Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha utálom a tanárai...

Mit tegyek ha utálom a tanáraimat, és a szüleim sem állnak ki mellettem?

Figyelt kérdés
Teljesen átlagos 8.-os fiú vagyok. Egy kis problémával. Én katolikus iskolába járok Pécelen. Számomra ez egy igazi szenvedés. A tanárok egyenesen utálnak, nem vagyok egy túl jó tanuló, de ez a tény is benne van a pakliban. Az osztályomban a fiuk egyszerüen kretének, nembírnak másrol beszélgetni mint egy hülye meséröl amit a cartoon netizén adnak le... Én nemvagyok az a fajta aki leül a tv elé és akkor most nézi a mesét, ugyhogy nincs is közös témánk. Az osztály másik része a túl okosak, akik ha kapnak egy 1-est már sírnak... (mindenük szín 5-ös). A harmadik csoportba tartozom én. Ez a csoport számomra a normális. Semmifajta érdekesség sincs bennünk csak annyi hogy egyedül vagyok benne fiu. Ez a tanárok szemébe szörnyüséges dolog. A sulimban nemengedik a kiegészitöket (pl. láncok stb..), a hajfestést, a fekete ruhába járást és az Emo stilust... (márpedig én Emo szeretnék lenni..) növesztem a hajam, már majdnem megfelelö egy Emo-s hajához. De a tanárok szerint abban az iskolában a FIUKNAK nemlehet hosszu hajuk. (Ettöl függetlenül a tavalyi 8.osok között volt egy fiu, akinek derékig ért a haja, és szín 5-ös volt mindenböl). Nemértem, hogy mért pont engem piszkálnak. Az iskolában az a "szokás", hogy az elsö ora elött összegyül a felsö tagozat és imátkoznak (aféle mini prédikácio ). A mai napon az igazgato, az igazgato helyettes, a hittan tanár beront ima közben és elkezdenek velem kiabálni, hogy mitképzelek magamrol, hogy többszöri figyelmeztetés után sem vágatom le a hajamat. Többszöris az orditás alatt elhangzott , hogy én egy terorista vagyok, egy senkiházi, buta gyerek, és hogy én nem hallgatok senkire. Ezt az egészet abból szürték le, hogy hosszu a hajam... Minden órán a tanáro kiabálnak velem, hogy mért nem vágatom le a hajamat. Többször is behívták szüleimet, akik teljesen igazat értettek velük. Azt tudni kell hogy a csoportban a lányoknak is szemükbe log a hajuk, de öket nempiszkálják ilyen szinten, nekik csak mondják, hogy vágassátok le ha tudjátok.. Már egyszer volt ilyen, akkor leis vágattam a halyam, de akkoris csak ugy, hogy az apám megvert. Nemvolt más választásom. Az igazgato pedig a szüleimnek aztmondta, hogy én befolyásolom az osztályt, és, hogy lerontom az oszt. átlagját a béna felvételi pontommal (ami mellesleg öszesen 85pontos lett ), és hogy én buzditom öket hogy rongálják az iskolát, stb. egyaránt rosszhatásal vagyok rájuk.. Egyszerüen nemtudok mit csinálni, senkihez sem fordulhatok, hogy segítsen, nemtudom hogy mit tegyek..
2011. febr. 11. 17:52
 1/7 Lézer Anton ***** válasza:
83%

Ha a szüleid nem értenek veled egyet, akkor nem tudsz mit tenni. Vágasd le a hajad, ez a szabály. Azzal pedig nem tiszted törődni, hogy ez csak rád vonatkozik, vagy mindenkin "végrehajtják". Sajnos ez ellen semmit nem tehetsz, okosabb, ha elfogadod és tanulsz. Mert minél jobban tanulsz, annál hamarabb szabadulsz. Nem a lázadás a megfelelő megoldás, szerintem. Keresd meg az önmegvalósítás más eszközeit! Rajzolj, írj, énekelj, vagy tégy bármit, ami nem generál felesleges vitákat.

Emonak lenni meg. Áh. Lehetsz az anélkül is, hogy látszana rajtad. Bár személy szerint nem tudom, mi a jó benne.

2011. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Ez rémes... nem értem, hogy egy szülő hogy lehet ennyire bigott vagy nem is tudom, hogy a gyereke lelki békéjénél hogy lehet ennyire fontosabb a társadalmi megbecsültség meg elvárások...

Figyelj, ha a szüleiddel is tiszteletlen vagy néha, akkor próbálj meg extrán kedves lenni hozzájuk, hátha akkor magukba néznek egy kicsit. Ha meg nem... nem tudom, hogy hova készülsz továbbtanulni, hogy azt a helyet te választottad-e, de reménykedj benne, hogy ott fogsz majd találni igaz barátokat... meg a helyedben meggondolnám a koleszt is...

2011. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

ez nem fog vigasztalni, de még segíteni sem, de a mamám idejében ,ha a tanár valakit megfenyített mert "rossz" volt, akkor örültek neki, ha csak a tanár verte el őket, mert ha otthon panaszkodtak, akkor a szülők automatikusan a tanárnak adtak igazat és ők is jól megverték.


Értem ,hogy most van az új irányzat, amikor menő nyálas, akaratgyenge és életképtelen "srácnak" tűnni és hogy egyszer kifogod nőni meg minden, de ezt csak úgy tudod kivédeni, ha legalább egy erős hármas átlagot produkálsz.


A mi iskolánk nem volt vallásos ettől függetlenül igen konzervatív. Volt az osztályunkban egy punk csaj (lila-fekete haj, rikító cuccok, bakancs, fültágító, piercing és társai) de tény, hogy ő volt lányok közül a legjobb tanuló. Ezért nem is nagyon piszkálták a tanárok.


Szóval valamit valamiért.


És mellesleg a emo annyira "normális" mint amennyire a PizzaHut olasz -.-'


21/L

2011. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Először is: úgy tudom, az "emo-ság" elsősorban életérzés, nem a szembe lógó haj a lényege. :)

Másodszor: még három hónapot kell kibírnod.

Addig "jófiú" leszel, levágatod a hajad, és igyekszel mindenki kedvére tenni.

Év végén már növesztheted a hajad, de még nem fog a szemedbe lógni.

Nyáron meg már nem leszel a katolikus iskola tanulója, nem szólhatnak bele a tanárok az életedbe, lehet emo-s hajad, ruhád, és az új iskolában, az új osztálytársak már így fognak megismerni.

Türelem.


Ez ellen a szüleidnek se lehet komoly kifogása.

Gondolom, ők is voltak rockerek, darkosak, bonanzásak, "módosak" (=Depeche Mode), diszkósok, vagy ha olyan öregek, akkor hippik. :)

Kérdezz rá, milyen irányvonalat tartottak ők menőnek, és milyen ruhákat hordtak. Hátha könnyebben megértik, átérzik, hogy ez a haj meg a többi semmivel sem rosszabb, jobb, több vagy más, mint amikor ők voltak tizenévesek.

2011. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szorítsd össze a fogad, ne ellenkezz és számold vissza a napokat.

Tudom, hogy nem vigasztal, de később még ilyenebb dolgok lesznek. Apukámnak világéletében derékig érő haja volt, aztán köztisztviselő lett, és közölték vele, hogy vagy levágatja, vagy kirúgják, mert így nem jelenhet meg az államtitkár előtt. Báhh..

Te szerencsés vagy, tudod, hogy három hónap és vége. Gondolj erre. A hajad meg fog nőni. Felesleges ezen a kis időn problémázni.

2011. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell őket szeretni, mivel ők feletted vannak a ranglétrán -tanuló tanár viszony- ezért el kell fogadni. tanulj jól, ha szivatnak ne foglalkozz vele, viselkedj úgy, hogy ne hagyj magadon kikezdhető felületet.
2011. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ahogy osztálytársam a Természettanárnak: -B@ZDMEG!

-Télleg?

-IGEN B@ZDMEG!- És tépd szét a dogádat!...xD

Kajak ezt csinálta xD

2011. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!