Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is leszólja a főztjét...

Másnak is leszólja a főztjét a szakács rokona/ismerőse?

Figyelt kérdés

Mert nálunk a szakács rokon mindenki ételét megkritizálja, meg nem eszik belőle, meg mindenkire azt mondja nem tud főzni. Miért van ez?


Most ötlött fel bennem, rágcsálom a "séf" rizottóját, de az enyém jobban ízlik....


2011. febr. 13. 17:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát mivel mindenért húzza a száját kiakad és dühöng (szerintem utánozza azt a gordon remseyt) ezért nem feltétlen :D Mondjuk múltkor megmondtam neki a magamét mikor elkezdte húzni a száját a saját magamnak készített vacsora láttán....
2011. febr. 13. 17:13
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy szakácstanuló pasim. Nagyképű volt. Emlékszem egyszer ebédelni akartunk, beleszagolt a kajába, és mondta, hogy ez milyen amatőri módon lett megcsinálva. Nem is evett belőle...

Na itt dobtam ki.. Mit képzel magáról?:@

2011. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

17:14 vagyok

Amúgy anyukám nagyon finom főz, mostani barátom is imádja a főztjeit..

2011. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ismerős ez a fickó is "éhezik otthon, mert ehetetlen a kaja" de azért ott a pocakja....
2011. febr. 13. 17:17
 15/24 anonim ***** válasza:
Nekem a volt szakács barátom csinált egyszer paradicsomlevest, ehetetlen volt.
2011. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Párom,szakács,ill.idén végez,jól,főz,de néha ő is el tud szállni magától,ő is leszólja a saját anyját ,mondjuk csak finoman,pedig nagyon jól főz,én még kezdő vagyok a főzésben,engem is leszokott szólni,akkor össze is kapunk egy kicsit ,de inkább azt élvezi ha cukkolhat:)
2011. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem mert én is szakács vagyok:)Amúgy ha valami nem izlett nekem valakinél az azota sem izlik h szakács lettem,szóval nem amiatt nem szeretek ezt azt mert szakács vagyok.Leszolni nem szoktam senkit.Olyan volt h tanácsot adtam tesomnak,persze nem fogadta meg és én vagyok a hülye,de vele az a baj h makacs és semmiben nem jo az ember véleménye,többször szolt be ö nekem mint forditva.(Amúgy én csak azt emlitettem meg neki h ne csak csirkemellböl csinálja a húslevest mert abbol nem lesz olyan jó,hanem tegyen bele far hátat és egyéb husit is,mert szerintem csak mellböl nem lehet jó huslevest csinálni).Ő sokkal jobban kritizálja még azt a dolgot is ami mindenki más szerint isteni.Viszony van egy szakács ismerösöm na hát az már volt h leszolt dolgot(amikor kedztem a sulit és első csigámat sütöttem)pont azt fogta ki azota nagyon eltalálom de akkor nem értette meg h az az első csak monsta a magét h mért nem jo és h legközelebb hogy csináljam hát megcsináltam úgy és hát nem lett jo,valoszinüleg más tésztával csinálja.Szóval nem kel ahoz szakácsnak lenni h leszoljon valaki.
2011. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hehe. :) Én szakácsnak tanulok és hála eddig még nem estem bele ebbe a hibába. Annyi rossz van eddig bennem, hogy felkapom a fejem, ha valaki nem úgy csinál valamit, mint ahogy tanítják, de akkor is csendben maradok, hisz mindenki másképp főz, ez nem suli, ahol megbukunk, ha nem a Nagykönyv szerint tesszük a dolgunkat. :)

De gyakorlati helyemen volt egy séf, aki mindenkit leszólt, még a saját kollégáját is, mi tanulók nem is mehettünk a tűzhely közelébe se... Beképzeltek, el vannak maguktól szállva, mert ők tanulták és csak az a helyes és jó, na meg a finom, pedig nem.

21/L

2011. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 tetris ***** válasza:
100%

Hát ha ilyen sértődékeny, akkor be kell burkolni szépen a kritikai megjegyzéseket.

Lehet például ilyeneket mondani:

- Milyen furcsa íze van ennek a ....

- Szokatlan ez az ízesítés. Te ezt így szereted?

- Azt hittem leégetted.... Ja, csak pirítva van?

- Hát én biztos nem így csináltam volna....

- Tettél bele rendesen ízesítőket?

- Ezt mikor főzted meg? A múlt héten?

- Nem kaptál frisset a piacon?

Most hirtelen csak ennyi pikírt megjegyzés jutott eszembe, de velem aztán biztos nem szórakozna.

2011. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó te olvasol Fable-t? :D


A többi szakács aki írt, annak lenne egy hatalmas tanácsom! Sose szóljatok le senkit mert nem fognak titeket kedvelni az emberek. Ki így ki úgy főz :)


Tényleg! Én pl. finomabb rizotto-t csinálok szerintem :D az övét megettem, finom volt, de az enyémtől kéj-nyögök :D

2011. febr. 13. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!