Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kinn élnél külföldön,...

Ha kinn élnél külföldön, akkor szereznél munkát a testvérednek, ha nagyon nagy kakiban van?

Figyelt kérdés

1.5 éve nem találok itthon a munkát és már nagyon szenvedek,nem sajnáltatni akarom magam,de tényleg nem találok semmit,pedig nem válogatok!A testvérem mindig a szememre hányja hogy lehet így élni,mondom szerzel nekem ott kint munkát?Valamiért nem akar,nem tudom miért,pedig jó munka erő vagyok és nem válogatok,8 évet lehuztam egy munkahelyen,érettségim van,2 szakmám,a nyelvet is beszélem,nem perfektül,de el lennék azért!Nem tudom hogy irigységből nem teszi hogy segítt nekem,vagy én nem tudom!

Nem nagyon szoktam segíttséget elfogadni és még nem is voltam rászorulva,de most nagyon nagy szükségem lenne rá!

Mondani mondtam neki egyszer hogy ha tud valamit segíttsen,mert még mosogatni is elmennék ott kinnt,de kitért a téma elől!Ha nagyon akarna tudna segítteni!!

N


2011. febr. 14. 16:26
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Lehet hogy eddig azert nem segitett, mert ugy vette eszre hogy nem gondolod teljesen komolyan.


Ebben mondjuk lehet hogy igazad van!

2011. febr. 14. 17:24
 22/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:19


Innen látni milyen kis buta vagy!Az hogy nem magyar az anyanyelvem az nem azt jelenti hogy nem magyar vagyok,de az gondolom felsem merült benned,hogy esetleg magyar szülöktől más országban születtem és ott nőttem fel!De persze az már egyből román!

2011. febr. 14. 17:34
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
megkérdezhetem melyik országban él a tesód és mit csinál? mert nem mindegy melyik országról beszélünk. én éltem már angliában és most jelenleg németországban. angliában 10 nap után találtam munkát itt németben pedig jópár hónapja semmit. sem mosogatás sem hoteltakarítást semmit. ide még munkavállalói engedély is kell, szóval nem egyszerű a dolog. angliába egyedül minden segítség nélkül mentem ki és egyedül segítség nélkül találtam 10 nap alatt munkát.
2011. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
megkérdezheted!svájcban él!
2011. febr. 14. 17:56
 25/27 anonim ***** válasza:
78%

"Azért írtam azt hogy mosogatónak is elmennék,ahhoz nem kell olyan jó nyelvtudás!" Nana!!! Valahol bizony kell, ettől a tévhittől teljesen jószándákúan óva intelek! Minden nálad jobb nyelvtudású nagyobb eséllyel indul a mosogatói állásért, ha ott van nálad jobb és munkanélküli és akar dolgozni...


"Ha nagyon akarna akkor tudna,de még meg sem kérdezi.Azzal hogy kicsit körbeérdeklődne szerintem veszteni való nincs!Nem várok tőle nagy dolgot,csak annyit hogy ismerősöktől érdekldődjön körbe és szóljon ha van valami."

Bocs, de mit vársz, hogy nyalja ki a seggedet, hogy lennél-e olyan kedves elfogadni a segítségét?!? :)

Erről a hozzáállásról beszéltem, és sajnos úgy látszik, hiába! Mi az, hogy meg sem kérdezi? Mit kéne neki kérdezni? Nem lehet, hogy úgy gondolja -teljesen jogosan-, hogy neked kéne kérdezni, hogy akarsz valamit?!

Ha dolgozni akarsz, külföldön, akkor úgyis megtalálod a segítséget a hozzászólások között. Ha komolyan dolgozni akarsz, a 16.52 kommentemben leírtam, milyen hozzáállással jutsz sikerhez, és a 17.15-ös is írt erről. Erről jut eszembe: először ingyen, lutrira dolgoztam Ausztriában, persze beígért fizetéssel, valóságban azonban ráfizetéssel egy töröknél, 1 hétig. (Akikről köztudott, hogy át akarják vágni az embert, nagyon ott kell lenni, de csak ez volt akkor, internet, autó, ismerős...stb nélkül.) Munkaidő 11-től az éjszakai zárásig, a maradék szabadidőben felkerestem a helyi Munkaügyi Központot, és ott kerestem az állásokat, még állásinterjún is voltam (sajnos sikertelenül). Te még a tesódhoz is elmehetsz talán pár napra (?), míg ott keresgélsz, vagy? Szerintem ez volt a legjobb, amit tehettem, és javaslom, hogy Te is ezt nézd, a célodra törekedj, azért tegyél és ne a tesódra vagy egy megmentőre várj! Tudod, nekem nem adtak ilyen jó tippeket, mert akkoriban még nem volt számítógép és olyan környezetem, de félmondatokra is "ráharaptam", így értem el azt a jelenleg még keveset, így el sem tudom képzelni, hogy akinek ennyi mindent írnak, ne vegye észre belőle, amit érdemes meglépni. Remélem, azért segítettem!

16.52

2011. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban valóban jobb a helyzet, legalábbis a fővárosban, ahol nemrég egy ismerősöm dolgozot,t a mosogatás tekintetében: ott valóban dolgoznak elég gyér nyelvtudással is takarító, konyhalány, mindenes...stb munkakörökben. Mivel nem EU, a munkavállalásival van csak gond, tehát ha mindenáron oda akarsz menni, akkor előtte jó letisztázni a munkahelyet!

Úgy tudom, csak akkor lehet hivatalos, ha a svájci cég elintézi a munkavállalásit. Tehát miután sikerül, a munkavállalásiig nem élősködhetsz a tesód nyakán, oda-visszautazásra legyen pénzed és ez legyen egyértelmű a tesódnak is, javaslom. Mindenre fel kell készülni, lehet, hogy addig feketén foglalkoztatnak. Olcsó szállást is kell keresni, miután megvan a munkahely, de szerintem ez hatalmas előny, hogy VÉGSZÜKSÉGBEN van, akire számíthatsz. MERT! Pont azért, mert Neked már van ott ismerősöd, nem kell az utcán aludnod, ha pl. kimész hétfőn és aznap még nem találtál munkát. Csak megbeszélés kérdése: ha azt mondja, nem tud segíteni, akkor megkérheted, hogy 1 hétre, pár napra kimehetnél-e hozzájuk, mert (TE) szeretnél ott munkát keresni. (Munkaügyi központok, boltokban..stb kilincselni, amiket írtunk.)

Még az is felmerült bennem, hogy esetleg azért nem akarja, hogy mosgató légy ott, hogy "ne égesd", ha ő olyan jó munkakörbe dolgozik.

A lényeg, hogyha nem segít, akkor azt is el kell fogadni, ez van, és akkor sem vagy elveszve, mert nyelvtudással a világ valamennyi olyan nyelvet beszélő országában (Auszr-Németo-Svájc, de ha kicsit tudsz spanyolul, üdülőhelyeken még ott is) van esélyed, amit magadnak kell megcsinálnod. HA akarod, és mindent megteszel érte.

Az iwiwen is van minden országra ott lakó magyarok szövetsége, nagyobb városokban magyarok találkozója, ők is segíthetnek, ha ott valóban olyan könnyű munkát kapni. Minél több olyannal vagy kapcsolatban, akik segítHETnek, annál nagyobb az esélye, annál hamarabb jön a siker. (Ismerősöm nulla nyelvtudással dolgozott magyaroknál.)

Ha komolyan gondolod, sok sikert!

16.52

2011. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Még az is felmerült bennem, hogy esetleg azért nem akarja, hogy mosgató légy ott, hogy "ne égesd", ha ő olyan jó munkakörbe dolgozik



Háát igen!Én is erre gondoltam és szerintem ez lehet a pakliban!Amúgy köszi a válaszokat!

2011. febr. 14. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!