Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan anyukák...

Mit gondoltok az olyan anyukákról, akik akkor is iskolába küldik a gyerekeiket, ha azok betegek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt negyven fokos lázra, vagy a gyerek egész nap köhög, vagy a wc-re jár... Az egy dolog, hogy zavaró, de még végig is fertőz mindenkit. Haza nem lehet küldeni a gyereket, mert akkor az anyuci kiveri a balhét.
2011. febr. 12. 10:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Felelőtlenek. Talán nem kéne gyereket vállalnia, ha nem alkalmas rá.
2011. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Hogy is mondjam, anyukánál nincs minden rendben. Sosem értettem az ilyen embereket :(
2011. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Fertőző betegként nem mehet iskolába. Ha a tanár úgy gondolja hogy mégis az, kérheti, hogy orvosi igazolással jelenjen meg másnap az iskolában.


OFF: Én személyszerint szeptembertől áprilisig egyfolytában meg vagyok fázva, a gyerekem szintén. Köhögünk, fújjuk az orrunkat egész nap. Ez nem fertőző, csupán a hideg miatt van. Ha viszont emiatt otthon tartanám a gyereket, akkor több mint fél évig nem járna iskolába....

2011. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Meg szerintem egy csomóan nem is tudják hovatenni. Nem minden munkahelyen tolerálják, nem mindenkinek van nagymama, hogy beadja stb.
2011. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%

A lányom ősztől tavaszig EGYFOLYTÁBAN köhög. Akkor mindig csak 1/4 évet járjon iskolába??? (nyáron ugye szünet van, marad 2-3 hónap).

Érdekes elgondolásaid vannak...

Köhög, akkor mit keres az iskolában...

Biztos jól vagy?

2011. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

A fertőző betegséget kezelni kell otthon, nem szétosztogatni. Ha anyuka dolgozik, akkor jár neki is meg a gyerekére is betegszabadság.

Csak sajnos nagy divat lesz.rni más embereket és csak a a saját bukszával foglalkozni.

2011. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

"Gondolok itt negyven fokos lázra, vagy a gyerek egész nap köhög, vagy a wc-re jár..."

Megnézném azt a gyereket, amelyik 40 fokos lázzal neked képes megülni a padban... Nem kell túlzásba esni. Lázmérővel mérted a lázát? Csakmert tudod a kézrátátes módszer nem elég. A köhögés nem fertőző, a wc-re járkálás meg... Nos, tudod én 35 éves vagyok és bizony 45 percenként simán ki kell mennem. Pedig nem vagyok beteg.



"Az egy dolog, hogy zavaró, de még végig is fertőz mindenkit. "

Hogy fertőz e, azt orvos dönti el, nem egy laikus. A tanárnak joga van hozzá, hogy orvoshoz küldje a gyereket -azért vannak az iskolaorvosok- és csak igazolással engedje a tanórákra.


"Haza nem lehet küldeni a gyereket, mert akkor az anyuci kiveri a balhét."

Hát én is kiverném a balhét, ha azért haza küldené a gyerekemet a tanárnő, mert megfázott és köhög.

2011. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem egyszer láttam olyat, hogy az igazolás egy hétre szólt, a gyerek meg már két nap után bement betegen anyu nyomására. A folytonos nagyon erős köhögés és a wc-re járkálás órán meg igenis zavaró. A tanárnak és a diákoknak is.
2011. febr. 12. 10:52
 9/26 anonim ***** válasza:
60%
Zavaró, nem zavaró, ha nem fertőző, akkor nincs mit tenni. Ha valaki teszem azt orrsövényferdüléses és igen hangosan veszi a levegőt, akkor az ne járjon iskolába?
2011. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

Azért érdekes emberek vannak.

De legalább értem már, hogy készülnek a járványok. Na így, hogy sz*rjuk le, hogy a gyerek beteg, nehogy már felborítsa a nyugodt kis életünket! Aztán ha kidől az egész iskola, és bezárják, akkor pislognak, hogy ki miatt van az egész...

Amikor én jártam iskolába, a szülők még megtisztelték a saját gyereküket és a többi gyereket azzal, hogy a beteg gyereküket orvoshoz vitték, kezeltették, és GYÓGYULTAN küldték újra iskolába.

Pedig nem is volt ez olyan rég...

2011. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!