Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom javíttatni az...

Hogyan tudom javíttatni az elírt anyakönyvi kivonatomat?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Az a helyzet, hogy 18 éves vagyok, és most tűnt fel, hogy elírták a keresztnevemet az anyakönyvi kivonatomban. Tímea helyett Timeát írtak. Egyébként az összes kártyámon és igazolványomon hosszúval van, de most szóltak érettségi leadásnál, hogy felvételinél ebből sok gondom lesz. Tehát szeretnék egy új anyakönyvi kivonatot, helyes névvel. Ezt hol tudom elintézni? Mennyibe kerülhet kb. az illetékbélyeg? Köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 11. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősőm, akit Dorinának akartak anyakönyveztetni, de elírták, és Dori Na lett belőle :)


Igazából nem lehetetlen, mivel van egy transzfesztita ismerősőm, aki lány lett, és átírták az anyakönyben a nevét lányra, meg a nemét is...

2011. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést, mintha én tettem volna fel. Ugyanebben a cipőben járok. Egyedül az érettségimben van Timea, mindenhol Tímea, még a személyimben is, és az azóta szerzett OKJ bizonyítványban is. Szóval gyakorlatilag az érettségimen kívül semmi nem stimmel.
2011. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és eddig még semmilyen problémám nem volt belőle.
2011. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
I í NEM MINDEGY??
2011. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem Zsuzsa helyett Zsuzsanna volt benne,de anya kijavíttatta...
2011. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen elírásom, soha, semmi gondom nem volt belőle, pedig elég sok a hivatalos okmányom (2 diploma, nyelvvizsgák, munkahelyi papírok stb.) De hogy a kérdésedre válaszoljak: polgármesteri hivatal ügyfélszolgálatát keresd meg (telefon vagy személyesen). Ők tudnak segíteni.
2011. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A vezetéknevemben van ö és ő is, kb mindenki visszakérdez, hogy is kell írni. Nemrég az önkormányzatnál kértem egy igazolást az egy lakcímen élőkről, és az összes nevet leírták két ö-vel. Én már nem is foglalkozom vele, a felvételinél szerintem ebből nem lehet gáz. Tesóm is Tímea, az ő nevét is mindenhol máshogy írják.
2011. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az okmányirodában / anyakönyvvezetőnél.
2011. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miután Magyarországon a Tímea az anyakönyvezhető, a Timea nem, nem hinném, hogy ez problémát okozhat...
2011. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ill. ott van az édesanyád lánykori neve, születési hely, dátum - ezeket a felvételi papírokra is rá kell írni, meg mondjuk az oktatási azonosítódat vagy mit, szóval csomó mindent. Nem csak az ékezetet nézik :)
2011. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!