Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy bizonyos férfiak...

Igaz az, hogy bizonyos férfiak csak lánygyerekeket vagy csak fiúgyerekeket tudnak csinálni? Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki mindig lányt szeretett volna, és már ez a negyedik fiúgyerekük. Ő mondta,h állítólag a férjének is csak fiútestvére van, tehát az apjuk is csak fiút tudott csinálni és ez öröklődött.

Ez komoly? Hogy lehet ez? :(


2011. febr. 15. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
ez marhaság.
2011. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Van ilyen, de ez nem minden férfire igaz. Körülbelül tízezerből egy pasira.

Az tény, hogy van olyan, hogy egy adott családban jellemzőbbek a fiúk, vagy a lányok, de ez maximálisan a véletlen műve, hogy milyen nemű gyerek születik.

Olyan is van, hogy az egyik generációban több a lány, aztán a fiú és ez így ismétlődik. Ez meglehetősen gyakori.

(Egy ápoló)

2011. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%
genetika,de lehetnek kivételek...
2011. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
86%
Nem,hisyem de syerintem véletlen.:D
2011. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
pl: páromnak bátyja van,apjának is fiú testvére volt,de szerintem párom tesójának lánya lesz(megérzés),majd nemsokára kiderül...:D
2011. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Viszont vannak olyan PÁROK, akiknek csak egynemű gyermekeik születnek (kettőn áll a vásár, ez a biológiában is érvényes). Ennek nem tudom, hogy mi a tudományos magyarázata, de nagyjából ugyanaz lehet a hátterében, ami alapján "eldől", hogy fiú lesz-e a születendő gyermek, vagy leány. Egy másik nőtől ugyanannak a férfinek talán lehetne leánya is.
2011. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

nagypapám fiút szeretett volna nagyon...7 lány után abbahagyták a próbálkozást:D

(nem hurrogni h 7 gyerek,hófehérek vagyubnk,de az 50es években még nem volt gond 7 gyereket egy fizuból eltartani,nagyim simán tudott gyereketnevelni tisztességesen)

2011. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Azok a régi szép idők...mintha éltem volna akkor...:D Még tervbe sem voltam,de anyuék sem...:)
2011. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 poiu ***** válasza:
71%
Négy fiúgyerek valószínűsége 1:16-hoz, tehát a 4 gyerekes családok kb. 6%-nál ez várható, ha a dolog véletlen. Nem tűnik csodának. Ezzel együtt lehetséges (de nem valószínű :-), hogy a gyerekek neme nem puszta véletlen.
2011. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, hogy valaki csak ilyet, vagy csak olyat tud csinálni. Leegyszerűsítve, amikor meotikus osztódáskor létrejön az egy "ősivarsejtből" a négy utódsejt, akkor két X-es, és két Y-os sperma lesz. Mivel ez minden egyes osztódásnál így van (kivéve a kóros folyamatokat, de akkor a spermium nem tudja megtermékenyíteni a petesejtet, vagy a zigóta elpusztul), ezért pont ugyanannyi X-es spermium van, mint Y-os. Csak a véletlennek köszönhető, hogy több gyerek is ugyanolyan nemű annál a párnál (a nő ugye csak X-es petesejtet tud a közösbe adni). Kicsi az esély, de lehetséges, de ez a puszta véletlen.
2011. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!