Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá? Párom az...

Mit szóltok hozzá? Párom az este felpofozott, mert veszekedtünk.

Figyelt kérdés
Mostanában amúgy is elég feszült a viszonyunk,mert albérletben lakunk és közben keresgéltünk ingatlant,mert tovább akarunk innen lépni és ő talált a falujában,ahol lakott, egy házat,mindenáron azt akarja megvenni,de én meg nem akarok odamenni lakni,anyóséktól 1 utcával lejjebb!Mi egyszer már elváltunk és aztán újrakezdtük,van2 szép gyerekünk.Tegnap este vitatkoztunk,neki meg eljárt a keze,s ez nem az első eset..Régebben is megütött már.Most komolyan azon gondolkodom,én befejeztem vele,ez már sok.Csak a gyerekek miatt meg vacilálok,most megint menjünk szét és szakitsam el őket az apjuktól?
2011. febr. 12. 06:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Húúú....de aljas dolog! Számomra egyértelmű a válasz, hogy IGEN HAGYD OTT!!! Főleg ha már nem az első eset! Ez idővel csak rosszabb lesz. Nekem is van egy kislányom, de én nem gondolkodnék rajta, hogy mi tévő legyek. Az se lesz jobb, ha a gyerekeid érzik/látják rajtad, hogy mindig feszült vagy.

Sajnálom, hogy ilyen férjed van. Ritka gusztustalan dolog egy nőt megütni! Legyen szó bármilyen vitáról.

2011. febr. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Igen szakitsd el! Az sem jobb, ha a gyerekek azt látják, hogy az anyjukat veri az apjuk.

Soha nem élnék egy ilyen agresszív emberrel.

Bár azt nem tudjuk, hogy Te meddig nentél el. Mert vannak olyan helyzetek, mikor a szó már nem elég. Persze ez csak egy észheztérítő pofon.

2011. febr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Átgondoltam, nincs ilyen élethelyzet, hogy a pofon jogos lenne.
2011. febr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
egyértelmű,szerintem te is tudod a választ.Ma téged üt holnap már a gyerekeidet.
2011. febr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így alakult. Több mondás is eszembe jutott. Fölmelegítve, csak a töltött káposzta jó. Kutyából nem lesz szalonna. A párod veled szemben úgy gondolja, hogy az akaratát bármi áron érvényesítheti. Ez hidd el a gyerekeknek sem jó. Megszenvedik ők is, ha az anyjuk feláldozza magát értük. Mint minden gyermek ők is megsínylik, ha külön mentek, de ettől még nem szakítod el őket az apjuktól. Hiszen az apjuktól te válsz el, nem ők. Ők tarthatják vele a kapcsolatot és az apjuk is gondolom, bármikor láthatja őket. Ám ha egy gyermek olyan családban nő föl, ahol az egyik szülő agresszív, akkor ezt a viselkedés mintát tanulják. Főleg, ha az akit bántanak, nem lép ki a kapcsolatból. Ha maradsz azt jelenti, hogy házasságon belül bármit szabad. S nem kell ahhoz szemtől szemben látni a gyerekeknek, hogy megüt téged, radarjaikkal érzik, hogy valami nincs rendben. Az anyósod közelében még kiszolgáltatottabb lennél. Lehet, hogy a jó apa a párod, de nem jó férj. Ilyenkor a férjtől válni kell és mindent megtenni, hogy mint apának a gyerekekkel a kapcsolata megmaradjon.
2011. febr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Pedig ha nem tud ezen változtatni, meg kell tenned. A te és a gyerekek miatt is. Tudod a gyerekek a vesztesei mindig egy válásnak, de annak még inkább ha otthon csak a veszekedést meg a feszültséget látják. Ha nincs más, válni kell, de a gyerekek végett meg kell tartani a jó viszonyt az apjukkal is, hogy minél kevésbé sérüljenek a későbbiekben. Ha szereti a gyerekeit és foglalkozni is fog velük ahogy kellene is attól hogy nem éltek együtt, akkor van esély hogy nem lesz nagyobb baj a későbbiekben. Ha meg nem törődne velük, neked kell biztosítanod számukra a szeretetet és a biztonságot, akár egy másik rendes férfival az oldaladon.
2011. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Tegnap este óta teljesen össze vagyok törve.A párom nem tudom hányszor kért bocsánatot,de mondtam neki,ezzel nincs elintézve,akkor is fáj.Ma egész nap nincs itthon szerencsére,igy tudok gondolkodni,mi legyen.

Az egyik válaszoló irt az észheztéritő pofonról,lehet,ez a párom részéről az volt,de sztem egy nőt semmilyen körülmények között sem üthet meg egy férfi,az már a legaljasabb dolog!Hogy én meddig mentem el,provokáltam-e?A kislányom szülinapjának megtartásán vitáztunk,mert holnap anyósékhoz akar a párom menni,hogy ott legyen megtartva a pici 2 éves szülinapja,nekem meg az volt a kérésem,hogy legyünk itthon négyesben ,nagyszülőknél majd meglesz tartva,ráér.Anyuéknál is jövő héten tartjuk.De nem,a születésnapot feltétlen anyóséknál meg kell tartani most,a gyerek meg ennyit nem érdemel,hogy egy nap végre itthon lenne az apja is,együtt lennénk és ünnepelhetnénk,egy kis családi életet élnénk.ÁÁÁÁ.Szóval a vita ezen ment,én mutogattam,gesztikuláltam,véletlen picit belenyúltam a párom szemébe és ő erre fel vágott pofon.Egyébként nem egy agressziv természet,de ha felidegesedik nagyon,akkor aztán ilyenre is képes.Hogy mennyire jó apa....Kevés időt tölt a gyerekekkel,igazából játszani ritkán szokott velük,keveset van itthon,türelme sem úgy van hozzájuk már,mikor hazaér munka után.Szereti a gyerekeit,meg a gyerekek is őt,de hiányzik az az igazi gyerek-apa viszony köztük,sajnos.És a gyerekeket is meg szokta bizony ütni,ha nem fogadnak szót,odacsap.Ő azt vallja,igy kell fegyelmezni.Hogy milyen férj...igazából már nem a férjem,mert mi hivatalosan elváltunk már.Szeret engem,ezt tudom,mert sokszor szokta éreztetni velem,persze nem igy mint tegnap este,a mi kapcsolatunk alapjában szerelemre épül-épült nem tudom,hogy fogalmazzak.Mindig is szerettem én is őt,meg ő is engem.Nekem volt másik kapcsolatom amikor már elhagyott,utána és még folyamatban volt a válás,de annak akkor lett vége,mikor a "férjemmel" ismét összekerültünk.

Alapjában itt az a baj,hogy a párom itt van 32 éves és nem tud a szülői oldaltól elszakadni,nemet mondani -legfőképp az apjának- és ezt ők ki is használják!Nekem sosem volt jó velük a kapcsolatom,sokat tudnék mesélni.

2011. febr. 12. 07:43
 8/26 anonim ***** válasza:

ha magad miatt nem is hagyod el,de legalább a gyerekeidre legyél tekintettel és vidd el őket onnan!

én egész gyerekkoromban rettegésben éltem, a sarokba húzódv,sírva, az ajtó elött állva órákig,mert nem mertem hazamenni,mert épp veszekedés volt..tudod lehet,hogy nálunk is'észheztérítő pofonokkal'indult ,de egy gyereknek ez kicsit máshogy jön le..mindden nap rettegés! aztán persze elfajultak a dolgok. 15 évesen iskola mellett dolgozni kezdtem, aztán elköltöztem( ennek 13 éve), és soha többet nem láttam a szüleimet. kiváncsi sem vagyok rájuk.az anyámra sem ,pedig sosem tett semmi rosszat, csak az apámmal maradt és kitette a gyerekeit egy ilyen helyzetnek. természetesen iylen gyerekekböl leszenek a lelkibeteg felnöttek..

2011. febr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
Az utolsónak igaza van, én is így nőttem fel. Költözz, ezzel nem csak magadnak, hanem a gyerekeknek is jót teszel, hidd el. A bátyám meg van róla győződve, hogy egy nőt csak pofonnal lehet kordában tarani. Mert ezt látta.
2011. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Sajnos sok kényszer kapcsolat van, leginkább az anyagiak miatt hisz nehéz egyedül ujrakezdeni. Meg a megszokás is nagy úr, nehéz ujra időt energiát fektetni egy új kapcsolatba. Lényegében ha anyagilag birod akkor lépj le, bár sohasincs garancia hogy esetleg a következő emberkéd jobb lesz, inkább a jelenlegit kellene megmenteni a gyerekek miatt. Tapasztalatból mondom hogy egy kapcsolatban ritkán akarja mindkét fél ugyan azt, ha az egyik kiteszi a lelkét, akkor a másik csinál hülyeséget.
2011. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!