Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót használok,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátlót használok, és elvileg minden rendben vele, mégis 2napja késik a menzeszem, akkor szerintetek érdemes tesztet csinálnom?

Figyelt kérdés
Jobban mondva pénteken este kellett volna megjönnie, és van is valami azóta, de azért vérzésnek nem mondanám. Segítsetek légyszi!
2011. jún. 5. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kevés a mennyisége vagy egyáltalán nem jön meg szünetben, akkor nem árthat a teszt.
2011. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos fogamzásgátló mellett is teherbe lehet esni, bár nagyon kicsi rá az esély rendes használat mellett.

Viszont terhesség alatt is lehet úgynevezett köztesvérzés, főleg az elején, amikor a vérzés általában gyengébb egy normális menstruációnál, de mégis könnyen összetéveszhető vele.

Mindenesetre ne pánikolj, de télleg vegyél egy tesztet ha azt látod, hogy a vérzésed nagyon eltér a megszokottól.

Lehet, hogy az eltérést étrendbeli vagy életviteli változás okozza, de az is lehet, hogy terhesség, szóval jobb meggyőződni róla.

Amúgy ha teszt negatív lett, de később tapasztalsz más aggasztó jelet, vagy a következő vérzésed is furcsa, mindenképp csinálj újabb tesztet, mivel lehet, hogy az első teszt során még nem volt elég magas a hormonszint, hogy a teszt ki tudja mutatni.

Általában ugye a hormonszint a beágyazódástól számítva 10-12 nap után lesz olyan magas, hogy ki lehessen mutatni. De amikor egy fórumon a teherbeesni kívánó hölgyek figyelemmel kísérték, hogy melyik nap mutatta már ki a teszt a terhességet, és visszaszámolták, hogy akkor mennyi idős lehetett a magzat, sokan találták, hogy az első 30 napban ki se mutatta a teszt, hiába voltak terhesek.

2011. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
ilyen az mikor valaki gyerek fejjel kezd el dugni össze vissza és aztán anonim netes arcoktól kér tanácsot
2011. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Te utolsó, ritka nagy gyökér vagy. Többieknek nagyon köszi!
2011. jún. 5. 23:15
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok a gyökér? Hány éves vagy? Cseszd meg felelőtlenül szexelsz össze vissza, nem ismered a saját tested, nem tudod, hogy működik a fogamzásgátló. Pfff. és még én vagyok a gyökér.
2011. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, te vagy a gyökér. 23 éves vagyok, négy éve vagyok ugyanazzal a pasival, hét éve szedek fogamzásgátlót, és ismerem a testem, pont azért tűnt fel, hogy nem olyan, mint szokott lenni. Nem értem ebben mi szúrja a te nyárspolgári szemedet. Anyád szexelt felelőtlenül...
2011. jún. 6. 19:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, és mellesleg ha nincs érdemi hozzáfűznivalód a dolgokhoz, akkor minek írkálsz ide? Jó idejárni arc nélkül oltogatni az embereket? Egyre több van az olyan rosszindulatú görényekből, mint te.
2011. jún. 6. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha hét éve folyamatosan szedsz fogamzásgátlót, és a vérzésed helyett csak vmi vérzésnek nem nevezhető dolgot tapasztalsz, akkor egy időre (legalább 3 hónapra) abba kellene hagynod a szedését, mielőtt teljesen elvékonyítja a nyálkahártyád.
2011. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, köszi a választ, fontolóra is veszem. Viszont most voltam nőgyógyásznál, és azt mondta, hogy valószínűleg a vizsgaidőszakom miatt van az egész, némileg túl vagy terhelve, nem alszom, kivagyok, stb...
2011. jún. 6. 19:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat az is. De szerintem (és a dokim szerint) 5 év után alapból érdemes legalább egy 3 hónapos szünetet tartani, megnézni, hogy visszaáll-e rendesen a peteérés.
2011. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!