Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szulok hogy tudjak a gyereke...

A szulok hogy tudjak a gyerekeiket ugyanugy szeretni, ha teljesen mas egyenisegek?

Figyelt kérdés
Hogy lehet 2-3 embert ugyanazon a szinten szeretni? Mas embereket sem tudunk azonos modon szeretni, mert mindenki mas, igy van, akihez kozelebb erezzuk magunkat, mig masokhoz nem tudunk annyira kozel kerulni.
2011. ápr. 13. 15:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
42%
Nem lehet.. A saját bőrömön érzem.
2011. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%
szerintem viszont lehet! Inkább mindenkinek megvan az, akihez jobban ragaszkodik, az ő saját kis "kedvence", de ez attól még nem jelenti azt, hogy a másik gyerekét ne szeretné ugyanannyira.
2011. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván azért szeretik a gyerekeiket,mert a gyerekük... :S :S :S És evidens,hogy egy szülő mindentől függetlenül imádja a gyerekét,tök mindegy,milyen egyéniség. A szülő-gyerek kapcsolat (normális esetben) sokkal, milliószor mélyebb,mint bármelyik másik emberi kapcsolat,meg merem kockáztatni,hogy mélyebb a szerelemnél is,hiszen a gyermek a Te véred, a Te kis kreálmányod, valami,ami a Te életedet teszi szebb,színessé... ezért gondolom azt,hogy a szülőknek, függetlenül attól hány gyerekük van,mindegy gyerekük kincs,érték. Legalábbis én ezt látom itthon, ezt láttam a barátaim családjánál is.Ahol 3 srác van,és mind a három totál különböző,ott is mind a 3 gyereket földöntúli módon imádják a szüleik, ahol 2 gyerek van,és az egyik bűn rossz,de a másik kitűnő tanuló,ott is imádják mind a kettőt,ugyanazzal a szeretettel... hiszen ezért vagy szülő,hogy szeresd a gyereked,mindegy,milyen egyéniség.Szerintem ott,ahol az egyik szülő közelebb érzi magát valamelyik gyerekéhez,mint a másikhoz,ott már óriási nagy baj lehet...

Ha lesznek gyerekeim,akkor mindegyikőjüket ugyan úgy fogom szeretni.

2011. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Szerintem azt jelenti, hisz ha az egyik a kedvence, jobban ragaszkodik hozza, jobban szereti.
2011. ápr. 13. 15:51
 5/48 anonim ***** válasza:
41%
Engem nem szerettek ugyanúgy. Én sem ugyanúgy szeretem a gyerekeimet, de igyekszem nem kimutatni, nem szeretnék nekik olyan törést okozni, mint amit nekem okoztak a szüleim.
2011. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
72%
Szülő vagyok, őszinte leszek. Két gyerekem van, különbözőek, és nem tudom őket egyformán szeretni. Mindkettő megkap mindent, nemcsak anyagiakban, hanem törődésben, odafigyelésben is,de a szeretetben különbség van. Egyiket igenis jobban szeretem legbelül. Ezt soha nem mondom, nem éreztetem, sőt, sokszor a "kevésbé szeretettel" többet foglalkozom. Nálunk az a szerencse, hogy az apja viszont rajong érte és ő is az apjáért. Így aztán nincs benne semmiféle törés emiatt. Ezt csak kevesen fogják így leírni neked, pedig az emberek 99.99%-a így érez, én is tudtam volna hülye demagóg szöveget írni, de őszinte vagyok. Ráadásul többen ezt éreztetik is erősen a gyerekkel, ami aztán végképp nagy hiba!
2011. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg érdekes.

Nekünk két kicsink van, és én mindig ezt hangoztatom, hogy annyira érdekes, hogy ugyanazon szülőktől két totál más karakter, és ugyanúgy imádjuk Őket. Szereted, mert a gyereked ugyanúgy mindkettő, ezért ugyanúgy szereted. Még akkor is, ha más egyéniségek, ami természetes.

Mások ahogy írod, mindenki más, ráadásul nem köt ilyen erős érzelmi szál, mint a saját gyerekedhez. Másokhoz szimpátia alapján közeledünk először, nem érzelmek alapján.

2011. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Minket a tesómmal ugyanúgy szeretnek. Ha meg mindenkinek egyforma gyerekei lennének, hülyeség lenne egynél többet vállalni, hisz kvázi lépésről lépésre megismételnéd a dolgokat.
2011. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Nekem most egy gyerekem van, de latom, mikor mas gyerekekkel vagyunk, hogy mennyire kulonbozoek lehetnek a gyerekek. Engem sem szerettek egyforman a szuleim es bar nem akartak ereztetni, lehet ezt. Pl. amikor valamiert felelost keresnek, mindig az lesz az, akit kevesbe szeretnek. Fel sem merul, hogy a masik tett rosszat. Nem azt mondom, hogy nem szeretik a gyerekeiket a szulok, csak nem egyforman, mert egyik kozelebb lesz hozzajuk.
2011. ápr. 13. 16:02
 10/48 anonim ***** válasza:
69%

MI?!!! Hogy mertek ilyet leírni,hogy az egyik gyereketeket jobban szeretitek? Szégyelljétek magatokat,és gondoljatok bele,mit érezne az a gyereketek, akit kevésbé szerettek,ha ezt olvasná!Ez egyszerűen iszonyatosan gáz!!!! :S :S

Minket itthon ugyanazzal a szeretettel szeretnek...soha nem volt különbség kettőnk között,se törődésben,se semmiben. Ha nem tudsz minden gyerekednek ugyanannyi szeretetet adni,akkor ne szülj egynél többet,mert az a kevésbé szeretett gyerekkel szemben UNDORÍTÓ... gondoljatok bele,mit érezne a kicsi,ha tudná,hogy anya meg apa jobban szereti a tesót,mint őt... szégyelljétek magatokat.

2011. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!