Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a szakítást?

Hogyan éljem túl a szakítást?

Figyelt kérdés
A barátom 32 éves kamionsofőr,én pedig 19 éves egyetemista.2 éve jöttünk össze,idő közben össze is költöztünk.Én imádom őt,és néha úgy érzem,hogy is engem.Viszont kezdettől fogva voltak vitáink hülye kis apróságokon,illetve egy komoly dolgon,mégpedig az italon.Nem mondom,hogy alkoholista,de van,hogy elég csúnyán leissza magát.Én utálom,ha valaki nem tudja megtartani a mértéket az ivásban,azzal nincs bajom,ha iszik egy üveg sört,vagy egy pohár bort a vacsorához,de a részegséget nem tolerálom...Főleg ha többször előfordul.Egy hete nagyon csúnyán berúgott (nem voltam vele,csak telefonon beszéltünk),inzultált,összevesztünk,de utána megígérte,hogy ilyen soha többé nem fordul elő.Megbocsátottam,mert imádom.Ma este felhívtam,mert megígérte,hogy hív,de nem jelentkezett,és megint kissé ittas állapotban volt.Nem bírtam tovább és szakítottam vele.Nem tudom,mit csináljak,mert annyira,de annyira szeretem,ez volt az első komoly kapcsolatom,nem rég költöztünk össze,iszonyú boldog voltam...Most meg jön ez...Annyira rossz...Lehet,hogy nem kellett volna szakítani..Most mit tegyek?:(
2011. aug. 17. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
El tudod képzelni egy olyan emberrel az életedet, aki nemcsak hogy iszik, de csak hiteget, a levegőbe ígérget és inzultál?
2011. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni...Én is néha hülye vagyok,és hisztizek olyanon is,amin nem kéne...És annyira de annyira szeretem...és ha nem iszik,érzem,hogy ő is...Annyira rossz,végre találtam valakit,akit szerettem,és ő is engem,és a hülye ital miatt vége...:(
2011. aug. 17. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:

"...néha úgy érzem,hogy is engem"

Arra ne alapozz egy kapcsolatot, ha csak néha érzed, hogy ő is imád.

Más: Elnézést kérek azoktól a kamionosoktól, akikre ez nem vonatkozik (és valljuk be, ők vannak kisebbségben), de nem arról híresek, hogy józan életűek, és hűségesek.

2011. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy kidobtad. Honnan tudod, hogy nem iszik minden nap? Először csak 1 héten kétszer issza le magát, aztán a köztes időben is iszogatni kezd és így tovább. Az alkoholista ember lop, csal, hazudik. Nincs vele jövőd.

Ilyen embert nem tudsz szeretni éveken keresztül.

Saját tapasztalatból mondom, az apámat a második felesége 16 év után tette ki és ez alatt semmit nem értek el, sehova nem jutottak, pedig a nő nem ivott egy kortyot sem. Az apám egy jó humorú, kedves ember volt, soha nem emelt kezet senkire csak minden nap ivott és aludt. Ez nem volt élet.

Májbetegségbe halt bele 55 évesen.

Ezt akarod te is?

2011. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez volt a legjobb döntés amit tehettél. Ő (most ne sértődj ám meg) hozzád képest felnőtt(ebb). Változni már nem hiszem, hogy fog, hiszen azt írod, hogy kezdettől fogva fent áll ez a probléma. Tehát valószínűleg már azelőtt is iszákos volt, hogy összejöttetek, miattad sem változott meg, úgyhogy sokat ne várj tőle. Jobb ez így hidd el. Most még fáj, ez természetes, de ne a szép emlékek jussanak eszedbe, hanem arra próbálj mindvégig gondolni, hogy miért szakítottál és képzeld el a közös jövőtöket mondjuk 10 év múlva...ő nem változik, még többet iszik, alkoholista lesz...nem hiszem, hogy ilyen férjet kívánsz magadnak.
2011. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj vele világosan, úgy értem egy ilyen ultimátumszerűt adj neki. Mondd hogy nagyon szereted és nem akarod hogy vége legyen de nem tudod elfogadni a részegséget, úgyhogy ezen változtasson. Persze ez nem könnyű =/ biztosan nem a legrosszabb eset mint néhányan akik naponta a sárgaföldig isszák magukat de attól még függőség. segíthetnél is neki pl keresni valamit ami helyettesíteni tudja nála ezt vagy pszichológussal beszéljen, passz.

Amúgy fura ez, azt vettem észre hogy vannak olyan emberek akik hiába isznak sokat max csak még kedvesebbek vagy csak fáradtak lesznek viszont vannak néhányan akiknek a legrosszabb énjét hozza ki a részegség.

2011. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22.05 vagyok. A többiekkel is egyet értek h helyeslik a végét a dolognak, én csak azért adtam ezt a tanácsot mert én magam nem igazán tudok elengedni embereket, küzdök amíg lehet minden eszközzel ha szeretek valakit lol. De mindennek van határa persze, viszont sajnos olyan ritka a kiegyensúlyozott, boldog kapcsolat =(( még ami annak is látszik sokszor a párok csak tettetik mások előtt h minden rendben. (ezt amúgy totál hülyeségnek tartom a problémák elfedése csak nagyobb gondot okozhat)
2011. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

*hogy ő is engem.

Vagyis azért nem csak néha érzem...

Az a baj,hogy belőle is a legrosszabbat hozza ki az alkohol...Annyira nehéz a rosszat látni abban az emberben,akit mindennél jobban szeretek.

Igazából a teljes igazság az az,hogy mielőtt mi össze jöttünk ő sokat ivott (saját és ismerősök elmondása alapján) és mikor már együtt voltunk,akkor is előfordult azért.Aztán ahogy elmélyült a kapcsolatunk szinte teljesen abbahagyta,max egy pohár sör,ilyesmi...Mostanában meg pár hete megint elkezdte.Pedig nincsenek olyan problémái/problémáink,ami ezt indokolná,inkább az,hogy új céghez került,ahol a kollégák partnerek ebben.Ezzel nem mentem fel a barátomat,csak azt akarom érzékeltetni,hogy nem azért teszi,mert valami komoly probléma elől menekül az italba...

2011. aug. 17. 22:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és még pluszban van egy olyan gond is,hogy az ő nevén van pl a telefonom,ami előfizetéses,tehát erről beszélnem kéne vele,hogy hogy legyen,a lakás ahova költöztünk,az is az övé,tehát vissza kéne adnom a kulcsokat,ott van egy csomó cuccom,amiket el kellene hoznom,ilyesmik és most meg nem veszi fel a telefont,hogy meg tudjam vele beszélni,hogy hogy legyen...Én meg ha már így alakult,szeretném minél gyorsabban lezárni:(
2011. aug. 17. 22:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Oh értem. Veszekedve váltatok el? Szóval ez már végleges elválás volt? Viszont ha vissza sem hív akkor azt mondom h nem érdemes vele foglalkozni mert sokat kellene tennie azért hogy "rendbe jöjjetek" és lapátolnia nálad. na mind1.

a telefon és a kulcs nem nagy dolog, ha szüksége lesz rá biztosan hív de nem ismerem.. most komolyan amúgy tényleg el tudnád felejteni gyorsan és lezárni ha igazán szereted? amúgy persze ha biztos a dolog én azt mondom h tényleg a legjobb gyorsan túlesni rajta és elfelejteni

2011. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!