Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A talpraesettebb testvérnek...

A talpraesettebb testvérnek más családban sem segítenek ha bajban van?

Figyelt kérdés

Nálunk a testvérem egy here, mindenki vérét szívja a családban, 25 évesen még nincs többje mint egy színkettes érettségi és kb 2 hetet nem dolgozott életében összesen. Mégis mindenki segít neki, kifizetik az adósságait, ingyen él egy lakásban és fizetik a kajáját, mosnak, főznek rá.

Én pedig a "talpraesettnek" kikiáltott tesvére vagyok, aki tanult, családja van, stb. Viszont valahányszor nekem lenne szükségem családi segítségre csak legyintenek, hogy majd azt én megoldom. Úgy érzem, hogy én szívok meg minden kis szarkeverést, amit a tesóm felnőtt fejjel csinál.

Ja és én például nem szoktam semmit se kapni, amikor a testvérem igen (ünnepek, általánosság), mert a szüleim azt mondják, hogy én azt a gyerekeimen keresztül megkapom ugyanúgy....

Máshol is így megy ez?


2011. febr. 12. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
De ez nálunk is így van,de egyáltalán nem bánom, mert így nem kell anyámnak nevezett nőt néznem egész nap.
2011. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is dettó ugyanez van. Bár nálunk a here még csak 23 éves, tartok tőle, hogy hasonló lesz a helyzet 2 év múlva is. Én is egyetemre járok, vőlegényemmel élünk, mellette dolgozunk. És néha nekünk is olyan jól jönne a segítség, de nincs rá keret, mert otthon a szüleim mellett ingyen él valaki. Hamarosan nyugdíjba mennek, nem tudom, akkor ki fogja eltartani. Van egy olyan félelmem, hogy majd én, mondván nem nézhetem, hogy a testvérem utcára kerül. Te néznéd? Bennem annyi harag gyűlt fel az irányába, hogy a semmittevésével hogy pokollá tudja tenni másik 3 ember életét, hogy nem biztos, hogy segítenék neki, ha arra kerül a sor. Tanulhatna, dolgozhatna, dehát kényelmesebb délben kelni, kicsit tévézni, enni inni gépezni.. Nagyon dühös vagyok!
2011. febr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Biztosan a szüleid energiái is végesek, és az összesre a bátyádnak van szüksége...
2011. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem, egyformán segítenek.

Mondjuk a testvéred nem 'nem talpraesett' hanem lusta, az nem ugyanaz, nálunk egyikőnk se az, csak egyikőnk az okosabb és talpra esettebb, a másikunk meg a szorgalmasabb.

2011. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván családonként különböző, hogy megy ez. Ha a testvéred 25 évesen még tényleg nem dolgozott, és csak érettségije van, feltételezem, egyetemre se jár, akkor valami nincs rendben vele (pszichológiailag), és valószínűleg a szüleitek is úgy gondolják, hogy ő beteg és más elbírálás alá esik. Egy beteggel szemben nem lehet nagy elvárásokat támasztani.
2011. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

hát nálunk ennyire talán nem eltúlzott...de neki segítenek, hogy kijusson kanadába...(én nem kapnék erre pénzt...sőt..lehetőséget se...mivel őt hívták rokonok...csak utána engem is, mikor mamám megemlítette, hogy ez nekem rosszul esett...de hát ezekután ugyebár...)

neki kifizetnek minden sz@r büntetést...kap jóféle nyárimelót...(bezzeg engem anyám nem akart oda vinni...) stbstb...én meg valahogy úgyis megélek...(igaz, hugom egy számlát alig tudna befizetni, ettől is félne és zavarba lenne...) ezvan....

22L

2011. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jázmin anyucija válasza:
Nálunk egyformán segítenek, de csak az én szüleim. Sőt még a nagyszüleim is egyformán. Minden gyereknek, minden unokának.
2011. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
67%
De-de, nálunk pontosan így van. Ahogy az elöttem szóló írta, 2-es érettségi, no meló. De van 2 gyerek és a férj sem dolgozik. Ráadásul annak még érettségije sincs. Tök lehangoló. És én is azon gondolkodom, ha a szüleink nyugdíjasak lesznek, akkor mi lesz? Kinek kell majd eltartani Őket? :-(((
2011. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!