Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy anya...

Normális, hogy egy anya ennyire leszólja a gyereke öltözködését?

Figyelt kérdés

17 vagyok, olyan átlagos-tornacipős lány, általában farmert hordok meg egyszerű, vagy kicsit mintás, visszafogott felsőket, néha karkötők, bedugós nem hosszú fülbevaló stb.

anya meg nagyon idegesítő, szerinte jobb lenne ha Amnesia-ban, Mayo Chixben, Keyoban, GinTonicban vásárolnék, amik tök drága helyek, de anya semmi pénzt nem sajnál rá (nem vagyunk szegények). szerintem azok a cuccok huszonéveseken jobban állnának, engem kiröhögnének a suliban, ha úgy lennék felöltözve mint a mayo chixes vivatrendes "karácsonyfák" + anya szerint a torncipő béna és magas sarkút kell hordanom. múltkor hozott nekem vmi ezüstös koktélrucit és mondtam h óó köszönöm majd bátyám esküvőjére pont jó lesz mire elképedt h azt miért nem suliba akarom hordani, miért teszem el nyár végéig. anya szerint az egyszerű farmeros torancipős lányok unalmasak és csúnyák és tűnjek ki közülök a tömegből. és anya szerint azért nem találok normális fiút mert az ilyen szürke (szerintem csak visszafogott) lányok nem kellenek nekik bezzeg ha Amnesias cuccban járnék 12 centis sarkú cipővel.


ez normális? hogy győzzem meg, hogy úgy öltözöm ahogy szeretnék és kész ne szóljon bele?


17L Szeged


2010. jún. 16. 08:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Anyukád gondolom saját magát akarja benned látni. Vidd el anyudat egy plázába és mutasd meg neki a plázarib@ancokat, kérdezd meg, hogy valóban így szeretne téged látni ? Állj melléjük, és észre fogja venni, hogy pont a farmeroddal tornacipőddel tűnsz ki a tömegből.

Nagyon fura nekem az ilyen anya. Mellesleg ezüst koktélruhában még a plázabiccsek sem járnak suliba. Szerintem.

2010. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Légy őszinte anyukáddal és mond meg neki, hogy az nem a te stílusod. Nem érzed magad jól benne, neked ez az összeállítás tetszik és örülnél, ha elfogadná az öltözködési stílusod, mert ez vagy te.

Az én anyukám se volt oda anno, amikor én is hasonlóképpen öltözködtem, de nálam 14 évesen jött a pálfordulás és kezdtem nőiesen öltözködni (pont az általad említett márkákból szoktam olykor szemezgetni, de tény, hogy piszok drágák). Azóta ez van, így érzem jól magam. Én pl. egy átlagos hétköznapon is úgy öltözöm, mint mások alkalmakkor. Nekem így kényelmes, neked úgy. Ha az én lányom lennél, akkor úgy lennék vele, hogy majd csak megváltozik az ízlésed, ha nem, akkor meg nem.

Anyukádnak pedig, bocsáss meg, nem sértésből mondom, de néhol hibás a mai fiatalokról alkotott képe.

2010. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Próbáld meg elmondani neki, hogy te nem érzed jól magad az olyan ruhákban, és nem is a te stílusod, és ha egy srác csak akkor vesz észre, ha azokban járkálsz, akkor nem is akarsz vele összejönni. Ilyesmik. Ha így sem érti meg, szimplán ne foglalkozz vele, majd beletörődik. Amúgy szerintem pont a Mayo Chix-es és hasonló ruhák azok, amik szembejönnek kb minden harmadik emberen az utcán. Így nem lehet kitűnni a tömegből.
2010. jún. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

megértelek.

Egyerűen öltözz saját ízlésednek megfelelően.

Esetleg elmondhatod neki, amit leírtál és azt, hogy abban érzed jól magad.

Édesanyád kimondott nőcis típus lehet. Te lehet, hogy inkább sportos.

2010. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Pont a mayi chix a keyo , amnesia, és társai az olcsó gagyi tömegcucc.....
2010. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Azért nem plázaribinek akar öltöztetni csak "csininek". utolsó: ezek a márkák nem gagyik, igényesek meg minden, és hát olcsónak se nevezném őket azért (8-10 ezer egy top stb). de hozzám nem illik.
2010. jún. 16. 09:01
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Keress neki cikkeket az interneten arról, hogy a magas sarkú cipő hogyan teszi tönkre a nők lábát (gerincét stb.).
2010. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Légy erős, és ne törődj vele, hogy mondja, csak mondja. 17 évesen úgyis azt veszel fel, amit Te akarsz, ő meg csak had mondja. Bírd ki. Előbb utóbb rájön, hogy nem tudja Rád erőszakolni az ő ízlését, akaratát.

Nem kell sehogysem meggyőznöd, mert a jelek szerint elég határozott véleménye van anyukádnak az öltözködés és annak hatásáról az emberekre :-)

Türelmesnek kell lenned vele, engedd el a füled mellett a beszólásait, majd 1-2 év múlva beletörődik, hogy már nem tud rád hatással lenni. Szeretettel válaszolj neki, ne azt érezze, hogy lerázod és már nem vagy az ő irányítható kicsi lánya, attól még nagyon szereted őt, csak nem értesz vele egyet pl. az öltözködésben. Sok sikert!

2010. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Lázadj! :D Nézd meg az Ozora honlapját, vedd föl a goa stílust, és akkor teljesül a vágya, ki fogsz tűnni a tömegből, de nem úgy, ahogy ő akarta...

Viccet félretéve, ő nem öltözhetett így 17 évesen, most meg, hogy megtehetné, már a kora nem engedi meg. Elnézően kell vele bánni, mert szánni való ez a viselkedés, te csak mosolyogj, mikor szapul, aztán húzd föl a tornacipőt, és a farmert és irány a nagy világ.

2010. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Hát 5 évvel ezelőtt nagyon divatosak voltak a cuccok, mostmár inkább azok a parasztok hordják akik , megtehetik.

Mostmár a Stradivarius , a Bershka és a Zara a divatos:)--->ezek még olcsóbbak , nem mindegyik áru , de a pólók azok igen .

Nekem se jön be a te stíusod,de ha nekeed ez tetszik, és anyudnak nincs igaza mert,ez a te stílusod és fogadja el...

2010. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!