Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem ezt túl ép ésszel?

Hogyan éljem ezt túl ép ésszel?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a házasságom,elején nem ilyen volt.Nem részletezem,mert nem lenne elég az oldal...Nem hozzám illő embert választottam férjnek,ez mindenben kiütközik és borzasztó együtt élni.Ő még elvan,de nekem már örökké a rossz kedv és a szomorúság van,mert ez rányomja a bélyegét mindenre.Van egy kis gyerekünk is...Szerintem ő miatta nem akar válni,mivel én csak messzire tudnék költözni vele.

Hogyan lehet együtt élni így?Már nem látok kiutat,ha válnánk,lehet,nem tudnám eltartani egyedül a gyereket,de együtt nem megy.Sajnos nem tudunk leülni megbeszélni,ha én szeretném is,ő elfut a gond elől,nem akarja megoldani.Olyan,mintha neki ez így jó lenne,pedig tudom,hogy neki sem jó....Mit lehet tenni ilyenkor?


2011. febr. 15. 09:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjed is tudja, hogy egyéb okok miatt nem tudod elhagyni. Így ő is nyugiban van, nem tesz semmit a házasságotok normalizálása érdekében.

Én összepakolnék és pár napra elutaznék pl.: valamelyik rokonomhoz. Talán akkor rájön ő is, hogy vannak dolgok amikről muszáj beszélni.

2011. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Valahogy meg próbálnod vele beszélni. Ezt a gyerek látja kárát nagyon veletek együtt. A megoldásokat kellene megbeszélni. Semmilyen lehetőség nincs arra, hogy ne messzire kelljen költöznöd?
2011. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
23%
Itt is csak hangsúlyozni tudom. Nem kellett volna elhamarkodni a gyerek és házasság témát!
2011. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs semmi más megoldás.Nekem csak a GYED-em van,abból nehéz lenne egyedül egy gyerekkel.Tudom,hogy a férjem beletojik mindenbe,nem is tesz erőfeszítéseket a béke érdekében.Ha gond van,én őrlődöm csak,ő majd lesz valahogy típus.A legrosszabb az,hogy már én is sokszor elvesztem magam felett az uralmat és minősíthetetlenül kiabálok,mert nem bírom nézni,hogy semminek néz,már a hangomat sem hallja meg.
2011. febr. 15. 09:58
 5/31 A kérdező kommentje:

Semmit nem hamarkodtunk el.Tervezett házasság és gyerek van,mint írtam,nem ilyennek indult a dolog.

Segítő szándékú emberek kommentjeit várom.

2011. febr. 15. 10:00
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
Semmi gond,ahelyett,hogy szomorkodsz,tekints előre!Minden energiáddal törekedj arra,hogy szerezz magadnak munkát a jövőben.Más megoldás nincs,meg kell állnod a saját lábadon,gyerkőccel együtt.
2011. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%

hazudik aki azt mondja, hogy a válás után jobb lesz neked és a gyereknek. le fognak pontozni, de nem érdekel! a válás negatív összegű játszma. mindketten rosszul fogtok kijönni belőle lelkileg, anyagilag, mindenhogy. az sem igaz, hogy a gyereknek jobb lesz. nyilván ragaszkodik az apjához, hisz őt is szereti. neki semmi baja az apjával, sőt. (nyilván ide azok az esetek, amikor az apa alkoholista agresszív állat, nem vehetők be).

A kisgyerekek mindig a kapcsolat legnagyobb válságát hozzák el. a régiek ezt tudták, csak ma a nagyobb válási szabadság kapcsán már nincs kedv, erő, idő kivárni, hogy utána majd javuljon a helyzet. szinte minden házasság átmegy ezen. hullámvölgy! de sokan kijönnek belőle, mikor az anya visszamegy dolgozni!

Ne haragudj, hogy ezt írom, de nem arról van szó, hogy te túl sokszor, túlzott mértékben aggódsz és vitatkozol vele? mert nekem igy tűnik. nincs ezzel baj... csak tudd magadról. Ha nekem minden nap a férjem balhézna az aggodalmai miatt, akkor én is igy reagálnék egy idő után. megszokja a balhékat és mivel úgysem tud mit tenni, hát inkább próbál kibújni a konfliktusból, mintha nem is hallaná! és ha a pár egyik tagja állandóan aggódik, akkor nyilván nagyon borulna egy idő után a rendszer, ha a másik is ilyen lenne. mi lenne? állandóan együtt pánikolnátok a jövő miatt? egyensúly!!!

ne hari, hogy ezt írom, de mit gondolsz mi lesz, ha elválsz? elmehetsz dolgozni, a kicsi meg megy bölcsibe, oviba! miért nem teszed ezt házasságon belül? menj vissza dolgozni: lesz pénzetek, egy csomó dolog történik veled, ami lefáraszt, nem fogsz annyit aggódni. lesz újra beszélgetési téma, ha más nem, hát az, hogy kivel mi történt a munkahelyen, vagy mit mondott a nevelőnő a bölcsiben-oviban, stb.

ne válni akarj, hanem megoldani a helyzetet!

2011. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
A férjed is fog gyerektartást fizetni. Átmenetileg egy kicsit nem tudnak Neked segíteni? pl rokonok. Miért kellene Neked költözni?
2011. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az előttem szólóval, még azt tenném hozzá, hogy gondolj bele, ha Vele maradsz elveszed magadtól azt a lehetőséget, hogy másvalakivel boldogabb életet élj, olyan valakivel aki valóban szeret Téged. Ha most nem lépsz csak az idő megy, de nem fog jobbra fordulni a helyzet, Neked kell most összeszedni magad és irányítani a dolgokat. Az meg hogy most szomorú vagy, veszekszel stb. csakis emiatt van, attól még nem váltál ilyenné, csak átmeneti állapot. Lesz ez még jobb is. Fel a fejjel!
2011. febr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%
Engem azért érdekelne az is, hogy mit jelent pontosan az, hogy "nem így indult" és hogy miért nem hozzád illő embert választottál, pontosabban miért nem ismerted meg eléggé esküvő előtt. Nem cseszegetésből kérdezem.
2011. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!