Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt? (barátság-os...

Miért érzem ezt? (barátság-os kérdés)

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve van egy barátnőm, aki közelebb áll hozzám, mint eddig bárki. Pár évvel idősebb nálam, nem egy gimibe jártunk, de egy városban lakunk. A kezdeti időszakban nagyon közel álltunk egymáshoz, bár ez a kapcsolat (nem miattam) inkább msn-n élt, néha fél év kellett ahhoz, hogy találkozzunk (főleg, amikor barátja lett...). Ez engem mindig zavart, többször össze is vesztünk emiatt. Ekkor azt javasolták mások, hogy ismerkedjek, barátkozzak másokkal, de hát ez mindig is volt, vannak barátaim régebbről, folyamatosan vannak újak, akik maradandók, de az ember érzi, hogy mi az, amit el tud mondani ennek vagy annak az embernek, és én ezt annál a leányzónál éreztem a legtöbbször. Kicsit úgy érzem, hogy függök tőle (nem is kicsit), és egyszerre van bennem "megfelelési kényszer" felé, meg féltékenység, meg... nem is tudom, sokféle érzés. Nem úgy kezelem, ahogy a többi barátot. Életszakaszaink elég hasonlóak sok helyen, és úgy érzem, emiatt "érzelmileg azonosultam" vele, pl amikor szakított az előző barátjával, az olyan, mintha bennem is szakadás lett volna, és azóta sem "fogadtam el" az új barátját. (Még ha normális is - pedig mi közöm van nekem hozzá? Tudom.) Más barátoknál ilyesmit nem érzek, tisztában vagyok vele, hogy a szakítás az élet része, nekem is volt már.

Jelenleg is több, mint 6 hónapja nem találkoztunk, és mostanában kevesebbet is beszélünk, mert máshol tanul.

Tudom, minden kapcsolat hullámzó, meg vannak barátságok, amik szépen elmúlnak, ezekkel tisztában vagyok, meg egy másik embert nem lehet kényszeríteni semmire, ezért sem Őt hibáztatom, hanem magamat, hogy miért érzem ezt annyira nagyon fontosnak, és hogy rendezhetném el magamban a dolgot?


Normális válaszokat várok.


2011. márc. 15. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok egy barátommal. Amióta van valakije, azóta nem nagyon van rám ideje. (Pedig én is halálosan szerelmes vagyok a páromba, mégis volt rá is időm mindig.) Évekig tartott elfogadnom a helyzetet, de aztán megszoktam, hogy már nem szeret annyira, mint régen, már nem vagyok neki elég fontos. Mostmár annak is örülök, ha néha megölel, vagy mond néhány jó szót. Én csak ezt a két megoldást tudom, hogy vagy elfogadod a helyzetet, vagy szervezel minél több közös programot, hogy minél többször lehessetek együtt. Kérdés, mennyire menne el rájuk, főleg, ha messze van. Bocs, jobb ötletem nekem sincs.
2011. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi de nem lehet hogy bele zugtál?
2011. márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De akkor is így volt, amikor még nem volt barátja. Úgyhogy nem tudom. Nem a barát tudata zavar, hanem hogy nem találkoztunk soha olyan "gyakran", mint én szerettem volna. (Két-három hónap sok?)


Ez a kérdés már felmerült bennem is, de nem, én a férfiakhoz vonzódom.

2011. márc. 15. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
És ha több programot szerveznél, nem tudnátok gyakrabban találkozni? :)
2011. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!