki kellőképpen a részünket a munkából, vagy annak az érzésünknek, hogy úgysem lehetünk elég jók, hiszen valójában nem a közreműködésünkre, csak az elismerésünkre van szükség. Ellentétes elvárásoknak nem lehet megfelelni. Ha a családtagok elhiszik azt, amit hallanak, megpróbálnak részt venni a munkamegosztásban. De ekkor nem a megnyugvást, az elismerést tapasztalják meg, hanem a kritizálást, elégedetlenséget. „Ez nem segítség! Nem így kell! Csinálhatom újból utánad... Semmit sem ér a munkád!” S lassan kialakul a semmihez nem értő, „béna”, ügyetlen család, és a munkától megszakadó anya...


Minél inkább kiveszi az anya a családtagok kezéből a munkát, vagy megszégyeníti, leértékeli őket, annál tehetetlenebbé válnak. Ez az ördögi kör addig fokozódhat, hogy a család teljes passzivitásba vonul, az anya veszi át a terepet és az uralmat. Tiszta szeretetből, gondoskodásból, önfeláldozásból kontrollálja, szabályozza, irányítja, manipulálja a családot.


Természetesen az anya alacsony önértékelésén alapuló, pótcselekvésként is értékelhető mártír szerepénak kialakulása összefügghet az eredeti családjában átélt hasonló megfelelési nehézségeivel, és/vagy a jelenlegi párkapcsolatának hiányosságaival.


Próbáljuk a kört megszakítani!


Az ördögi kör megszakítható a párkapcsolat erősítésével, egymás értékeinek, erősségeinek tudatosításával, közös célok és élmények átélésével, empátiás készségek kialakításával. Mártírral együtt élni nehéz és örömtelen. Sajnálatot, haragot, feszültséget, tehetetlenséget, félelmet, érzelmi zsarolást, őszintétlenséget, menekülést eredményezhet, de szeretetet, megbecsülést sohasem. A gyerekek (a felnőttek is) a vidám, kiegyensúlyozott, egymás társaságát élvezni tudó családban érzik jól magukat. Testük, lelkük fejlődését is ez biztosítja. A kölcsönös szereteten, tiszteleten alapuló családi működés rugalmassága, nagyvonalúsága lehetőséget teremt mindenki számára, hogy a családtagok megtalálják saját helyüket, különleges értéküket egymásban és magukban egyaránt, s a mártír szerepre így ne legyen szükség...

2011. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!