Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit kellene csinálnom?...

Mégis mit kellene csinálnom? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy férfi, akit körülbelül fél éve ismerek. Olyan szintű kémia van közöttünk, hogy azt leírni nem is igazán tudom, a lényeg, hogy iszonyatosan kívánjuk egymást. Lelkileg is abszolút egy hullámhosszon vagyunk, órákig tudunk beszélgetni stb. Viszont van egy kis szépséghibája a történetnek: hogy neki barátnője van és egy másfél éves gyereke. Mivel én meg nem vagyok k.urva és alapszabály, hogy házinyúlra nem lövünk, ezért nem történt semmi közöttünk, bár nem egy olyan alkalom volt, mikor történhetett volna és tudom, hogy neki sem lett volna ellenére. Én nem akarok felrúgni egy családot, csak azért, hogy nekem jó legyen, de nem tudom meddig fogom/fogjuk bírni. A munkánkból kifolyólag elég sok időt töltünk együtt, és szinte majdnem mindig kettesben vagyunk, ami eléggé megnehezíti a dolgom. Persze a körülöttünk lévő embereknek is feltűnik a dolog, nem egyszer tettek már rá utalást, hogy mindjárt robban a szoba, annyira tapintható közöttünk a feszültség..

Nem tudom mit tehetnék, teljesen tanácstalan vagyok. :( Tudom, hogy mennyire imádja a lányát, ő az élete és én meg tényleg nem akarom felrúgni a kapcsolatát, bár igazából nem tudom mennyire harmonikusan élnek együtt a barátnőjével..

A legjobb barátja azt mondta, hogy szurkol nekünk, mert szerinte nem illenek össze a jelenlegi partnerével. Ezenkívül említette azt is, hogy mostanában egyfolytában rólam beszél, de áh.. :S Olyan nehéz. :(

Volt már valaki ilyen helyzetben? Bármilyen segítség jól jönne.


2011. febr. 12. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan vannak ilyen helyzetben. És szerintem rendes is vagy, meg okos is, hogy nem akarod szétrugni a családot. Így megérted azt is amit írok: Most te szenvedsz. Ez 1 szenvedés. Lehet, hogy a szerelmed is szenved, de nem biztos, mert azért neki ott a családja. Mondjuk, ez egy fél szenvedés. Tehát másfél. Ha viszont belépsz a képbe, szenvedni fog a mostani barátnő, (1 szenvedés) , meg a gyerek, de nagyon, mondjuk a gyerek szenvedése 2 szenvedés. Tehát számold össze.

Biztos sokan már írják is a választ, hogy micsoda ökörség ez a számolás, lehet, hogy igaz is, de godnold meg: Mindenki a maga szenvedését tartja a legszörnybbnek, Kapja a tanácsokat: "jogod van élni, most vagy fiatal, stb... és persze ez is igaz. Jogod van élni, most vagy fiatal, ha elszalasztod, mindent elveszítesz. stb. De godnold meg! Mások majd szenvednek, hogy nehogy neked kelljen lemondani valamiről. Úgy hogy csak száémold össze nyugodtan, mennyi szenvedést okoznál. Nemcsak neked mondom, hanem mindenkinek, aki ilyen helyzetben van. Azt tanácsolom, várakozz... Várd ki, mi fog történni. Lehet, hogy szétmennek maguktól, mert nem szeretik egymást. Akkor is lesz szenvedés, de legalább nem te leszel az oka.

2011. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem míg nem hagyja el a nőt, ne áldozz fel érte semmit és légy erős, próbálj meg távolodni tőle.

Még ha valaha együtt is lesztek, akkor is ott lesz a lánya. Egész életetekben jelen lesznek a hétvégi apa-lánya találkozók, az exnővel való találkozás..

2011. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg nem kéne felborítani másoknak az életét.
2011. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy ne hitegesd magad. Az, h a barátja ezt mondja, szinte semmit nem jelent. Ha így történne köztetek bármi, nem jönnél ki belőle jól. Én elkerülném ezt az embert, de írtad, hogy nem teheted. Megpróbálnék nem belebonyolódni. Ha szar a házassága, előbb váljon el.
2011. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A férfinek kell döntenie. Vagy ott hagyja a családját, és téged választ, vagy csak szexuálisan akar téged, és továbbra is együtt marad a családjával. Itt a te döntésed áll. Melyiket választod?
2011. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Captain_pissedoff, ha végigolvastad volna, láttad volna, hogy NEM áll szándékomban tönkretenni a kapcsolatukat!! Másrészről azért elég nehéz ez nekem, tudván, hogy ő is érez irántam valamit..

A többieknek köszönöm a választ, én igyekszem, de nem könnyű. :( Szívem szerint bármikor, bárhol, bármit csinálnék vele, de ugye ez a családja miatt, háát.. nem egy ésszerű ötlet. Ismerőseim között szóba jött a felmondás lehetősége, de én nem akarom otthagyni az állásom, mert szeretem ezt a munkát, nem megterhelő, mindemellett még jól is fizet..

Ha esetleg még valakinek van ötlete, szívesen olvasnám.

2011. febr. 13. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:

A nővérem járt ugyanebben a cipőben, mint te, a különbség csak az volt, hogy az ő kiszemeltje házas volt, ami azért valljuk be, eléggé tud bonyolítani az ügyön. Ők két évig tartóztatták magukat, aztán a férfi nem bírta tovább, és beadta a válókeresetet. Egészen addig, amíg a bíró szét nem választotta a házaspárt, a nővérem és a férfi között nem történt semmi testi. Ennek lassan 7 éve, azóta is együtt vannak, boldogok és útban van a második baba. :)


Ezzel arra akartam célozni, hogy megéri várnod, még ha pokolian nehéz is. Mert ha a férfinek nem csak a farka üzeni, hogy 'akarom ezt a nőt!' hanem a szíve is arra ösztönzi, hogy 'igen, ő az igazi!' akkor egy idő után (akármennyire is szeretne) nem fog tudni ellenállni.


Az egyik válaszoló írta, hogy ha ott is hagyja a barátnőjét, akkor is tartani fogják a kapcsolatot a gyerek miatt.. Ez igaz, de ha téged választott, úgysem fog visszamenni hozzá, emiatt ne aggódj.


Sok erőt kívánok neked és remélem egymásra találtok! :)

2011. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy minden nap látod,

tudom, hogy hülyén hangzik, de szerintem csak két dolog tud segíteni az ilyesmin:

1 munkahelyet váltasz és nem látod minden nap, mondjuk ez nem egyszerű

2 szerelmes leszel valakibe ezt meg sajnos nem tudod befolyásolni.

Szerintem mind a kettőtől elég hamar elfeledkezel a kémiáról, mert az az igazság a kémia csak kémia, de addig nagyon nem tudsz mit tenni, hogy jobban érezd magad :(

2011. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szép Tőled,hogy nem akarsz szétdúlni egy kapcsolatot,maradjon is így!Ha nem tudsz felülkerekedni a helyzeten,akkor keress másik állást magadnak.Ne tedd tönkre mások életét,hagyd békén a családos férfit!
2011. febr. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!