Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátság-kérdés. Mi ilyenkor...

Barátság-kérdés. Mi ilyenkor a helyes?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy baráti társaság, aminek az egyik tagja kezd eltávolodni a többiektől. Eléggé kölcsönös a dolog, hiszen ő sem foglalkozik annyira a többiekkel (nem egy társasági ember amúgy sem, meg más dolgokkal is kilóg a többiek közül), a többiek meg szintén eltávolodtak tőle, és egyre kezd negatívvá válni ez a kapcsolat. Ilyenkor mégis mit kéne tenni? Csak úgy hagyni a dolgokat történni, és szépen lassan megszakítani a kapcsolatot kicsit szemét dolognak tűnik. Beszélgetni róla meg nem biztos, hogy tudnánk, és abból meg csak a veszekedés lenne. Mit kéne tenni szerintetek? Esetleg valami esély rá, hogy újra a "régi" lesz minden? Tapasztalatok esetleg?
2011. febr. 12. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán tudni kellene az okát. új barátok?? problémák?? vagy történt vele valami?? ok nélkül nem távolodnak el az emberek...(szerintem) talán a legegyszerűbb ha megbeszélitek vele hogy ő mit akar, és nem arra pazarolni az időt, hogy majd lesz valami..: D
2011. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem lesz régi semmi. Nyilván nem olyan a társaság színvonala, vagy érdeklődési köre mint neki. Nem kell bele avatkozni. Ha érdekli őt a társaság majd keresi őket, ha meg nem akkor magától elintéződik a dolog.

Én is ilyen helyzetbe vagyok. Már rég kiszálltam volna a társaságból, de munka meg egyéb más közösségi dolgok mindig feléjük sodornak. Nem távolodom el tŐlük, de magamtól nem keresem a társaságukat.

2011. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reszben termeszetes. Emberek fejlodnek, uj tarsasaguk akad, mas lesz a erdeklodesi koruk. Nem topoghatunk mindig egy helyben. Beszelj vele, kerdezd meg hogy mit erez. Azt irod, nem tarsasagi embber, "kilog a tobbiek kozul". Akkor eddig hogy hogy bent volt a tarsasagodba? Talan nem buta ember, latja, hogy tobbieknek nem felel meg, tavolodnak tole. Igy onkentesen odebb all. Lehet hogy mar kinotte a tarsasagodat.
2011. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsónak, hát igazából sok hasonlóság van köztünk, az egész társaság (velem együtt) kicsit fura, de ő valahogy még nálunk is furább. Eddig is láttuk, de eddig nem volt ennyire mérvadó ez a dolog, most viszont egyre jobban.

Egyébként új barátai nincsenek, ez a "gond" igazából hogy szerintem ő azt hiszi, nincs szüksége barátokra, és néha úgy érzem, minket is csak pótléknak tekint. Ez most nagyon negatívan hangzik összességében, persze nem csak rossz tulajdonságai vannak.

2011. febr. 12. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!