Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szánalmasnak érzem magam, mit...

Szánalmasnak érzem magam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, egy kollégiumban lakom, egyedül egy szobában. A lakótársaimmal nem sokat találkozom, külön járunk órákra, külön ritmusunk van. Van egy párom, akivel ritkán találkozunk, mert ő így igényli, de írogatni se tudunk sokat, mert ha elfárad, márpedig minden nap elfárad, akkor nem lehet hozzászólni. Én pedig sokkal több emberi beszélgetést igényelnék, mert már évek óta itt élek ebben a .... kollégiumban. Jobb híján már fórumozgatok (mint most is), de ez sem jó. Nem igaz, hogy az egyetemisták nem lehetnek egyedül, mert ott van az egyetem, meg blabla. Dehogyisnem. Vége annak a napi 2-3-4 órának és agyő (és azalatt sem beszélgetünk).

Gyerekkoromban úgy nőttem fel, hogy mindig beszélgettünk egymással, nem a tévé előtt nőttem fel. Mindig foglalkoztak velem, mindig mindent elmondtunk egymásnak.

Ami viszont ma végképp betette nekem a kaput:

1 hete beteg vagyok, lázas, már múlik, de fáradékonyabb vagyok. Anyuval beszéltem telefonon, ő is beteg, lázas ugyanúgy. Pont ilyenkor nem tudunk együtt lenni, amikor beteg, szüksége lenne rám, kenyeret is mások hoztak neki szívességből, és mondta nekem, hogy hiába fizette ki, még többet is adott, mint kéne, egy többnapos őskövületet hoztak neki sz*rrá fagyva, szegény mondta nekem, hogy na ez a szívesség. Elbőgtem magam, annyira sajnáltam, rá van szorulva mindenféle senkiházikra, és én, az egyetlen gyereke nem vagyok ott, hogy segítsek, hogy ápoljam. Régen ha egyszerre voltunk betegek, mindig egymást ápoltuk. Amikor haza tudtam menni legutóbb, láthatóan megöregedett. Akkor is sírtam, úgy megy el az életünk, hogy nem tudunk együtt lenni. A párom ma megint lerázott, hogy fáradt. Volt egy csaj, együtt tévéztünk, vele próbáltam beszélgetni, de csak a laptopját bújta, és a "ja" volt a legtöbb, amit kaptam tőle.

Most itt ülök egyedül a tévé előtt (ő már elment), és a laptopomat bújom és bőgök. Csupa gépek vesznek körül, szól minden, hogy ne a süket csendet hallgassam. Emberek helyett ezek a kib.szott gépek! Nem tudom, hogy sokan miért nem tudják értékelni a családot, hogy otthon is a gépeket bújják a család helyett. Én mit meg nem adnék most, hogy a szeretteimmel, a családommal, az anyukámmal és a párommal lehessek! Anyu betegen otthon egyedül, én itt betegen szintén egyedül, évek óta így. Már valaki nemrég megjegyezte nekem, hogy borzasztó szeretethiányom van, pedig komolyan mondom, hogy nem akaszkodtam rá senkire. De biztos kiült az arcomra. Ha nem mennék be az órákra, beszélni is elfelejtenék. Ennél szánalmasabb már sose leszek...


2011. febr. 10. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Ne higyj az elsőnek, nam vagy az!

Próbálj meg kicsit nyitottabb lenni, kezdeményezz beszélgetést, valaki biztos nyitott lesz, és így akár igaz barátokat is szerezhetsz!

Időnként mozdulj ki, járjál társaságba, vásárolni, koncertre, moziba, buliba...stb.

Sok sikert kívánok Neked és gyógyulást -Anyukádnak is! :)

2011. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom, és köszi.
2011. febr. 10. 21:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az első szánalmas.Ha nem lennél beteg gondolom ki tudnál hagyni egy hetet,hogy haza menj anyudhoz.A pasid viszont egy gyökér.Én ugyan nem vagyok beteg,de az összes "barátom"fals,el kellet hajtsam őket a büdös pi csába.Szerintem ha kicsit jobban vagy indulj meg anyudhoz.Ha ne is egy hétre 2-3 napra.Te tudod mennyit tudsz elmaradni,mi az a tananyag mennyiség,amit be tudsz pótolni.Ha nincs lázad,csak fáradékony vagy akkor menj anyudhoz haza.
2011. febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Írtam egyet.
2011. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mármint az esőnek írtam. Kedves második, köszi, de ez itt nem úgy megy. Ez egy elszigetelt világ, itt nem sok program van, de igazából nem is erre vágyom. Hanem családra, a családomra, és emberekre, barátokra, amit 1-1 program nem pótol. Hogy bármikor lehessen vkihez szólni, ne időre beszélgessünk.
2011. febr. 10. 22:02
 6/16 A kérdező kommentje:
*elsőnek
2011. febr. 10. 22:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


El kellene járnod valahova, keresni valami állandó elfoglaltságot, ahova kb mindig ugyanazok az arcok járnak, akik idővel befogadnak, és hozzájuk is tartozol majd. Ilyesmire gondoltam, mint táncház, olvasóklub, sakk-klub stb. Biztos van vmi hasonló az egyetemen, vagy a műv.házban. Ha nem nyitsz TE kifelé, akkor nem teszi meg helyetted senki.

Élni kell a közösségi életet, nem kívülről szemlélni. Menj le a könyvtárba, a tornaterembe, keress alkalmat ahhoz, hogy társasághoz csapódhass. Ennyi.


Minden jót!


ui.: és az önsajnálatból rugdosd ki magad, mert semmi jóra nem vezet. Besavanyodott, önsajnáló ember nem jó társaság, és ezt megérzik rajtad. Fel a fejjel!

2011. febr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg szánalmas vagy, de hagyd abba. Fordíts magadon 180 fokot. Ez így nem mehet tovább. Te magad vagy az, egyedül csak te,aki tehet valamit. Ne várd mástól. Mit szeressenek rajtad, ha csak panaszkodni tudsz, meg sírni. Ne siránkozz senki (érted ezt?) SENKI UTÁN! Te magad vagy az életed kulcsa. Majd ha meggyógyultál, nem az influenzából, hanem a beteges önsajnálásból, akkor keresd meg a családtagjaidat, mosolyogj, és mondd nekik: Mit szóltok, milyen vagyok! Megcsináltam magamat!

Kezdd azzal, hogy öltözz teljesen másképp, mint eddig. Homlokegyenest másképp. Más színeket és más stílust vegyél magadra. A hajadat is formáld át. Belenézel a tükörbe, és látod, hogy ez egy teljesen másik nő. Gondold el, amire vágysz, hogy milyen lennél szívesen, és viselkedj úgy, mintha olyan lennél. A hátad legyen egyenes, a fejedet tartsd magasra, nézz gyakran a tükörbe, és legyél elégedett. A gondolataidban is az legyen, hogy milyen nagyszerű vagy. Lassan azzá fogsz válni. Foglalkozz mindennel. Gyűjts pénzt utazásra. Egyedül mindent! Nem vagy senkire rászorulva. Ha majd meggyógyultál, jöhetnek az embertársak. És fognak is jönni. Akkor már lesznek bőven. Tedd meg!

2011. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha a pasid mindig lezár, mert fáradt, ott valami nem stimmel...
2011. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
"Segits magadon Isten is megsegít"-A f@szkalap barátodat hajtsd el a pics@ba,te meg menj anyudhoz,legy azzal akit szeretsz,és keress barátokat vagy társaságot,mert ha nem teszel valamit a boldogságod érdekében kitörölheted a se@gedet a diplomáddal ha utána egyenesen a diliházba kerülsz vagy depis leszel örökre!
2011. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!